Sayfa 555/627 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605 ... SonSon
Arama sonucu : 5012 madde; 4,433 - 4,440 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bedelsizden once 2021'de de gidiyordu oteki bankalarla beraber.

2006 bedelsizinde bir yere gitmedi mesela.

Ha elinde 25 liradan 1000 lot var, ha 10 liradan 2500 lot. Matematiksel notr sen de biliyorsun.

%80 bin bedelsiz potansiyeli olup da hic vermeyen Egeen'in bedelsiz vermesini mi istersin, yoksa gittigi gibi 30 liradan 15 bin liraya gitmesini mi vermeden.

Demek istedigim gidiyorsa bedelsizle bir alakasi yoktur. Hatta temettuyu biraz daha artirsaydi daha iyi olurdu.

Ha 100. yilina muhtesem girsin diyorsan... olsun, piyasanin beklentisidir belki.
    Muhasebesel anlamda haklisin yazdigim zaten su sekilde algilanmasin bedelsiz verdi ondan 2022 de gitti vs ki o donem akdere mevzulari vs dikkate alinacak bi cok faktor var fakat bedelsizin de etkisi oldu diger bankalara gore daha iyi gitti gerci burayi artik bankalar ile bir gormemek lazim burasi holding simdi konuya donersek muhasebesel olarak anlamli gozukmese de Turkiyede piyasa algisi acisindan olumlu oldugunu dusunuyorum ayrica yeni sirket kurilumu ile bu bedelsizlerin bir bagi da olmali hatirlar isen yakin donemde is enerjiyi bile banka sermayesine cikardilar nerede ise burasi dusuk kaldi idi ona gore tekrardan arayi actilar bu sirket zaten olmasi gerektigi yrrde degil bir sekilde olmasi gerektigi yerlere gitmesi lazim en azindan yaklasmasi lazim bu haberler de buna katalizor olacak ise buna negatif deil pozitif bakmak lazim

2.  Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    İŞ BANKASIN borsa işlem platformunu kullananlar farkındadır. Güzel bir uygulamaya geçtiler. Kar/zarar % lerini hesaplıyorlar.
    Bu veriler ışığında somut bir bilgi
    2021 NİSAN itibari ile
    AK %1200
    GARAN%1300
    İŞ %1800 getiri sağlamış.
    Hani iş geri kaldı filan diye yazanlara duyurulur.

Ben de görünen tablo bu. Trade edene bir şey diyemem.
    Yaklaşık Temmuz 2020’de İşc’yi 3.80 ‘den aldım. O gün dolar kuru yaklaşık 6,84 lira idi. O tarihteki İşc dolar karşılığı 1,8 dolardı. Şimdi 54/29 =1,86 dolar. Pek değişen bir durum yok.
    Oysa 2020’de 61 000 dolara sattığım bir evin bugün fiyatı 120 bin dolar. %100 dolar bazında kazanç var. Bu gayrı menkulde gereğinden fazla artış olduğunu gösterir. Hadi diyelim 3 yılda dolar enflasyonu %10 olsun. Rayiç fiyat 67 0000 dolar olması beklenir.
    Kira geliri – Amortisman ve bakım giderleri düşersek= Temettü geliri denebilir. O yüzden bunları dikkate almıyorum.
    Bu durumda gayrı menkul alan daha kazançlı görünüyor.

Evlerin dolar bazında bu kadar yükselmesi neye bağlanabilir?

1) Düşük kredi avantajı
    2) Yüksek enflasyon ve akıl almaz negatif faizden korunma
    3) Gerçek olmayan enflasyon ile Kur değerinin arasında oluşan dengesizlik.
    4) Konut talep artışı: Bu ne kadar etkili nesnel veriler yok ama, ülkenin yol geçen hanına dönmesi, çevremizde yaşanan savaşlar, yabancı konut satılma oranları bir miktar talebi artırmış olabilir. Ama 1.,2. Ve 3. Maddelerin daha etkili olduğunu düşünüyorum.
    Enflasyonla ilgili, Tüik rakamlarını dikkate almıyorum. Ülke parası akıl almaz bir değer kaybı yaşadı. Bu net bir durum. Ama dolar artışı hep kontrol altında tutuldu. Çünkü döviz yükselmesi Türk insanında daha belirgin bir problem olarak algılanıyor ve makyajlanamıyor. Bu da seçimlerde olumsuz etki oluşturduğu için bu durum devam ettiriliyor.

Sonuçta;
    İŞc ederinde olduğunu kabul edersek, gayrı menkulde balon fiyat var denebilir.

Ya da İşc hala gereken değerine ulaşmadı denebilir.

Benim açımdan enflasyondan en azdan bir miktar korunmakta başarı sayılabilir. Ama bu diğer arkadaşlara yeterli gelmez. Uçan –kaçan bir şey yok. Ülkede fiyat dengesi alt üst edildi. Borç ve faiz batağına saplanıldı . Dış sermaye akımına daha mecbur hale geldik.

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Iste problem de orda cinali kardes. Genel olarak yazilip da ben sucluymusum gibi azarlaniyorum. Ama tipin teki arkadamdan yalan yanlis iftira 2 senedir salliyor her allahin gunu. Anlatabilmisimdir umarim.
    Bana cevabında bile 3.kisiye atıfta bulunuyorsun
    Ne gerek var bunlara.
    Bunlar mutlu etmez insanı kim haklı kim haksız buna gerek yok.
    Herkes bildiğini aktarır, bilmediğini bilmek de erdemli davranıştır.
    Egerki ki pozisyonu gereği burda insanları yanlış yönlendirme niyeti olan varsa bu karekter sorgulanmalidir.
    Sunuda belirtmejte fayda var bu forumda yazılanlar ile işlem yapanlar kendini geliştirmek zorundadir.
    Sagliklar

Elimde 30 tl den satılık hissem var İSC almak isteyen varmı
    svg
    yatırım tavsıyesı degıldır

5.  Alıntı Originally Posted by Salih Karakaya Yazıyı Oku
    Ben de görünen tablo bu. Trade edene bir şey diyemem.
    Yaklaşık Temmuz 2020’de İşc’yi 3.80 ‘den aldım. O gün dolar kuru yaklaşık 6,84 lira idi. O tarihteki İşc dolar karşılığı 1,8 dolardı. Şimdi 54/29 =1,86 dolar. Pek değişen bir durum yok.
    Oysa 2020’de 61 000 dolara sattığım bir evin bugün fiyatı 120 bin dolar. %100 dolar bazında kazanç var. Bu gayrı menkulde gereğinden fazla artış olduğunu gösterir. Hadi diyelim 3 yılda dolar enflasyonu %10 olsun. Rayiç fiyat 67 0000 dolar olması beklenir.
    Kira geliri – Amortisman ve bakım giderleri düşersek= Temettü geliri denebilir. O yüzden bunları dikkate almıyorum.
    Bu durumda gayrı menkul alan daha kazançlı görünüyor.

Evlerin dolar bazında bu kadar yükselmesi neye bağlanabilir?

1) Düşük kredi avantajı
    2) Yüksek enflasyon ve akıl almaz negatif faizden korunma
    3) Gerçek olmayan enflasyon ile Kur değerinin arasında oluşan dengesizlik.
    4) Konut talep artışı: Bu ne kadar etkili nesnel veriler yok ama, ülkenin yol geçen hanına dönmesi, çevremizde yaşanan savaşlar, yabancı konut satılma oranları bir miktar talebi artırmış olabilir. Ama 1.,2. Ve 3. Maddelerin daha etkili olduğunu düşünüyorum.
    Enflasyonla ilgili, Tüik rakamlarını dikkate almıyorum. Ülke parası akıl almaz bir değer kaybı yaşadı. Bu net bir durum. Ama dolar artışı hep kontrol altında tutuldu. Çünkü döviz yükselmesi Türk insanında daha belirgin bir problem olarak algılanıyor ve makyajlanamıyor. Bu da seçimlerde olumsuz etki oluşturduğu için bu durum devam ettiriliyor.

Sonuçta;
    İŞc ederinde olduğunu kabul edersek, gayrı menkulde balon fiyat var denebilir.

Ya da İşc hala gereken değerine ulaşmadı denebilir.

Benim açımdan enflasyondan en azdan bir miktar korunmakta başarı sayılabilir. Ama bu diğer arkadaşlara yeterli gelmez. Uçan –kaçan bir şey yok. Ülkede fiyat dengesi alt üst edildi. Borç ve faiz batağına saplanıldı . Dış sermaye akımına daha mecbur hale geldik.
    Hesapta hata var gibi hocam 3.8 den aldi ve usd 6.8 ise o donem 0.55 usd eder suan ki fiyat ise 0.85 usd dolar bazli yuzde 54 getiri var

6.  Alıntı Originally Posted by zido Yazıyı Oku
    Hesapta hata var gibi hocam 3.8 den aldi ve usd 6.8 ise o donem 0.55 usd eder suan ki fiyat ise 0.85 usd dolar bazli yuzde 54 getiri var
    Çok pardon. Yanlışlıkla 6,8/3,8=1,8 yapmışım. 3,8/6,8=0,55 . Güncel değerini bulurken doğru yapmama rağmen. Yeni dolar değerini bulurken önceki bedelsizi dahil ettim. %340 kazanç var. Teşekkürler düzeltme için.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,382
    Hos geldin Andersen

8.  Alıntı Originally Posted by Salih Karakaya Yazıyı Oku
    Çok pardon. Yanlışlıkla 6,8/3,8=1,8 yapmışım. 3,8/6,8=0,55 . Güncel değerini bulurken doğru yapmama rağmen. Yeni dolar değerini bulurken önceki bedelsizi dahil ettim. %340 kazanç var. Teşekkürler düzeltme için.
    Estagfurullah Salih bey saygilar .

Sayfa 555/627 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •