Sayfa 150/627 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250 ... SonSon
Arama sonucu : 5012 madde; 1,193 - 1,200 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Siyasi yazılar yoğun bazı başlıklarda güvenlik ve gerginlik çıkmaması adına ve emniyet amaçlı belli maksatlarla siliniyor , bu arada okudum denk geldi işsiz güçsüz ve parasız tipler de iş bankası yatırımcısına laf atmış bu borsa forumlarında .. ayıptır arkadaşlar siz koşa vadeci kumarbaz olabilirsiniz de biz UZUN VADECİ BANKA YATIRIMCISIYIZ . Beddua mı edeceksiniz bankalara neye niyet ettiniz öyle , şahsen bist bir 100, 5- 10 katı arası kardayım ama zararım çoktur eski dönemlerde ve viop 2008 batık nakilerimi de şükür çıkarttım bist 100 spot sayesinde , kara geçtim ben dolar bazı x2 katı razı olurum.

2 sene içinde oralara gideceğiz bu hisse nette çok bilmiş ukala kişiler var 25 tl dolar olacakmış ? Yok yasa tapun mu var ? 25 tl olacak diye mahkeme kararı mı var ? Ben derim 15 tl de olur kesinlik yok ama olur , dolar tl konusunda kimse kimseyle iddiaya da girmez , o cesaret yok arkadaşlar ama sallamasına sallarlar !

Bu sene 2023 volatil sene bekleyen de var , beklemeyen de var ,bence tüm aşırı uç beklentiler çöptür dengeli gidiş olabilir , doları ve borsayı saçma sapan kıyaslamalar öngörülerle tahmin etmeye çalışıyorlar . Bunu yapanlar da vaktiyle Prof bilim adamı edasıyla o üslup seviyesinde yorum paylaşan saygın insanlar ..ama işi gır gıra vurmuş gibi yorum yazmaya başladılar ,garipsedim …

Demek aracı kurum çalışanı filan bu insanlar veya daytrader !!!

Hisse net uzun vadeci yaptırımcı Ereğli ve bankalarda vardır bazı 3-4 sanayide de olabilir gerisi Kısa vade yatırımcısıdır .

Lütfen poz göre yorum yazmayın ,gayri bilimsel yorum yazmayın ,ben bankalar ucuz demiyorum, 50 senelik borsacılar ve bilim bunu diyor keyfi yorum yazmıyorum .

Doların yönü borsaya bağımlı değildir . Yabancı yatırımcı 10 bin puan üstü taşıyacağı borsayı 3800 veya 4500 düşüreyim alayım demez . Hele dolar 25 tl olsun ordan dolar satarım ordan da % 25 kar ederim demez.

Bist 100 ise. 10 bin puana kadar uçacak ve aşacak da dolar rallisi söz konusu olur , bankalar 3 ila 4 kat artacak , bu olsun diye 60 gün süre veren yok zaten )))) olacak yabancı zaten o 3-4 kat için gelecek bist 100 . Bakmıyorum öyle bakkal hesabı şark kurnazı yorumlar var ki Yabancı yatırımcı fonda çalışan arkadaşım var net adam YTD borsada hedefin 600-1000 dolar olduğunu bu sene anlayacağız umarım Ytd.

Yabancı yatırımcılarla konuştum dedikleri şunlar:

Biz UCUZLUĞA BAKARIZ DOLAR SPEKÜLATÖRÜ Değiliz pahalı dolar satmak anlamsız diyelim sattık 3 aya dünyada kriz çıktı dolar /tl de 2 misline çıktı feci bir zarar yazarız değil mi bu riski dolar tl ile okumak yanlıştır diyorlar . VEYA ne deniyor yabancı ucuz endeks görmek istermiş KOCA BİR YALAN BU .. ucuzluğu yerli spekülatörler daha çok arzu eder 3-5 fazla kazanalım aç gözlülüğü var çünkü yerlilerde …

Yabancılar buna da karşıymış : yerliler önden borsayı satsınlar ucuzlasın AMAÇ BİST 100 ucuza almak , daha çok kar ederiz mantığı minör amatör yerli aracı kurum işi diyorlar , Türk aracı kurumları çaylak ise bunu da yabancı sermaye diyorsa bi düşünmek lazım .

Yabancı Borsa ve Hisse Ucuzluğuna potansiyeline büyüme gücüne hatta temettü potansiyeline de UZUN VADELİ Bakar gerisi lafı güzahtır uydurma aksiyon beklentileridir .
    Son düzenleme : Deniz Ali; 28-03-2023 saat: 14:07.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,968
    Eniyi satıcı isyatirim
    En iyi alici Ziraat yatirim,

dağılabiliriz..
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

Takas iyide fazla düşüş yaşadı bu kafayla hisseden dökeceğini zannediyorsa yanılıyor eğer adamsan 10 civarlarına düşüş yaşatsan bile benden sana satılık tek lot yok belli süre ekran izlememek lazım.neyse bende zaman bol sağlık olsun

4.  Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Takas iyide fazla düşüş yaşadı bu kafayla hisseden dökeceğini zannediyorsa yanılıyor eğer adamsan 10 civarlarına düşüş yaşatsan bile benden sana satılık tek lot yok belli süre ekran izlememek lazım.neyse bende zaman bol sağlık olsun
    Naçizhane grafig'te gördüğüm,0,73 $ aşağı sıkı bir şekilde kırıldı dersek, 0,57 $ dip seviyesi olarak bakıyorum ben. Bu benim grafig de gördüğüm. Yatırım için bir tavsiyem değildir.

Alıntı Originally Posted by Günendi Yazıyı Oku
    Naçizhane grafig'te gördüğüm,0,73 $ aşağı sıkı bir şekilde kırıldı dersek, 0,57 $ dip seviyesi olarak bakıyorum ben. Bu benim grafig de gördüğüm. Yatırım için bir tavsiyem değildir.
    10,89 ihtimal dahilinde İş bank olumlu yazılacak sadece temettü ödemesi var fakat bir önemi yok banka hisseleri düşüşe devam ediyor nereden dönecek Xbank ?eğer dönmezse düşüşe devam ederse Bist 100 daha kötü seviyelere düşüş yaşayabilir sonuçta yatayda olan bir piyasa var daha düşüş bile başlamadı aslında umarım yukarı yönlü gerçekleşir.4500 ile 5400 arasına sıkışan Bist 100 var yatay gidiyor geri geliyor şuan için neyse sağlık olsun.

6. Olası bir finans değişikliğinde Yani ortodoks maliye ve finans politikalarına geçildiğinde bu politika faizlerinin resmen yükselmesi anlamına gelir.. Bu şartlar altında bankaların ellerinde tutmak zorunda oldukları düşük faizli tahvillerin bankalara negatif etkisi ne olacaktır.. ? Bu durumda en az etkilenecek banka nın Akbank olduğu konuşuluyor.. Bu doğrumudur?? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,382
    klasik oyun: efendileri temettuyle daha ucuza hisse alabilsin diye hisseye bas basabildigin kadar
    kchol'de de ayni oyun oldu

8. BDDK aylık verilerine göre BANKACILIK SEKTÖRÜ,
    2023 Şubat ayında geçen yıl aynı aya göre karını % 68.3 artırarak 65,5 milyar TLye,
    Özkaynaklarını ise %85.8
    artışla 1,48 Trilyon TLye yükseltmiştir.

https://www.finansgundem.com/haber/b...yar-tl/1730781

Sayfa 150/627 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •