Sayfa 589/627 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599 ... SonSon
Arama sonucu : 5011 madde; 4,705 - 4,712 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

ŞİŞECAM SİRKETİ DİYE DUNYA DEVİNİ NE YAPACAĞIZ
    COK BİLMİSLER cevap verebilirim?
    Yt.tv.degildir
    Sagliklar

Sınai kalkınma Bankasıni ve diğer birçok iştirakleri hiç hesaba katmadim,
    Kar oranı düşse ne olacak fiyat kazanç 5 olsun abartarak yaxiyorum.
    Pahalimi oluyor,
    Nasıl bir değerlendirme anlamak zor.
    Yy.tv.degikdir
    Sagliklar

3. THe,
    Hafize gitmiş, neler dönüyor yine?
    Who, baby, Who Will Save The World?

4.  Alıntı Originally Posted by squidward Yazıyı Oku
    SA sayın TH. ben kendim kalamarım. bozukkale - knidos fener arası takılırım. sizden bi ricam olucaktı. oralardan teknenizle geçerken suya balık kafası, makarna artığı falan atarsanız ben ve arkadaşlarım çoık seviniriz.
    AS squid, madem sen bir kalamarsın o zaman Goldman Sachs'ın neler çevirdiğini bilirsin belki. Malum, Goldmanın niki GVS (giant vampire squid) dir, yani "dev vampir türü kalamar". Finans çevrelerinde bu nik ile biliniyor Goldman. Hemcins oluyorsun Goldman ile.

Ben Bozukkaleye uzağım, Çeşme Marinada konuşlu benim tekne. Oralara yolum düşerse dediğini yaparım.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by agha Yazıyı Oku
    THe,
    Hafize gitmiş, neler dönüyor yine?
    Onun gideceği zaten belliydi. Makro ekonomist filan da değildi düz bankacıydı. 3 Ocak 2022 ye kadar batan ABD bankası First Republic'in CEO suydu. Merkez bankası başkanlığı için pek yeterliliği yoktu. İyi oldu gittiği bence.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

6. Hafizenin yerine gelen Fatih Karahan BÜ Matematik ve Endüstri mühendisliği mezunu, aynen Hafize gibi. Yeni başkanın tecrübe ve eğitimi merkez bankası başkanlığı için uygun mudur değil midir yorum sizin.

Dr. Fatih Karahan kimdir?
    1982 yılında Eskişehir'de doğan Fatih Karahan, 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Matematik ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldu. Karahan, 2012'de Pennsylvania Üniversitesi'nde Ekonomi alanında yüksek lisans ve doktorasını tamamladı.

Çalışma hayatına 2012'de New York Merkez Bankası'nda ekonomist olarak başlayan Karahan, 2022 yılına kadar bu kurumda iş gücü ve ürün piyasası çalışmaları başkanı ve para politikası danışmanı olarak çalıştı.

Columbia Üniversitesi ve New York Üniversitesi'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak da görev yapan Karahan, 2022'de Amazon'da kıdemli ekonomist olarak çalışmaya başladı. Karahan, Kasım 2022'de Amazon'da başekonomist görevine atandı. 6 ay kadar önce Temmuz 2023 de TCMB Başkan yardımcılığına atanmıştı.

7. Yeni başkan Pennsylvania Üniversitesinde doktora yapmış, muhtemelen Wharton Business School'da. Dünyadaki en kaliteli business school'larından biri Wharton, Oxford ve Cambridge ile kafa kafaya ve dünyada ilk 3 bunlar. ABD'de ise 1 numara. Ama endüstri mühendisliği kökenli olup finans/ekonomi kökenli olmaması bir dezavantajdır bana göre. Acaba Penn'de aldığı eğitim ile iş tecrübesi makrocu mu, işte bu ayrıntı bana göre önemli.

8. Sayın TH, selamlar. Tekrar gelmeniz sevindirici. Gece vakti istifa haberini duyunca artık uyuyamıyorum. TL'de bir sürü para bırakmıştım, pazartesi dolar fırlarsa zarar çok olacak. Sizce fırlar mı? Saygılar.

Sayfa 589/627 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •