Sayfa 119/627 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon
Arama sonucu : 5011 madde; 945 - 952 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

İSCTR son 15 takası, YapıKredi Yatırım ve BofA yukarı sürüyor,

2. Off. Off.Off. Of ki ne of.
    Sayın Deniz Ali; Sakinleştiyseniz eğer,
    1)Kurları ben yükseltmiyorum. Enflasyon yükseltiyor. Enflasyonun olduğu bir ülkede ne kadar sıkarsanız sıkın bir zaman gelir kurlar patlar. Kur fiyatlarını etkileyen talep ise, şu anda söz konusu değil. KKM'leri döviz olarak saymazsak.
    2)Enflasyon, soygunun legalleştirilmiş halidir. Yani emek harcayarak kazandığım paranın diğer taraftan hüpletilmesidir. Bunu yıllardır yaşayan insanımız da, bu soygundan korunmak için altın alır. Yatırım yapıp para kazanmak için değil, soygundan korunmak için. Eğer bu vatana ihanetse, Türk milletinin büyük çoğunluğunu suçlamış olursunuz. Ki geçersiz bir ithamdır. Daha yeni haber. İsviçre'den 50 ton altın ithal edildiği. Bu altınlar ne oluyor sanıyorsunuz. Hayvanların önüne kesif yem olarak mı dökülüyor. Soygundan kurtulmaya çalışmak ahlakidir. Döviz almakla altın almak aynı şey değildir. Biri, bir ülkenin rezerv parası. Ki alırsanız o ülke vatandaşına beleş yaşama imkanı tanırsınız. Altın ise tüm dünyada kullanılan bir değer aracıdır.
    Yazdığım kısacık değerlendirmeden , yazdığınız eleştirilerin hiçbiri çıkmaz. Hayalinizde oluşturduğunuz bir durumu yazmışsınız. Benim yazdıklarımdan bu algı çıkmaz. Ha daha önce yazdıklarımla ilgili alınganlığınızdan ötürü bir fırsat kollama durumu söz konusu ise,(bu kadar tepkiselliğe başka neden bulamadım) o anda yazsaydınız, açıklardım.
    Ayrıca şunu da fark ettim. Gereğinden fazla alçak gönüllü olmuşum.
    Diğer konu şu (Bu açıklama Sayın Depeche Mode için): Şu anda portföyümün %100 hisse senedindedir. Tahmininize uymuyorum. Herhangi bir acıyan yanım da yok.

Hayirli olsun. Yarini yokmus gibi sok. Her turlu pislik var bu isin icinde ama 3 sene sonrasi belli.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,968
    Yine mi tavanda kapatti
    hay bin kunduz,
    Shortcular bile longcu olmus )
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

5. Üstadım seni asla kastetmedim hatta hisse net forumda da doları savunan pek yok , cahiller var kriz bekleyen o cahillere de net yazıyorum siyaset her işe karılır ama doları ve ekonomiyi siyasileştirmemek lazım , çıkara ve bakışa göre dolar sevdası boştur .

Piyasa bu dolar sevdasını cezalandıracaktır .

6. Sayın Salih Karakaya emin olun bunlara cevap yazmaya bile değmez. Yazılarınıza bazen katılmasam dahi yerinde ve doğru tespitleriniz daha çok. Lütfen yazmaya devam edin.

7. Demokrasiden bahsedip farklı fikirlere kapalı olmak ne derece samimidir anlamadım.

8. Piyasa muhtemel bir iktidar değişimini satın almaya başladı ve başta İş Bankası ve diğer bankaların yanında yabancıların iyi bildiği holdinglerle yukarı sürülmek istenecektir.Hele ki endeksde daha önce kırılamayan 5700 ler de geçilecek olunursa seçim ve sonrasında çok daha yukarı seviyeler görülecektir diye düşünüyorum. YTD

Sayfa 119/627 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •