Sayfa 618/627 İlkİlk ... 118518568608616617618619620 ... SonSon
Arama sonucu : 5011 madde; 4,937 - 4,944 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. İşholding yurtdışı bağlı ortaklıklardan kaynaklı askıya alınmıştı. Haberiniz yok herhalde.

2.  Alıntı Originally Posted by Stock trader Yazıyı Oku
    İşholding yurtdışı bağlı ortaklıklardan kaynaklı askıya alınmıştı. Haberiniz yok herhalde.
    holdingleşme rafamı kalktı? Bunun bir yolu olmalı

3. Özellikle ISMEN ve ISGYO bilançosunu görünce neden alel acele 2023 9 Aylık bilançolara göre holdingleşme işine kalkıştığının bende jetonu düştü. MİSAL elinde ISFIN i olanlar 2023 12 aylık bilançoya göre holdingleşmeye gidileceği için mesela çok avantajlı.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Özellikle ISMEN ve ISGYO bilançosunu görünce neden alel acele 2023 9 Aylık bilançolara göre holdingleşme işine kalkıştığının bende jetonu düştü. MİSAL elinde ISFIN i olanlar 2023 12 aylık bilançoya göre holdingleşmeye gidileceği için mesela çok avantajlı.
    Sn zdx bu holdinglesme isiyle sirketler tek cati altinda toplaniyor bilancosu a sirketinin iyi gelse de kotu gel de holdingin sirket sahipligi ayni bu noktada iyi bilanci geldi buna yarar demek dogru deil.

5. Dr Murat Kubilay: Döviz kuru atağı için geçerli neden yok.
    Güven eksikliği, geçmişin enkazı, devam eden hatalı ekonomi politikaları, sürdürülemez dış açıklar nedeniyle TL’nin değer kaybetmesi çok normal, olağan ve hatta sağlıklı. Ancak önceki dönemlerdeki gibi bir döviz kuru atağı için geçerli bir sebep yok, eğer ki piyasada bir panik oluşmazsa.

Faiz biraz daha artırılır ve/veya seçimlerden sonra dövizde biraz daha serbestlik sağlanırsa; piyasa kendi dengesini biraz yukarıdan olsa da hızla bulur. Bu normal, bundan ötesini bekleyip panikle dövize koşmaksa olağan değil, gerekli değil, sağlıklı hiç değil.
    Mayıs 2023 ile bugün arasında çok önemli bir fark var. O dönemde ulusal döviz likiditesi tükenmişti. Bu nedenle seçimlere 1 ay kala satılabilecek döviz kalmamıştı. Haliyle herkes panik oldu ve kendisini koruma güdüsü gösterdi. Aynı politikalarda ısrar edilseydi döviz yalnızca uçmayacak, bir de bulunamaz hale gelecekti. Neyse ki o politikalar bitti, bugünkü durumumuz çok farklı.

Şu anda Merkez Bankası’nın dövize müdahale alanı yine az, ancak karşılanamayacak bir döviz talebi olağan koşullar altında yok. Herkesin panikleyip döviz kuru atağı beklemesi ve bunun kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet haline gelmesi durumunda bu korkulanlar yaşanır. Dünle bugün arasında; dövize koşmayı gerektirecek yeni bir sebep, bu panik ihtimali dışında yok. O paniğe de gerek yok. Döviz ve altını yurt içinde bankada tutmamak için de yeni bir neden yok. Çok soruyorsunuz, endişe etmeyin.

Liraya güvenip güvenmemek mevcut koşullarda getiri ve risk değerlendirmesi sonucunda her tasarruf sahibinin kendi tercihidir. Onları dövize itmek veya bankacılık sisteminden şüphe ettirmek büyük hata olur.
    *Sokakta ve yakın çevremde gördüğüm herkesin bu soruyu ısrarla sormasından ötürü böyle bir açıklama yapıyorum. Sizi panikletenlere aldırmayın ve LÜTFEN onların sözlerinden de beni mesul tutmayın.

2023'te bayiler araba yok ayağına (negatif algı kasten oluşturuldu) sıfır arabayı ancak hava parası verirsen sattılar. Gözünü bir türlü Bist'e dönemeyen ön yargılı vatandaş, param eriyor diye bu algı oyununa geldi. Bayiler nazla araba sattılar. İlginç psikoloji. Gönüllü satıcı olsan kırk naz ederler. Satmaya naz edersin, düşünmeden alırlar.
    Dövizde de benzer bir algı yürütülüyor. Bireysel yatırımcı, serbest piyasadan 1-2 lira üzerinden döviz alıyor. Kuyruğa girilen yerlerde var. Şirketler almıyor. Üstüne üstlük döviz kredisi çekiyorlar. Maliyetinin daha düşük olacağını düşünerek. Vatandaş dövize koşuyor. Geçen seçimde ben de altın demiştim ama, şimdiki durum aynı değil. Hatta çok farklı. Hem ekonomi politikaları açısından, hem de faiz açısından.
    Sakinleşemiyor bu toplum. Öznel benliği yok. Rüzgara anında kapılıyor. Döviz yükselmez değil, yükselebilir de karlı çıkacağınız kadar yükselmez. Ama bunu söylediğine de pişman ederler adamı. Benim yaşananlardan midem kasılıyor.( Enflasyon ve negatif faizle adı bilinmeyen Afrika ülkelerinde yaşanmayacak yaşandı. Asrın en kısa zamanlı servet transferi ve söğüşlemesi yaşandı) Bunlar söğüşlenmekten usanmıyorlar. Daha ne kadar dibe vurunca akıllanacağız? Anlamıyorum ki.

6. Ben şu siyahla karalanan minvalde burada bir yazı yazsam linç edilirdim.... Finali de Troll ile biterdi.

Artık birşey yazacağım zaman acaba başıma ne iş gelir diye düşünüyorum. Eskiden bu topicler böyle değildi. Eminim böyle düşünen ve hiç yazmayan bilgili insan çok. Niye uğraşsınlar ki......

Geçen bir yerde beni az çok bilen bir arkadaşın yazısına alıntılayıp bir konuda beni anlayacağını bilerek bir şey yazdım. Anlamadan bilmeden muhabbete salça olanlardan yemediğim laf kalmadı.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7. Eleştirilmek sorun değilde. İçeriğinde, ukalalık,hakaret, aşağılama, kibirlilik oldu mu insanı gerçekten yoruyor. Niye sakince ve saygılı eleştiriyi beceremiyoruz. O da ayrı bir sorun.

8. Sayın Karakaya toplum olarak gittikçe yozlaşıyoruz ve bu son sürat devam etmekte. Egoist, bencil , narsist bir toplum oluyoruz ve olduk. Başka fikir ve görüşlere tamamen kapalı empatiden , saygıdan ve vicdandan yoksun bir hale geliyoruz geldik.

Sayfa 618/627 İlkİlk ... 118518568608616617618619620 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •