Sayfa 185/627 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon
Arama sonucu : 5011 madde; 1,473 - 1,480 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Tammam. Gonlune gore versin diyeyim.

2.  Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    İş bankasının kamulaştırılması ihtimali hisselerin devri …vb bence sıfırdır Tam sıfır !!!! bunu dile getirenlere rastlıyoruz darbe olacak diyenlere iç savaş çıkacak dolar 50 tl -100 olacak diyenlere rastlıyoruz ….

de tümü bozguncular bir yanlış anlaşılma olmasın memlekette bu tarz haince yorumlar yapılmaktadır ,
    https://twitter.com/ilhamogluercan/s...yAj0hnCD8cy7mA

Resmi niteliği nedir bilmiyorum.

İş bankası çalışanlarından duyuru diye paylaşım yapmış.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Şu anki seçim sonuçlarına göre İş bankasının kamulaştırılması ihtimali hisselerin devri ...vb bence çok yüksek ihtimal dahilinde. Er yada geç...
    Yıllardır konuşulan bir konu, halk desteğini de aldı. Sıfır değil bence %100 artık.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,382
     Alıntı Originally Posted by yksl Yazıyı Oku
    Şu anki seçim sonuçlarına göre İş bankasının kamulaştırılması ihtimali hisselerin devri ...vb bence çok yüksek ihtimal dahilinde. Er yada geç...
    Yıllardır konuşulan bir konu, halk desteğini de aldı. Sıfır değil bence %100 artık.

Kamu bankalari yerli özel bankalardan daha az iskontoyla fiyatlaniyor, keske dediginiz gibi hemen kamulastirilsa:

Hisse PD/DD
    HALKB 0.66 %34 iskonto
    VAKBN 0.59 %41 iskonto

YKBNK 0.58 %42 ikonto
    ISCTR 0.55 %45 iskonto
    AKBNK 0.51 %49 iskonto

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,382
     Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    https://twitter.com/ilhamogluercan/s...yAj0hnCD8cy7mA

Resmi niteliği nedir bilmiyorum.

İş bankası çalışanlarından duyuru diye paylaşım yapmış.
    bu konu 1991'den beri gundemde

6. Rakamlar açık saçıl ve net ortada arkadaşlar 2020 senesine 2022 senesine göre kredi faizler %80-100. Yularda kredi hacmi ise 2023 sonu 2,5 katı artmış olacak Tl bazında banka karları 3,5 misli altına düşmesi CİDDEN İMKANSIZ , fiyatlamalar açısından bakarsak ,

İş bankası dip 8 tl
    Akbank dip 20 tl
    Yapı kredi dip 7,5 tl
    Garanti bankası dip 35 tl dir .

Bankalardan bazıları net iskontolu işlem görmektedir .

Sanayiler %30-50 primlidir .
    Bankalar ise net ikontoludur , % 40 ulaşan iskontolsr var .

Bu borsanın 1 FK ile bankaları 2 -3 ay daha fiyatlaması mümkün değil olumlu 2 habere bakar yukarı hareket benim şahsi düşüncem bu ,

İş bankası Kemal Atatürk hisselerine gelince o hisseler hibe müslümanlarının milli mücadeleye yardım ve bağışlardır ve millete aittir deniliyor tamam doğrudur ama içinde Atatürk’ün şahsi birikimleri olduğu ve konunun tartışmaya açık olduğu , TBMM EĞER KARAR verirse Türk tarih vakfı veya Türk milli şuuruna hizmet edebilir alanlara hisseler değerlendirilebilir bu konuda meclis bence en fazla tarihi bir araştırma yaparak tavsiye kararı alabiliyor , çünkü Atatürk’ün vasiyeti tek partili bir rejimde tek bir siyasi parti ile temsil edildiğinden CHP ye dönük bir miras hakkının olduğu ifade ediliyor , vasiyetin imzalı örneği var ise bu doğrudur .

Vasiyette hisse gelirlerinin milli konularda harcama yapılmak suretiyle değerlendirilmesi hükmü var kı Atatürk sağlığında bunu dile getirmiş mi bunlar oldukça önemli konular arkadaşlar !

Ben iş bankasının Atatürk hisseleri dışında siyasi sebebplerle aynı uzmanların imar bankası gibi kamulaştırma ve imha edilme süreci yaşamayacağından eminim Atatürk hisseleri konusu ise Vasiyet ve bunun hukuki yorumu ile alakalı bir meseledir banka batmayacak ve banka kamulaştırılmayacak .

Atatürk hisselerinin akıbetini ise vasiyetin hukuki yorumu belirler davası kapanmış bir konu yeniden gündeme getirileceğini sanmıyorum gelirin denetimini Sayıştay zaten yapıyordur..

Tüm Atatürk hisseleri % 29 yakın sanırım diyelim ki Hazineye aktarılsa ortada ciddi kurucu değerlerin mirasını yok hükmünde görme durumu yaratılmış olur .

İktidarın nasılsa , Atatürk’ün mirasını ihlal eden yok sayan bir karara imza atmaz , saçma sapan bir durum meydana gelecek kamu vicdanını bu yaralar arkadaşlar çoğu iktidar milletvekili de bu tarz bir konuyu gaye edinmezler .

7. İş bankasının meselesi CHP ve Atatürk hisseleri üstünden okumak ve iktidarla arasında sürekli bir kavga varmış gibi göstermek bsfilbir çabadırlar tamamen hukukidir ve Atatürk’ün mirasına da saygıyı gerektirir .

Şimdi iktidar Atatürk devrimlerin hangisine saygılıydı ki bu hisseleri geri almayacak diyeceksiniz de , ben sizinle aynı düşüncede değilim İktidar 21 senedir iktidar bu işi YAPMAMIŞ , bildiğim kadarıyla TDK VE TTK kaynakların aktarılması ile alakalı TBMM yasa çıkartırsa Türk halkı bunu zaten destek vermeli chp dahil .

Atatürk’ün vasiyetine uygun şekilde AKP BU KONUYU çözerse Chp de eli kolu mahkum oluyor bu konuda … konu evrensel hukukun alanına giriyor siyasi bir mücadelenin alanına girmiyor bence …

8. Hukukçular şunu diyor Atatürk’ün mirasına ayrıklar var mı bunlar tespit edilir mi TBMM meclisi bu hükümlere göre inceleme yaparak , Acilen hisseleri devir edebilir mi , bu yine bir dava konusu olur , uluslararası tahkime bile gidilebilir , 10 sene sürerse be olacak ? bankacılık sektörüne zarar verecek ! halkbank dışında 2 bir dava ile sektör iyice yorulur ve gerer denilerek

Bu topa iktidar kolay kolay girmez deniliyor !

%28,6 hisse için kamulaştırma adımı değil denetim ve delil toplama için inceleme adımı olursa ve meclis tarafından yürütülürse ve süreci kendi haline bırakır düşüncesinde olan da var .

Şahsi düşüncem Atatürk’ün mirasına uygun olarak hisseler harcanıyor mu diye halk ve toplum bazında bir kamuoyu oluşturulabilir .

Parti şahsi hesapları için parayı harcamadığını deklere etmiş dendi , 1 kuruşuna bile dokunulmuyor promosyon ödemesi bşle alınmıyorsa Atatürk’ün mirasına helal gelmemiş olur tüm Türk halkı da mutlu olmuş olur .

Herkes memnuniyet duyar bu konudan tartışılacak bir şey de kalmaz .

İktidar yanlısı değilim chp veya akp tezleri beni ilgilendirmiyor Atatürk’ün mirası neyse 2 tek kuruşu bile uygusuz ceplere harcanmamalıdır .

21 senedir olay çözülemedi çünkü Türk bankacılık sektörüne davalar ile zarar verilmek istenmedi ve piyasa güveni de kamulaştırma kararı ile yıpransın istenmedi .

Sayfa 185/627 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •