Sayfa 191/627 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291 ... SonSon
Arama sonucu : 5011 madde; 1,521 - 1,528 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Dolar pazartesi yükseliyor Miş gibi yapacak YAlandan 20.59 açars 20.99 kadar gider merkez bankası bir seri tokata başlar 19.99 düşerse yine insanlar pazartesi volatil günde telef olmuş olacaklar …

Umarım pazartesi borsamız hap yukarı açar ve sakin bir gün olur şimdiden yarın gecenin yazısını erkene aldım

Matematiksel manada KEMAL beyin kazanması şansı oldukça düşüktür katılım bir askeri operasyon ve dünya savaşı mantığı ile kurgulandığından , rakibi etkisiz hale getirmeye dayalı taktiksel üsütünlpk elde değildir ,

Büyük şehirlerde her türlü kalpleri kazanan muhalif liderlik Anadolu ve taşrada derdini anlatma ve ikna etme konusunda 2019 senesinde İmamoğlu İbb yönetmeye başladığı günden itibaren adım adım siyaseti o cephelere de kesin oto aktif şekilde yayma stratejisini başlatmayarak zaten baştan kaybetmiş de olabilirler …

İsimler değil siyasi söylem kazandı denilebilir İstanbul Ankara İzmir değil Anadolu kazandı denilebilir bu seçimlerde !!

Yarın sonuç değişmeyecek değişirse %1-5 ihtimal süprizi gerçekleşmiş olur Anadolu’da yaşayan ve keskin bazı siyasi söylemlere inanan ve taleplerini belli liderlikle özdeşleştiren halk fikir değiştirmiş olacaklar ,

Çıkarmış korkuymuş oymuş buymuş lafmış terörmiş bakaymış inançmış hiç bir neden oy kullanan seçmenin Anadolu ve büyük şehir bölünmesindesindeki algı ve bakış açısındaki farkların emek olmadan değişebileceği ihtimaline inanıyor olamazdı buna inanan muhalif seçmenlerin RÜYADan Uyanıp Anadolu’yu kök köy gezmeye yanlışlarını anlamaya başlamasında fayda var . Bir validen veya ülke liderinden daha fazla güven ve güç temsil edilemiyorsa o oylar o köylerden sana gelemezdi arkadaş bu olanaksızdı .

Başka söz yok

Devlet imkanları diyerek seçim başarı veya başarısızlığını da yüceltmek ve yermek tercihim değildir , her iki taraf da 20 senedir aynı seçmen güvenine sırtını dayanmış halde , o seçmenler sayesinde kurulan siyasi konfor alanının dışına da pek çıkmıyorlar görüntü de budur !

İktidar ve muhalefet kesin olarak , ve bence her ikisi birden öz eleştirici sürecini başlatmalıdır !

2. bankacılık sektörü karları bozulma eğiliminde görülüyor deniz ali...sektör parlak konumda değil..isctr güçlü ama genel olarak stres var ..

3. Bilgi amaçlı paylaşmak istedim. Aracı kurumlarin 10 Mayis 2023 tarihinde verdigi hedef fiyatlar aşağıda dir.

Oyak yatirim. 15,17
    Garanti BBVA 13,50
    Halk yatirim 16,58
    Yapi kredi. 18
    Seker yatirim 17,10
    Vakif yatirim 15,80
    Ak yatirim. 19,50
    Deniz yatirim 17,00
    Icbc. 16,50

Denilmiş bir medya haberinde. Bu rakamlara bakarsak şuan bankacilik geneli bir hayli ucuz görünüyor demekki araci kurumlara göre.

Tavsiye içermez

4. Rex hoş geldin bana gelen raporlar şöyle Bankacılık net faiz marjı düşüş riski var ama az senelik artan gelirin ana kaynağı enflasyon bazlı artan mevzuat ve aktiflerin ciddi kar yazması
    tüfe geliri yüksek
    mevduat gideri söylenti tersi yüksek değil Yabancı mevduat hesapları yüzünden %40 yabancı para mevduatı var kkm hesapları ise bu gruba dahil değil ve % 22 deniyor kalanı tl mevduatı olsa maliyeti oransal anlamda küçülüyor

Çok sayıda olumlu öğr var banka genel merkezden teyit isteyeceğim bu hafta içinde

Bilgilerin doğruluğu %100 ise bankaların düşecek yeri yok bilançolarınaslanlar gibi yüksek gelecek 2 çeyrekte de …

Ytd

5. Kur korumalı hesaplarda 2,4 trilyon fon var Türk lirası cinsinden bir hesap olası sınıflandırılmış 6,3 trilyon Türk lirası mevduatın içinde yer edinmiş ayrıca burada duran 1 trilyon tl üstü para vadesiz bir alanda duruyor yani yüksek faiz ödenmiyor bu vadesiz hesaplara … buradan çıkan sonuçlar çok ilginç öylesi mevduat hesaplarına ortalama ödenen faiz gideri %35-40 değil aslında % 20 altında olarak hesaplayabiliyor …

Elimizde sadece tl vadeli mevduat olarak 5,1 trilyon tl var bunun da 2,4 kkm orada faiz 25 bile olsa ortalama 25+35 / 2 = 30 eder kalan vadesiz mevduat 1 trilyon ve 4 trilyon da yabancı para vadesiz ve vadeliler var maliyeti yüzde 10 max hesapladım .

Yüzde 30 + yüzde 10. Ortalaması net 20 yani en kötü senaryoda mevduat hesaplar ortalama ödenen faiz rakamı zar zor 20 geçmiyor peki neden zırlıyorlar % 40 faiz ödüyor bankalar batacak cehaletten değil KASITLI yapıyorlar kasıtlı kötülüyorlar bankaları işlerine gelmiyor kar etmeleri ce karlılıklarını korumaları algıyı kötüleştikten ve siyaset yapmak hoşlarına gidiyor ..

Akşama Rte den finans piyasalarına güven ve hafta içi mini banka rallisi beklerim olursa biraz nefes alsın KALİTELİ yatırımcılar korunsun isterim nasip bakalım … ytd

Dileyen açsın bddk verilerini incelesin bakalım Rex ne diyorsun ortalama faiz gideri % 40 olsa Rte bol durur muydu ? % 20 hesabımı umarım sen de anladın kkm ve yabancı para ödenen faiz yükü çok düşük ve kkm cidden Türk parası statüsünde mevduat sayılıyor ,

Piyasalar icin en iyi sonuc cikti. Is Bankasi ve ulkemiz icin en kotu. Gecmis olsun, bir 10 sene daha dedelerin gitmesini bekleyecegiz. Tabi kimin sirasinin geldigini yaradan bilir ama en azindan istatistiki olarak.

Yarin buna cakarlar mi bilmem, cakilacagi cakild ama ben genel bir ralli bekliyorum. Uzun vadede ise bitti.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,382
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Piyasalar icin en iyi sonuc cikti. Is Bankasi ve ulkemiz icin en kotu. Gecmis olsun, bir 10 sene daha dedelerin gitmesini bekleyecegiz. Tabi kimin sirasinin geldigini yaradan bilir ama en azindan istatistiki olarak.

Yarin buna cakarlar mi bilmem, cakilacagi cakild ama ben genel bir ralli bekliyorum. Uzun vadede ise bitti.
    Tam tersine. Keşke biran önce kamu bankası olsa da, halkbank ya da Vakıfbank gibi çarpanlarla fiyatlansa.

Kamularin carpanlari 4X artirildi fiyatlari artmadan.

Sayfa 191/627 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •