Sayfa 551/627 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601 ... SonSon
Arama sonucu : 5011 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. SN CİNALİ

Bedelsiz startını veren isctr yi diğer bankaların takip etmesini bekler misiniz?

syg

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Nasıl bir faydası yok.verebilecegi tüm bedelsizleri verse banka hisse fiyatı kaç olur bir inceleyip öyle yorum yapsan iyi olur.
    Ege endüstri gibi hisselerde haklı olabilirsiniz ama defter değeri ve fiyat kazanç oranı düşük hisselerde öyle düşünmek doğru değildir.
    Netice bu bir 100 TL yerine iki 50 TL.islemi olsada
    Defter değeri ve fiyat kazanç oranları çok düşük şirketlerde olumludur.
    Sagliklar

2. Çok eğleneceğiz çok. Unutmuşsunuz 4 ay sonra da yerel seçim var onu da malzeme yapmanız lazım olumsuzluk olarak.

TH bu bakış açısıyla TR de bir yatırım şirketinin ancak araştırma kısmında vasat bir maaşa çalışırsın.Bu ender finansal okur yazarlığınla.

Adam ABD de 10 mln USD ye bir şirket kuruyordur. Belki 10 sene sonra 10 mln USD yine 10 mln USD ama Tr de öyle değil.

Ha bir de buna senin gibilerden akıl alan cin ali patronlar olunca hani hisseleri düşüğe alacaklar ya herkesten bir akıllı onlar çünkü.

Öyle fırsatlar var ki oluyor ki senin aklın şaşar kusurabakma.

Sen daha nasıl bir piyasa hakkında yorum yapıyorsun onun bile farkında değilsin. Ve bilgin olsun ; Bizim işlerde Tr de

İnsanlar olması gerekenleri değil olacakları bilecekleri el üstünde tutar.

Bu sulanma etkisini HALKB de yaptın 5 liraya sattın malı. Bugün 12,86 eeee 11,18 den aldığın dolar kadar beğenmediğin HALKB bile kazandırmış. Bu arada hani çok finansal okur yazarsın ya Tahsisli ile HALKB de nasıl sulanma etkisi yarattın hele o kısmını hiç anlamadım.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3. Aslında BİST bir altın madeninden farksız. Burada yolunacak çok kaz var, hem de pek çok. Kumarbazların, bilinçsiz yatırımcıların, cahil ve tecrübesizlerin, bilanço okumayı filan bırak finansal okuryazarlığı hiç olmayanların, parasını çok kısa sürede 100 katına çıkarmayı hedefleyen salakların cirit attığı bir yer. Dedemin şu lafı hep aklımdadır: A fool and his money are soon parted.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by zido Yazıyı Oku
    Gecen sene subat aciklandi 3 tl civari iken nisan mayis gibi 4.5 tllere geldi orda oyalanip temmuz hareketi ile 12 13 lere gitti yani 7/8 ayda 4 kat yapti bu sefer de aynisini yapip 100. Yila yakisir bi rakamla girse fena mi olur
    Bedelsizden once 2021'de de gidiyordu oteki bankalarla beraber.

2006 bedelsizinde bir yere gitmedi mesela.

Ha elinde 25 liradan 1000 lot var, ha 10 liradan 2500 lot. Matematiksel notr sen de biliyorsun.

%80 bin bedelsiz potansiyeli olup da hic vermeyen Egeen'in bedelsiz vermesini mi istersin, yoksa gittigi gibi 30 liradan 15 bin liraya gitmesini mi vermeden.

Demek istedigim gidiyorsa bedelsizle bir alakasi yoktur. Hatta temettuyu biraz daha artirsaydi daha iyi olurdu.

Ha 100. yilina muhtesem girsin diyorsan... olsun, piyasanin beklentisidir belki.

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Aslında BİST bir altın madeninden farksız. Burada yolunacak çok kaz var, hem de pek çok. Kumarbazların, bilinçsiz yatırımcıların, cahil ve tecrübesizlerin, bilanço okumayı filan bırak finansal okuryazarlığı hiç olmayanların, parasını çok kısa sürede 100 katına çıkarmayı hedefleyen salakların cirit attığı bir yer. Dedemin şu lafı hep aklımdadır: A fool and his money are soon parted.
    Sen şimdi benim paramı mı aldın 2 yıldır? Neyse dua et bizim işlerde bilirsin kazandıkların konuşulmaz kaybettiklerin konuşulur. Racon budur. Bak arşiv denen bir şey var nerede ne yazılar var İnan buraya alıntılarım bunları ben mi yazmışım diye şaşa kalırsın.

Siz ikiniz o çok sevdiğin kardeşinle aynen böyle devam.

Allah kimseyi bu piyasadan kurtuldum diye hamdu senalar edip 24 saat burada nöbetçi etmesin.

Bak günü vakti zamanı gelince ben sattım çıktım yazayım Allah nasip ederde becerebilirsek ; işim yok topicte 24 saat nöbet tutacağım. Arada işler yoğun olunca şimdi bile gündüz açamıyorum.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

6. Dalın hisseye, sizin arkanızdayım. Madem 2.5'e bölündükten sonra 100 TL olacak diyorsanız yapılması gereken budur. Kayıtlı borsacı sayısı 9 milyona yaklaşmış olan ülkenizi harbiden seviyorum. Bu 9 milyonun büyük çoğunluğunun, tahminimce %95'ten fazlasının, ne finansal okuryazarlığı var ne de bilgi birikimi veya tecrübesi. Bu kadar bilinçsiz adamı bir araya getirip onları borsacı yapmak büyük bir başarıdır.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

7. TR son 100 yılın en şiddetli ekonomik krizini yaşıyorken bankaların roketkemesini beklemek mantıklı değildir. Bırakın roketlemeyi, ayakta kalıp sağ salim bu krizi atlatsınlar yeter.

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Dalın hisseye, sizin arkanızdayım. Madem 2.5'e bölündükten sonra 100 TL olacak diyorsanız yapılması gereken budur. Kayıtlı borsacı sayısı 9 milyona yaklaşmış olan ülkenizi harbiden seviyorum. Bu 9 milyonun büyük çoğunluğunun, tahminimce %95'ten fazlasının, ne finansal okuryazarlığı var ne de bilgi birikimi veya tecrübesi. Bu kadar bilinçsiz adamı bir araya getirip onları borsacı yapmak büyük bir başarıdır.
    O 9 mln senden daha yüzdeli kazanıyor bayağı zamandır. Şimdi sen diyorsun ki piyasayı bu 9 mln un üstüne yıkacaklar. Ya bunlardaki para kaç para? 10-15 tanesi benim çevremden katıl halka arz a 5-6 tavanda ya da tavan ilk çözüldüğünde ver geç. Onların yaptığı bu.

Şu USD leri % 100 yapsan yatınla gezmeye çıksanda rahatlasak.

Sen USD taşırken bir çok kişi USD bazında sermayelerini zaten çarpıladı çoktan ana paralar dışarıda. İnanamıyorum ya şurada yazdıklarına. Sen bence resmi iyi okuyamadığın için kaçırdığın fırsatlara yan. Ha hala fırsat var ama senin işin bu bakış açısıyla zor tabii. Bir dost

Sayfa 551/627 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •