Sayfa 552/627 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602 ... SonSon
Arama sonucu : 5011 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Nasıl bir faydası yok.verebilecegi tüm bedelsizleri verse banka hisse fiyatı kaç olur bir inceleyip öyle yorum yapsan iyi olur.
    Ege endüstri gibi hisselerde haklı olabilirsiniz ama defter değeri ve fiyat kazanç oranı düşük hisselerde öyle düşünmek doğru değildir.
    Netice bu bir 100 TL yerine iki 50 TL.islemi olsada
    Defter değeri ve fiyat kazanç oranları çok düşük şirketlerde olumludur.
    Sagliklar
    Yatirimcisi acisindan matematiksel olarak etksiz olan bir islemden bahsediyoruz.

Likidite artar baska hisse olsa ama borsanin en likit olan banka hisselerinde bunun birseye faydasi yok ki. Sirketin hicbir carpani degismiyor.

GCM Yatirimda kapsamli bilgi var:

https://www.gcmyatirim.com.tr/egitim...rmaye-artirimi

2. Mevcut ekonomik krizin etkilerinin henüz tam olarak görülmediğini düşünüyorum. Gerçek enflasyon %100 ün çok üzerindeyse, faizleri %40 a 45 e çıkararak enflasyon sorununu çözemezsiniz. Bunun tarihte emsali yok. 2001 krizinde endeks 0.4 cent'in altına inmişti, şimdi daha büyük bir kriz var ama endeks 3 cent civarında. Bu anomali regresyona uğramalı diyorum.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    bedelsizi tekerleğin icadından bu yana yapılan en müthiş buluş olarak görmesi gayet doğaldır.
    Psikolojik olarak hisse fiyati dustu diye talep yaratmasi bekleniyor TREND.
    Ama dun 25 liraydi, aa bugun 10 lira ucuzladi diye hisse alanlarlar herhalde babalar degildir.

4. Aralık 2021 de de buna yakın şeyler yazdın TH. Sonra ne oldu? Keza depremin peşine muazzam yazıların var seçimden önce şubata kadar sonra ne oldu?

TH ben sana kabullenemediğin gerçekleri yazayım eğer sen bu 2 yıl zarfında TR de fon yöneten biri olsaydın seni çoktan kapıya koymuşlardı. Hem de tazminatını da vermezlerdi senin

Bir dost.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5. Yanlış anlaşılmasın, İSCTR'nin çıkmasını istiyorum tabii ki. Dün itibariyle tüm longlarımı yani çıkış yönündeki pozisyonlarımı boşalttım. Benim gibi traderler zaten haftasonuna flat girer yani ful nakitte.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

6. Sen eğer tradersan ben bu borsayı hiç bilmiyorum TH. Eğer sende bir gün önceden pozisyon kaldı ise bende dinazorum. Ha kaldı o zaman perşembe akşamı o yazıları neden yazdın derler sorarlar.

Korkumdan 2-3 tike işlem yapıyorum yıllardır ; bir çuval para kaçırdım yazamıyorsun şurada. Yap itirafını da rahatla sana tavsiyedir. Yoksa ömür geçmez bu inkarlarla.

Bir dost.

Niye istiyorsun ki hisse yükselsin?

Çünkü bende böyle devam edersen bir TRADER ın yapmaması gereken neleri burada sen yıllardır yapıyorsun tek tek sayacağım. Biraz da o kısmına odaklan sana faydası olur. Bir dost.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Niye istiyorsun ki hisse yükselsin?
    Potansiyel enerji (PE) meselesi. Ne kadar yükseğe çıkarsa o kadar PE ye sahip olur, ödünç alınıp basıldığında kar potansiyeli de o kadar yüksek olur.

8. Ülkenizdeki 8.6 milyon borsacının bilemedin 100 bini bilinçli yatırımcıdır, 8.5 milyonu bilinçsiz ve kumarbaz mentalitesindekiler. Tabii bu benim şahsi görüşümdür. İşte bu yüzden ben BİST'i çok seviyorum. Dedim ya, altın madeninden farksız burası.

Sayfa 552/627 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •