Sayfa 119/1002 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 945 - 952 arası.

Konu: Viop XLVIII

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    pazartesi borsayı kapar işlemleri iptal ederdi eğer gerçekten sorumlularsa. Sabah depremin büyüklüğünü gördüğüm andan itibaren hiç borsayı düşünmedim, işlem yapmadım. portföyümün borsada olan kısmı ciddi hasar gördü ama hiç umurumda değil şuan.
    nakit ihtiyacı olup hisse satmak isteyenler için hisseleri teminat kabul edilip nakit sağlanabilirdi. borsayı açık tutup borsanın piyasa değerinin bu kadar hızlı çökmesine izin verilmeyebilirdi.
    Bu ortamda bende short açıp ciddi kar yazabilirdim ama elim gitmedi, gidemedi Ali gibi. bunu yapanlara birşey diyemiyorum...
    twitter dan yazdıklarımı biliyorsun...özellikle son aylarda sistemik risklere vurgu yaptım hep...aman abartmayın, borsada %1 bile olmayan, hatta 1000 de 1 lik ihtimalleri bile düşünmek gerekir dedik durduk..Ama ne kadar anlatsan da milyonlarca yeni yatırımcı geldi, bu adam borsanın kapanma ihtimalini ya da 2-3 gün kuruma ulaşamamayı hiç aklına getirir mi?

tamam olan oldu, %30-40 neyse zararlar zaten yazılacak..bundan kaçış yok..arada vadeli tarafta parayı sıfırlayan da olacaktır..sorun şu...adamın poz kapatma şansı olmadı..400-500 bin yatırımcı varmış o bölgede, adam her şey bir tarafa işlem yapacak durumda olsa, belki çalışmayan telefon-internet yüzünden işlem yapamadı..buna ne diyeceğiz.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by Vallis Yazıyı Oku
    Evet engel mi geldi Twitter a
    cepten turbo vpn ile girebildim sadece.

Sorunun cevabı malesef evet.
    Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,714
    Hisseleri satmamak veya short açmamak nasıl HAYIR YAPMAK oluyor?

Yani ben satmayınca hisseler düşmeyecek miydi?

Hiç inandırıcı değil..Eğer bilselerdi eminim satarlardı.Kimse bunu bana faziletmiş gibi övemez.

Elinden gelen maddi yardımı yaparsın,Duanı edersin,kanını verirsin...Başka?

Şahsen kan verme dışında elimden geldikçe net davrandım(ilaç kullandığımdan kan veremedim)

sn.yemekçi gibi çok daha güzel iş yapılır...

RASYONEL düşünmek lazım...

Zaten hisselerimi 5.500 den endeksten satmıştım..Hisse yoktu.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

4.  Alıntı Originally Posted by edipler Yazıyı Oku
    Aracı kurumu aradım (garanti) iki gündür deprem bölgesinden insanlar arıyor ve hepside nereden olursa olsun hisse satmak istiyorlar dedi bana...
    Orada ki insanlara para lazım nakit lazım. Açılması aslında hem iyi hem kötü.
    Olaya nereden baktığın ile ilgili durum.
    Ülkenin en büyük sorunu da bu malesef ortak bir çözüm bulunamıyor, hiç bir yerde sorun çözücü organizasyon yapıcı liyakat sahibi insan neredeyse kalmadı. Muhalefet de böyle olunca...

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sanırım ihtiyaçtan dolayı birileri satış yapmsk istiyor, bu satışları düşük fiyattan zararına yapsınlar diyede birileri borsayı hacimsz düşürüyor. Bu tuzak değilde nedir,

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Borsa Gündem yazdı, iki dev şirket ‘geri alım’ı başlattı

Acı büyük, ölümler ağlatıcı. Ama enkazdan alınan hayatlar sevindiriyor. Artık Türkiye’nin gücü sermaye piyasaları da gülmek istiyor. Borsa Gündem’in borsayı yeniden uçuracak ‘hisseni geri al’ çağrısına 2 dev’den jet yanıt var. İşte o kararlar...
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

PATRONLAR “TÜRKİYE İÇİN BEN DE VARIM†DİYOR

Büyük ses getiren manşetimizde ifade ettik; deprem için ele ele veren, omuz omuza dayanışma gösteren 85 milyonluk seferberlikte ‘ben de varım’ diyecek, ‘göze girecek’, tüm kalbiyle ortak olacak patronlar, 'geri alım' yapacak şirketler bilmeli ki büyük bir alkışı hak edecek. Ve yarın, acılarını dindirmiş Türkiye, bu sevdalı kararı unutmayacak. Yatırımcısı da girişimcisi de güvenle, ileri görüşle o şirketlerin, o patronların yanında yer alacak.

Bugün de diyoruz ki, öncü alkışlar Şişe Cam’a, Türk Telekom’a.

Şimdi milyonlarca yatırımcının, ekonomi çevrelerinin gözü, elini taşın altına koyacak diğer patronlarda...

8. Twitterı engellemeyi kim akıl ettiyse yardım gelmesini bekleyen enkaz altındakileri diri diri mezara gommüş...Bu kadarı olmaz diyorsun oluyor...

Sayfa 119/1002 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •