Sayfa 176/1002 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276676 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 1,401 - 1,408 arası.

Konu: Viop XLVIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,680
    İşin ALLAH-KURANa ile ne alakası var...Bir olayı neden bunlara bağlarız ki?

Adam taksideki parayı bulup sahibine verince...''VAY BE NASIL MÜSLÜMAN '' demediğimiz gibi..olumsuz olayları da buna bağlamak anlamsız.

6200 maliyetli shortları (23 ocakta açmıştım)..UZLAŞMAYA GİDERİM demiştim..olmadı perşembe 5200 den kapandım...Perşembe oluşan tepki -deprem olmasaydı -ptesi de devam ederdi..kanımca viob da 5.800 den short açardım..ama olmadı...FLAT KALDIM...

Ama short açan yada hisse satanı ittiham etmek bence doğru değil.DEPREMZEDE İÇİN, maddi yardım,kan vermek ,dua etmek ve nitelikli isek yardıma gitmekten başka ne yapılabilir ki?

Şuna eminim ki böyle olacağını bilse %95 hisse satardı..veya short açardı..İSPATLAYAMAM ama toplumumu da tanıyorum.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

2.  Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    Tüpraş fk 3.5 olmuş, froto fk 9 olmuş son bilançolarla. Aşağıda çok yer olmayabilir düşüş için
    Kaynadı gitti ama ikisi de şiir bilanço göndermiş. Ford şu fiyatlarla bedava seneye elini öpene 1.000tlden satarsın.

3.  Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    Tüpraş fk 3.5 olmuş, froto fk 9 olmuş son bilançolarla. Aşağıda çok yer olmayabilir düşüş için
    Şirketler bir şekilde ederine gelecektir ama bunu bilenler daha düşükten mal almak da isteyecektir. İlaveten bu piyasada şu an kim mal alacak.
    Yarın Allah korusun depremin tekrarı olursa korkusu da var...
    Hükümet güçlü bir paket açıklamazsa, sizi tenzih ederek yazıyorum ,yeni arkadaşlar bilmez ama piyasa yapıcı pd,fk ile ilgilenmez...
    Malı gerekirse dipten Toplar 6 ay sonra bir bahane ile yukarı taşır. Satan sattığı ile kalır sadece ..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,680
    F/K vs. sürekli görüyorum..Yok tarihi diplerdeymiş vs...Özellikle ders veren bir hoca var.Bunu çok işliyor.

Bunun altına gelirse tarihi dip vs. demesi bence çok doğru değil..üstelik f/k ortalamasını düşüren banklardır..Sanayiye bakarsanız bu yok.

Bankalarda f/k o kadar düşükki,bıst ortalamasını düşürüyor.Bunlara çok takılmamak lazım.

5. okullar 20 şubat,
    futbol müsabakaları 4 marttan sonrası,
    ertelenmiş deniliyor.
    FORMASYON AVCISI -53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,793
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    İşin ALLAH-KURANa ile ne alakası var...Bir olayı neden bunlara bağlarız ki?

Adam taksideki parayı bulup sahibine verince...''VAY BE NASIL MÜSLÜMAN '' demediğimiz gibi..olumsuz olayları da buna bağlamak anlamsız.
    Abka bak. Dini konular tartışmak çoğu zaman yersiz oluyor. Ama bilmeni isterim bu düşüncede olman dinden çıktım demektir. Geri dönüş de Allah affetsin tövbe ettim ile olmaz. Tövbe günah içindir. Dinden çıkma için değil.

Ankebut 29 a 40 da veya bir çok ayette bu apaçık belli.

Ama çoğu zaman ısrar ile laik ülkede kendi düşünce dinini yaşamak istiyorsun buna hak veriyorum. Ama inatla kitabın bir kısmı seni zorluyor.
    Biz, onların her birini günahlarıyla yakaladık. Onlardan kiminin üzerine, 'taş-dolu kasırgası' gönderdik, kimini, 'şiddetli bir ses' yakaladı, kimini, 'yerin dibine' geçirdik ve kimini de suda boğduk. Allah, onlara zulmetmedi, ancak onlar kendilerine zulmettiler.
    [ANKEBUT(29)/40]

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,680
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Abka bak. Dini konular tartışmak çoğu zaman yersiz oluyor. Ama bilmeni isterim bu düşüncede olman dinden çıktım demektir. Geri dönüş de Allah affetsin tövbe ettim ile olmaz. Tövbe günah içindir. Dinden çıkma için değil.

Ankebut 29 a 40 da veya bir çok ayette bu apaçık belli.

Ama çoğu zaman ısrar ile laik ülkede kendi düşünce dinini yaşamak istiyorsun buna hak veriyorum. Ama inatla kitabın bir kısmı seni zorluyor.
    Biz, onların her birini günahlarıyla yakaladık. Onlardan kiminin üzerine, 'taş-dolu kasırgası' gönderdik, kimini, 'şiddetli bir ses' yakaladı, kimini, 'yerin dibine' geçirdik ve kimini de suda boğduk. Allah, onlara zulmetmedi, ancak onlar kendilerine zulmettiler.
    [ANKEBUT(29)/40]
    Hayır demek istediğim o değil...HAŞA her şey elbette ALLAHIN taktiri ile olur..

''ALLAH,Kurandan bahseden nasıl short açar,''denilmiş...itirazım onaydı...ALLAH der ama short açabilir.Ha belki açmaz ama bu onu tukaka yapmaz..dediğim o..Etiktir,yorumdur..kimi açmaz ama açan da var..

O ayeti biliyorum..Bu gün bir köşe yazarı bir olaya yorumlamış..Gündem olmuş..Kuşlu sitede ...

8. Salı işlemleri de iptal edilir Viop pozisyonları da pazartesi uzlaşma ile kapatılır. Borsayı da Marta kadar tatil edersin Şubat vadenin işi bitmiş olur. Teminatsal zarara uğrayan shortçuları da devlet öder geçer. Akla mantığa sığmıyor ama 4milyon yatırımcı 4milyon seçmen demek. Bir olurunu da onlar bulsun artık. Haftaya çarşamba da aynı durum olursa borsanın selası okunur oy moy alamazlar.

Sayfa 176/1002 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •