Sayfa 251/1002 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: Viop XLVIII

Biraz abartılı bir film olsada oturdum san andraes fayını izliyorum.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Asrın depremi asrın depremi diyoruz ama sanırım büyüklük anlamında değil ama ölüm anlamında söylüyoruz.

500 atom bambası diyorlar
    Alaskadaki deprem 9.8 ve 11 dakika sürmüş.şilideki deprem 9.1 ve 3 dakika sürmüş

Doğru anladımsa 10.000 atom bombası gücünde imiş
    Şilideki deprem hawai de tusunamiye yol açmış
    Sadece daha az insanın yaşaması nedeniyle ölüm sayıları az olmuş

https://www.memurlar.net/album/12927/
    Dünyanın plakalarının sınırları genelde büyük depremlerin görüldüğü aynı zamanda da doğal kaynak açısından bereketli yerler.
    Mesela bizim bölgede girit çok şiddetli bir depremin beklendiği yer

Özellikle bir plakanın diğerinin altına indiği veya üstüne çıktığı yerlerde daha şiddetli deprem veya tsunamiler olma ihtimali yüksek.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Plate_tectonics

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Bademspor kadroları açıklanacak mı bakalım?

https://twitter.com/AliCaatay/status...lEVI7f_1w&s=19

Altındaki yorumları okuyunca bir takım ipuçları verilmiş olduğu anlaşılıyor.
    Yayın yaptı mı? Linki var mı?

şimdi aklıma birşey takıldı..

bu avrupada raflar boş değilmiydi ? ingilterede metronun tavanından sular akmıyormuydu.

avrupada insanlar soğuktan dırımdırım etmiyormuydu.

cüneyt özdemirin videosunu izledim. oradaki bazı kuruluşlar öyle yardım etmişlerki paketleri getirbilmek için kargo uçağı lazım diyorlardı. paketlerin içinde kaybolmuş kadın. yayın yapıyordu.

eeeeyyyyy avrupa.. sen önce raflarını doldur.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Üniversiteleri apar topar kapatabilecek kadar hızlı çalışan! devlet neden ortaya çıkacak konut ihtiyacını düşünerek biran önce yabancıya konut satışını durdur muyor?
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6. sorun insanımızın kendisi, sonuçta bu kararları veren, bu yöneticileri, bu muhalefeti, bu siyasileri de seçen insanımız değil mi?

Ben bir dış güç olsam, bir ülkenin önce eğitim sistemine sirayet ederim onu bozarım, sonra medyasına sirayet eder onu bağımsız olmaktan çıkartırım, sonra kozmik odasına dalarım, dolayısı ile önce insanına sirayet ederim ki, insanı ne kadar cahil olursa ben o kadar fayda sağlarım o ülkeden...

Bazı siyasetçilerin en övündüğü şey bu zaten, cehaletin feraseti...

Zaten köy enstitülerinden başladı her şey... Şu an bile ilk tırpanladıkları şey eğitim, ee bilmez tabii üniversite havası koklamamış, öğrencilik yaşamamış biri, öğrencinin halinden anlar mı, eğitimi damarlarında, vicdanında, yüreğinde, yaşamamış almamış biri öğrencinin halinden anlar mı? Eğitimi önemser mi?

Sorun insanımız insanımız... Hafızamız balık hafızası...

Şimdi böyle bir topluma güvenli evde oturması gerektiğini nasıl anlatabilirsin? Sen anlatsan oradan çıkar biri bu dış güçlerin işi der konu kapanır...ALLAH'a şükür, kader denen de bir şey var... ALLAH'tan gelen başımız üstüne...

Neyse geriden gelen gençler o Z kuşağı, her türlü zorluğa ve görmezden gelinmelerine rağmen, görüyor her şeyi... Bu dinazor beyinlileri silip süpürecek o gençlik... Analarını babalarını ezip, ilim,irfan doğru nerede ise bir şekilde ona yönelecek, hakka, hukuka...

Zaten o yüzden dindar nesil konusunda başarılı olamadılar, gençler her şeyi görüyor çünkü... Taşıma Dinle peynir gemisi yürümüyor...

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...32018322/detay

Mersin bugün ilan verilmiş
    Dün aylık mı yıllık mı muhabbeti olduydu
    45.000
    Aylık aylık
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,792
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Asrın depremi asrın depremi diyoruz ama sanırım büyüklük anlamında değil ama ölüm anlamında söylüyoruz.

500 atom bambası diyorlar
    Alaskadaki deprem 9.8 ve 11 dakika sürmüş.şilideki deprem 9.1 ve 3 dakika sürmüş
    Ayhan başkan. Karşılaştırma Horosima gibi küçük bir atom bombası ile yapılıyor. O 15 kton dinamit gücünde idi. (bir kamyon 15 ton yük alır sa 1000 kamyon dinamit gibi düşünün)

Günümüzde ise bu kolaylıkla 1 mega tona çıkabiliyor. Gizli yer altı patlamaları ile 10 megaton araştırması bitti diye biliyoruz.

Yani bu depremler ki küçük değiller yeni nesil bombaların yanına yaklaşamaz.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Sayfa 251/1002 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •