Sayfa 121/1002 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221621 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 961 - 968 arası.

Konu: Viop XLVIII

#borsadaislemleriptaledilsin hastagine herkes destek vermeli.
    en önemlisi dogru zaman.

2. Bakın bakın ne diycem, bence bu ay hiç açılmasın

16.96 Since 27 Aralık 2023

3.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Bakın bakın ne diycem, bence bu ay hiç açılmasın
    Brainstorming dedik bozkurt üstad...Vardır sende binlerce fikir.

4. aslında bu depremin enkazını kaç günde kaldırılabilir ona kafa yormak lazım, en son izmir de ki depremde sanırsam yer az olmasına karşın 15 gün filan sürmüştü, burada alan çok büyük olduğuna göre 2 ay falan geçebilir gibim bence
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır.

5.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Bakın bakın ne diycem, bence bu ay hiç açılmasın
    Acı biber salçası aldım her yanım acıyor.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    twitter dan yazdıklarımı biliyorsun...özellikle son aylarda sistemik risklere vurgu yaptım hep...aman abartmayın, borsada %1 bile olmayan, hatta 1000 de 1 lik ihtimalleri bile düşünmek gerekir dedik durduk..Ama ne kadar anlatsan da milyonlarca yeni yatırımcı geldi, bu adam borsanın kapanma ihtimalini ya da 2-3 gün kuruma ulaşamamayı hiç aklına getirir mi?

tamam olan oldu, %30-40 neyse zararlar zaten yazılacak..bundan kaçış yok..arada vadeli tarafta parayı sıfırlayan da olacaktır..sorun şu...adamın poz kapatma şansı olmadı..400-500 bin yatırımcı varmış o bölgede, adam her şey bir tarafa işlem yapacak durumda olsa, belki çalışmayan telefon-internet yüzünden işlem yapamadı..buna ne diyeceğiz.
    eski bir yatırımcı olduğum için kasım 15 den beri düzenli borsa portföyümü azaltarak başka alanlara portföy aktarımı yaptım. BES tarafında da benzer dönüşümü o tarihlerde yaptım. Şuan borsa ağırlığım %25 lerdeydi ama onda bile ciddi erime oldu, artık katlanacağız kendi tercihimiz senin de dediğin gibi.
    sorunlu olan kısım ise afet bölgesinde olan yatırımcıların durumu. Örneğin 2008 krizi gibi bir kriz olsa veya coronavirüs salgını gibi bir durum olsa short da açılır stop loss da yapılırdı. Bu durumda enkaz altında kalmış olan, elektriği, interneti kesik olan afet bölgesindeki yatırımcıların mağdur olması gibi bir durum var maalesef.
    en doğrusu böyle bir afetin boyutu, hasarı net anlaşılana kadar borsa açılmamalıydı. Kaldı ki şuan bile afetin maddi ve manevi kaybının boyutunu bilen yok. Nakit ihtiyacı olanlar için teminat oranlarında ödeme ayarlanabilirdi belki, bilemiyorum artık.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7.  Alıntı Originally Posted by TIFIL Yazıyı Oku
    aslında bu depremin enkazını kaç günde kaldırılabilir ona kafa yormak lazım, en son izmir de ki depremde sanırsam yer az olmasına karşın 15 gün filan sürmüştü, burada alan çok büyük olduğuna göre 2 ay falan geçebilir gibim bence
    Seçim varsa bir iki hafta da biter

en iyisini ibb yapmış benim izlediğim kadarıyla.

yasa kanun koordinasyon afadı onay bilmem falan beklemeden girmiş olaya. yardım ekipman vs ne varsa dalmış.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 121/1002 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221621 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •