Sayfa 242/1002 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342742 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 1,929 - 1,936 arası.

Konu: Viop XLVIII

Alıntı Originally Posted by northernforever Yazıyı Oku
    Sayin Ayhan 53 100.000 ev, bu sayıyı nereden buldunuz bu birinci sorun. 100.000 ev kaç daire kaç M2 ikinci sorum . Bölgede üretim kaybijda ciddi bir tutar olmasini hangi gerekçelerle bekliyorsunuz? Neyse uzun uzadıya girmeyecegik IMF ve yabancı banka raporlsri var. Bugun ege Cansen di sanırım onun köşe yazısı da var. Bu denli büyük tutar ve ekonomik hasar bekleyen yok acikcasi. Bana da bu denli büyük bir tutar mantıklı gelmiyor.

Can kayiplaro devletij uğradığı güven Erozyonu bence de doğru.
    Bakanın açıklaması 24.900 ağır hasarlı bina 120.000 bağımsız bölüm şu aba kadar tespit edilen hesap ben rahat hesaplansın diye 100.000 ev dedim 100 m³ olsa ortalama maliyette 500.000 olsa (en asgari rakam) 500.000.000.000 eder. Bu şu ana kadar tespit edilen 120.000 ağır hadarlıda kalırsa. Ben yazdığıma baktım acaba nerede üretim kaybı demişim diye dememişim. Ev hesabımda zaten hata olduğunu sanmıyotum.. 84milyar dolar tutar mı bilemem ama baya yüksek bi rakam tutar dedim
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Abi diyanetinden tut hepsi işi gücü depremi bırakmış algı yapıyor. Adamlar top yekün siyaset algı yapıyor o kadar zeka hepsinde yok ki anlayabilsin. İşi kaza kader Allah'ın takdiri ile bitiriyor algı yapanlar.
    Az önce ntv de bir bayanı kurtardılar. Kalabalıkta 3 tane sarıklı tebliğci gibi adamlar vardı. Ambulansa bindirilirken bayan bi anda 3 ü tekbir diye bağırmaya başladı. Diperleri tekbir getirdi 3 veya 4 defa. Ambulans gidince akuttan birileri bu sarıklılarla toplaşım muhabbete başladı. İlginç bi yapılanma olmuş son zamanlarda kamu kurumlarında
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. 120.000 bagimsiz bölüm sozunu bence çok yanlış anlaşılmış.

Neyse uzun uzadıya girmeyeyim ama bu yabancı kurumlarin sonuçları genelde doğru çıkar bence. Afet bizde ilk defa olmuyir dünya da da ilk defa olmuyir. Bu konuda bilgi ve tecrübeleri yüksek kurumların tahminleri daha gerçekçi oluyor. Kendi düşüncem bu.imf nin haklı cikacagini düşünmekteyim.

4.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Abi adamlar yıllardır iktidar. Toplumun % kesimi neleri rahat yer hangi kısmı zamanla yer veriye sahip o yüzden onların işi gücü bu. Yüzbinlerce kayıp onların zerre umurunda değil. Ha içinde akp ye oy verecek varsa o sadece canlarını sıkan.
    O tarafını bilmiyorum. Birileri benim 20 bin cinim var, öbürü benim 50 bin cinim var diyormuş, yabancıların da vardır, kötü amaç ile kullanıyordur belki.

Benim için önemli olan bu kişi seni seviyor bu kişi pek hoşlanmıyor vs şeyler olabilir, kalp kalbe karşıdır derler.

King Solomon and Queen of Sheba filmini seyredeceğim.
    https://www.imdb.com/title/tt0053290/
    Son düzenleme : ariston; 13-02-2023 saat: 01:24.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by northernforever Yazıyı Oku
    120.000 bagimsiz bölüm sozunu bence çok yanlış anlaşılmış.

Neyse uzun uzadıya girmeyeyim ama bu yabancı kurumlarin sonuçları genelde doğru çıkar bence. Afet bizde ilk defa olmuyir dünya da da ilk defa olmuyir. Bu konuda bilgi ve tecrübeleri yüksek kurumların tahminleri daha gerçekçi oluyor. Kendi düşüncem bu.imf nin haklı cikacagini düşünmekteyim.
    Açıklama bu ne anlaşılır bundan

10 ilde 171 bin 882 bina incelendi. Bu binalarda toplamda 1 milyon bağımsız bölümün hasar tespitini yapmış olduk. Şu an itibariyle 10 ilimizde 24 bin 921 binada 120 bin 940 bağımsız bölümün acil yıkılacak ve ağır hasarlı olduğunun tespitini yaptık. 10 ilimizde 122 bin 279 yapıda bulunan 729 bin 435 bağımsız bölümünde az hasarlı ve hasarsız olduğunun tespiti yapıldı. Bi

6.  Alıntı Originally Posted by northernforever Yazıyı Oku
    120.000 bagimsiz bölüm sozunu bence çok yanlış anlaşılmış.

O depremi yaşayıp da o eve girecek insan sayısı çok cüzi olur. Hatta sağlam evde oturan Adana ki insanlar da ilk fırsatta oradan taşınacak. Bu psikoloji yaşayanlar için kolay kolay atlatilacak bir şey değil. 24 sene önce Gölcük depremini yaşayan Konya'da ikamet eden biri olarak bugün evi satıp iki katlı yada müstakil hafif bir eve geçmeyi düşünüyorsam olayı yeterince anlatmış olabilirim.

Bir binada bağımsız bölüm daireyi ifade eder
    Bence bu rakam köylerle beraber 150.000 in üstüne çıkacak gibi

8.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    OYAK çimento kamuya ait, Kardemir de varlık fonuna geçebilir. Çok yüklü dış borç bulunamayacağını varsayarsak baya bir parasal genişleme olacak.
    Oyak Çimento kamuya ait değil...!
    İnsan iki şeyi bilmelidir:
    1.Haddini. 2.Hesabını.

Sayfa 242/1002 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342742 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •