Sayfa 546/1002 İlkİlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 4,361 - 4,368 arası.

Konu: Viop XLVIII

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    benzinli dizel aaç üreten firmaları almam artık son sahibi olursunuz. Bitti o iş bana göre, çok aşırı anormal cazip fiyata vermeleri lazım ki alacağım. Artık benzin dizel iş makinesi kamyon askeri kullanım için 15 sene sonra. Hepsi elektrikli olacak bunlara çalışan firmalar da ihya olacak bence. Mesela ana üreticiler riskli, onun yerine tedarikçi senetleri daha mantıklı olabilir (ona fark etmiyor işine bakıyor ister elektrik ister petrol)
    tam tersi bugün üretilen "son teknoloji" elekrikli araçlar 5-10 sene sonra çıkacak uzun menzilli ve güçlü araçlar karşısında çöp olacaklar.

en doğru strateji dışrdan şej edilince 50-80 km gidebilen benzinl hibrit modeller. ya da bu süre boyunca dolmuş,taksi,metrobüs vb sürünme yollarını kullanmak hem de bu ölümlü dünyada bu kadar uzun süre için bu kadar kafa yorarak...deprem de insanı kendine getirmez ise ne getirir???
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

2. Kapatmadım kısaları 3500 puan eski hesap ekside devam.
    Çok uzun süredir neredeyse Temmuzdan beri sadece uzun pozisyon taşıyan biri olarak ki başlangıçta hem endeks hem hisse vadeli son zamanlarda ise sadece seçici pay vadeli long yapan biri olarak hayli enteresan hissettim.
    Eskiden kısa pozisyonlardan çok iyi kazandığım zamanlar olmuştu.
    Fakat temmuzdan beri vadelideki makasın saçmaladığı, bazı abuk günler dışında short hiç açmamıştım.
    Şimdi çok daha iyi anlıyorum kısacıları.
    Bekleki hem endeks düşecek hem hedeflediğin kağıtlar.
    Zor iş, psikolojisi yeter. Hazmetmekte açıkçası zor.

Alsam tekrar Tüpraş denerdim orada da rafineri marjları geçen ayın neredeyse yarısı.
    Ekgyo tavan yazıldım 16 dan sonra vermedi onu da.
    Yine Pegasus en mantıklısı gibi ama elim kısa ve yarını da görmek istiyorum.
    Ralli zamanları kısa pozisyon sıkıntı, ciğere bakar gibi Ereğli’ye kardemire , emlak konuta baktım.
    Kazananlara tebrikler ve bol kazançlar.

ABD borsalarında yeni ‘GameStop’ vakası

2021 yılındaki GameStop krizinin benzeri bu yıl Bed Bath & Beyond hisselerinde yaşanıyor. İflasın eşiğindeki şirketin hisselerinde hızlı kazanç arayan perakende yatırımcılar hüsrana uğradı

4.  Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
    tam tersi bugün üretilen "son teknoloji" elekrikli araçlar 5-10 sene sonra çıkacak uzun menzilli ve güçlü araçlar karşısında çöp olacaklar.
    ?
    Şu an en baba elektrikli bile biraz gazlarsan klima açarsan 200km gidiyor. Kışın daha beter.

Şu anda alınacak son model elektrikli arabalar bile 10 yıl sonra çöp seviyesine inecekler. Son 3 senede benim gibi sıfır araç alanlar. 10 yıl sonra bile dizel veya benzinli araçlarını eskimişte olsa kullanmaya devam edecekler yada uygun fiyata satıp şarj edildimi en az 700-800 km giden elektrikli araçlar alabilecekler. Oysa elinde 200km gidebilen elektrikli araçları olanlar o araçları hurdalığa teslim edecekler.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Şu an en baba elektrikli bile biraz gazlarsan klima açarsan 200km gidiyor. Kışın daha beter.
    Tesla model y long range kullanıyorum. -10 iken bile 320 km gitti. Güzel havada 450 civarı gidiyor.

Zaten araç demiyorum.

Sirket diyorum.

Konvansiyonel aeaclar bitti. Ayak uyduramayan batacak.

7.  Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku

en doğru strateji dışrdan şej edilince 50-80 km gidebilen benzinl hibrit modeller. ya da bu süre boyunca dolmuş,taksi,metrobüs vb sürünme yollarını kullanmak hem de bu ölümlü dünyada bu kadar uzun süre için bu kadar kafa yorarak...deprem de insanı kendine getirmez ise ne getirir???
    En uzun bindiğim araca 4 sene bindim. Uyguna denk getirince kaçırmamak lazım. Tr için değil tabi ki.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,012
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    -1 iken 10 kontratcik öz boku boncuklu gubrf aldık.

Poz duruyor.

Karin 1000 euro sunu Ahbap a bağış yapacağım.

Deprem sonrası ilk pozum oldu psikoloji anca düzeliyor.

Hayırlısı olsun.
    Rabbim yardımlarını izzeti dergahında makbul eylesin Çagrı
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

Sayfa 546/1002 İlkİlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •