Sayfa 643/1002 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 5,137 - 5,144 arası.

Konu: Viop XLVIII

1.  Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    yatırımcı birimi zaten mkk'dan gk tarihinden bir gün önce hisse sahiplerinin listesini alıyor. gk günü gelenleri hazirun cetveline işliyor. eğer şirketin veya gk'nın farklı bir durumu varsa bilemiyorum. şirketi arayıp öğrenmek gerekebilir.
    Aynen dediğiniz gibi. Şirketin genel kurul şartlarına uyuyorsanız MKK hazirun cetveline adınızı düşüyor ve genel kurula bir liste halinde gönderiyor. Siz sadece kimlik ile gidip katılım sağlıyorsunuz. Ancak en doğrusu şirketi arayıp şartlarını öğrenmek. Bazı şirketler blokaj istiyor, depo istiyor belli bir pay sınırı üzerine oy kullandırıyor vesaire..

2. Tüm Bist şirketlerinin bilanço tarihlerini bildiren, toplu olarak tarihlerin izlenebileceği bir veri tabanı mevcut mudur acaba ??

KAP ta benzer bir şey var ama bilanço tarihleri belli olan şirketlerin bile tarihleri işlenmemiş.!!

Bist web sitesinde böyle bir bilgi göremedim. Bu tarz bir data dan veya web adresinden haberdar olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

3.  Alıntı Originally Posted by suheyl Yazıyı Oku
    Tüm Bist şirketlerinin bilanço tarihlerini bildiren, toplu olarak tarihlerin izlenebileceği bir veri tabanı mevcut mudur acaba ??

KAP ta benzer bir şey var ama bilanço tarihleri belli olan şirketlerin bile tarihleri işlenmemiş.!!

Bist web sitesinde böyle bir bilgi göremedim. Bu tarz bir data dan veya web adresinden haberdar olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...
    https://www.kap.org.tr

Yukarıdaki adreste (KAP)
    -Finansal Tablolar sekmesine tıklayın
    Açılan sekmede
    -Finansal Rapor Tarihlerini tıkladığınızda PC nize excel dosyası olarak iniyor.
    "G" Sütununda şirketlerin tamamının "Son Gönderme Tarihleri" var. En doğru bilgi budur. Haaa, şirket son günü beklemeden gönderir o da ayrı....
    İnsan iki şeyi bilmelidir:
    1.Haddini. 2.Hesabını.

4. mkk da hisse blokaj yapıyorsun,
    miktar sınırı yok,
    1 lot da olsa katılım mümkün diye biliyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Bu sitede bilançolar sürekli güncelleniyor.

https://fintables.com/son-bilancolar
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6. Seçim belirsizliği ortadan kalkmıştır.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    vay anasını kulağımın arkası misali bir borsa kalmıştı berbat etmedikleri...sıra buradaymış demek ki...

yok borsanın geldiği yere bakıyorum yardıma ihtiyacı yok sadece gölge etmesinler yeter ama adamlar rüzgara karşı misali kendi lafını bile dinleyecek tipler değiller...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

8.  Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Seçim belirsizliği ortadan kalkmıştır.
    ne olmuş, birisi bi şey mi dedi ?

Sayfa 643/1002 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •