Sayfa 663/1002 İlkİlk ... 163563613653661662663664665673713763 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 5,297 - 5,304 arası.

Konu: Viop XLVIII

1. Hüseyin Günay
    NYT gazetesi Rusya'nın ithalat hacminin Türkiye ve Çin sayesinde neredeyse savaş öncesi duruma geldiğini raporladı.

Alıntı Originally Posted by lokasyon Yazıyı Oku
    Çarşamba günü teminatla 1 kağıt almıştım 100 bin liralık o gün tam olarak satamadim ertesi gün satmama rağmen 700 ₺ temerrüt ücreti kesilmiş tah salı gününe eksi bakiye atmış bu normalmi çok yüksek degilmi 100 bine aynı gün değilde ertesi gün satılan hissede 700 lira extra ücret kesintisi çok fazla degilmi
     Alıntı Originally Posted by lokasyon Yazıyı Oku
    Birde sürekli neredeyse 2 günde 1 ,,, 30 lira 45 lira gibi kesintiler oluyor neredeyse 2 günde 1 oluyor bunlar normalmi
     Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Kurumla görüşüp ayrıntılı öğrenmeniz lazım,

Çarşamba günü yaptığınız işlemin takası cuma gerçekleşir aynı şekilde parayıda en geç cuma kuruma yatırmanız gerekir, sizde Çarşamba alıp Perşembe sattığınız kısım kadar parayı bugün yatırmak zorundaydınız, yatırmadığınız için ve sanki kurumda kredi limitiniz olmadığı için temerrüde düşüp yüksek faiz kesmişlerdir size bu kesilen para 3 günlük temerrüt faizi,

Diğer günlük kesilen miktarlar ne için kesiliyor bunu bilmiyorum kurumunuza sorun,

Tahminen siz Çarşamba aldığınız 100 binlik malın 80-85 binlik kısmını Perşembe sattınız,
    Evet sizce fazla degilmi 700 lira hani daha az yansitilacakti demişlerdi hesap işletim ücreti deseler günlük kesintiler için böyle şey olabilirmi 2 günde 1 hesap işletim ücretini olurmuş teşekkür ederim Lütfü bey

3.  Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
    vay pegi vay...bir yıl hatta daha kısa süre önce 80 lira ol...defter değeri 87 liraydı. şimdi 500 liraya gel defter değeri 113 lira olsun ama millet uçacak kaçacak desin...oysa defter değerini 4.5 kat arttıran ve kapanış değeriyle eşitleyen hem de bu hükümete rağmen bir THY olsun...ama pegi uçsun...uçsun da nereye...niye...hangi gerekçeyle...hayalle...beklentiye...
    Yahu ne çok konuşuyorsun. Ne kadar biliyorsun pegiyi…100 TL olduğunda da konuşuyordun başlığında. Geçen de yazdım sana, konuyu kapattın..şimdi yine millete laf çakıyorsun. Short mu yakalandın nedir?

Pegi hakkında yorum yapabilecek Temel analiz bilgin var mı? Neye göre pahalı, neden thy ye tercih edilmesin? Ben ediyorum mesela, sektörü de senden çok iyi biliyorum.

Ha, borsayı rlskli bulursun, buradan hisse almam dersin ayrı olay. Ama yok 4-5 katına çıktı vs ile bugün bir hisseye pahalı demek cahilliktir. Bir hisse bir sene önce 100 TL iken pahalı, bugün 500 TL iken ucuz olabilir.

Ayrıca bir hisseyi kamu yönetiyorsa, eder değerini direkt %20 iskonto ederim. Hatta ben prensip olarak hiç kamu hissesi almam. Birileri bu fiyatlara rağmen thy yerine Pegasus tercih ediyorsa, bence gayet mantıklı bir tercihtir bu.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by lokasyon Yazıyı Oku
    Evet sizce fazla degilmi 700 lira hani daha az yansitilacakti demişlerdi hesap işletim ücreti deseler günlük kesintiler için böyle şey olabilirmi 2 günde 1 hesap işletim ücretini olurmuş teşekkür ederim Lütfü bey
    Sn. Lokasyon bence fazla ama piyasa bu şekilde hatta çok daha fazla faiz uygulanıyor olabilir, ben uzun süre kredili günlük işlem yaptım hatta defalarca temerrüde düşüp kredi yasağı bile aldım, bana tecrübeli abiler bırak dediler ama uzun süre piyasada sopa yedim durdum en sonunda yediğim dayak bana yeter deyip kredili işlemleri bıraktım, günlük işlem çok ama çok nadiren yapıyorum ve aldığım malı satamazsam kuruma yollayacak param bankada duruyor,

Diğer alınan ücretler normal değil bunu mutlaka kurumla konuşun öyle 2 güne bir para kesilmesi normal değil,

Bu başlığın sloganı Viop yapmayına bende bu akşam bir ekleme yapayım kredili işlem yapmayın batarsınız...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

5. Favök marjı %35 lere dayanmış bir lowcost havayolu, belki de dünyanın en karlı LC havayolu. Thy de flag carrier olarak alanında zirveye oynasa da kulvarları farklı. Zaten onun karlılığı %20 lerde.

FD/Favök rakamı 2023 beklentisi 4,x lerde…bu mu pahalı? Üstelik Sabiha yeni pist ve 20 yeni uçak gelecek, ciddi bir kapasite artışı olacak 2023 te.

Neyse, boşa yazmaya gerek yok. Bu rakamlara bir kez bile bakmamış, bir tarafından pahalı diye sallayan adama laf anlatacak halimiz yok.

Bist riskli, sektör riskli dersin, almazsın, alınmaz dersin bir şey demem. Ama bir yıl önce 100 dü, şimdi 500, bu yüzden pahalı dersen, lafı yersin, kusura bakma.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6. Arkadaşlar komisyon oranları viop ta endeks için onbinde 1 hisse vadeli için onbinde 2 iyi oran mıdır? Günlük 7000-8000 komisyon ödüyorum.

7. Pandemi sonrası hisse 30 lu fiyatlarda iken az batacak demedin. Biz tarihi fırsat biriktiriyoruz derken, sen bu hisse alınır mı diyordun o zaman. Pegasus başlığında yazıların duruyor, bence Pegasus hakkında yazacak yüzün olmamalı da, herkesi balık hafızalı sanıyorsun herhalde.

Alıntı Originally Posted by mehdaoui Yazıyı Oku
    Arkadaşlar komisyon oranları viop ta endeks için onbinde 1 hisse vadeli için onbinde 2 iyi oran mıdır? Günlük 7000-8000 komisyon ödüyorum.
    Bu oranlar senin yaptığın anlaşmaya bağlı değişir.....genelde onbinde 2 dir....bunun yanın da arcı kurumlar borsa bayı adı altında ücret alıyorlar....

Sayfa 663/1002 İlkİlk ... 163563613653661662663664665673713763 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •