Sayfa 1/45 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 356 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Deprem ve piyasalar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,621

Deprem ve piyasalar

Başımız sağolsun, zor günler
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku

Bu kısmı sana cevap sevgili Kaan. Çözüm önerileri sana pratik gelmeyebilir. Olabilir. Bence de pratik değil. Ama günü değil geleceğimizi kurtarmamız lazım. Pratik olmasa da kalıcı çözümler uygulanmalı, maliyeti ne olursa olsun. Pratik olmak zorunda değil. Hızlı ve bilim önderliğinde yapılması gerekir. Kalıcı olsun, can kurtarıcı olsun varsın pratik olmasın.

Bu düzeyde bir çözümün sorumluluğu elbette devlette, kanun koyucuda olacaktır. Bu iş vatandaşa bırakılamaz. Burada senden net bir şekilde ayrılıyorum. Yöntemi bilim adamları koysun, senin veya benim dediğimin bir önemi yok.

İnsan hayatını kurtarmak için ne gerekiyorsa yapılmalı. Ucu kime dokunursa dokunsun. Gelecek nesillerimiz için bunu yapmak zorundayız. Bunu belki şanssızlık olarak görebilirsin, bana göre büyük bir şans. Biz yaşarken bunlar yapılırsa cumhuriyet tarihine bizim nesil altın harflerle yazılır.

Sağlıcakla kalın.
    Ben yoruldum sn. müzikal.
    Sn snkleyp' da sizin gibi diyor ki evleri devlet yıksın, parasını devlet (yani biz) versin yenisini yapsın.
    Ben ödemek istemiyorum.

Belki de klasik 80 neslinin sendromudur bu bilemiyorum ama yoruldum. Bazı hatalar düzeltildi, güzel oldu ama biz o hataları çektik. Bazı geçmişin bakiyeleri kapatıldı. Ama biz çalışanların kazancından kesilerek kapatıldı.

Yıllarca okulda defter-kitap peşinde koştuk, yığınla para verdik, günlerce bekledik. Sonraki neslin sırasına kitaplar ücretsiz geldi. Güzel oldu itirazım yok ama biz çektik bunu.

Yıllarca üniversitede harç parası verdik. Biz okulu bitirdik. Harç kalktı. Güzel oldu itirazım yok ama biz çektik.

Tam 2001 krizi döneminde mezun olduk, aylarca iş aradık.

2000 öncesi yıllarca toplanan KEY paralarının iadesini 1,8 milyon kişiye biz çalışırken ödedik.
    2000 öncesi yıllarca toplanan TTF paralarının iadesini çalışırken biz ödedik.

Yıllardır beslenen milyonlarca mültecinin masrafını biz ödüyoruz.

Ben yırtınmışım, didinmişim meslek sahibi olmuşum. Vergi, sigorta vs sistem ne istiyorsa, sağlığım neyi gerektiriyorsa yapmışım. Ama son dönemde oy için vasıfsızlara dağıtılan paraları, iptal edilen borçları/vergileri ben ödüyorum. Orta direktim ben, maaşımın üçte biri kesiliyor, hep veriyorum, gelen hiç bir şey yok.

Oy için 25 yıl önce yapılan emeklilik kampanyasının faturası olan EYT' yi 2 milyon kişiye yine biz ödeyeceğiz.

Şimdi bir de, 1999 depremine kadar çakallıkla, sahtekarlıkla yapılan yüzbinlerce evin yenilenmesi parasını da ben ödemek istemiyorum. Ben üstelik 20 yıldır ÖTV ödüyorum.

Bahsettiğiniz bilim adamları çıkıyor ekrana (celal hariç), acilen evler ya yıkılmalı ya güçlendirilmeli diyor. Kentsel dönüşüme girilmeli diyor. En son az önce yine biri çıktı habertürke ve sunum yaptı. Resimler gösterdi. Halk, ölçüm yapan belediyelere zorluk çıkarıyor diyor. 2019' da yeni bir "bina hızlı güçlendirme yönetmeliği" hazırlanmış, yıkım uzun ve maliyetli olduğu için en azından minimum maliyetle güçlendirme yapılsın diye ama cahil insanların kuruş hesabıyla, daha çok m2 daire hırsıyla uğraşılıyor.

Yoruldum gerçekten. Oy korkusu olmayan, bahsettiğiniz gibi güzel bir gelecek için hukuku kullanacak olan kim ise gelsin şunu çözsün.

3.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    ....
    Yoruldum gerçekten. Oy korkusu olmayan, bahsettiğiniz gibi güzel bir gelecek için hukuku kullanacak olan kim ise gelsin şunu çözsün.
    Oy korkusu olmayan yönetim aristokrasi ile olur.

Seçim demek , popülizm demektir.

.

4. Bu arada sn deva iyi mi? Onu da hiç görmedim bir baksana ben telefondan göremiyorum en son ne zaman yazmış? İnşallah iyidir!
    Adam aklına geliyor da ilk düşündüğün adamın bilanço yorumları, o da enteresan, İNŞALLAH iyidir şimdi ben merak ettim!

Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Bunu senin gibi arkadaşlar hiç bir zaman anlayamacak! Zaten ülkenin temel sorunu senin gibi insanların bizim, bizim gibi insanlarında senin gibileri anlayamaması! O yüzden bugün binlerce kişi öldü ve binlerce kişi hala kurtarılamadı enkaz altında. Bu iletişimi sağlayacak siyaset de maalesef kendi çıkarlarına ters düştüğü için bunu yapmak istemiyor.
    ben yanlışa yanlış derim ama siz sadece hükümeti suçlayıp duruyorsunuz buda inandırıcı olmuyor...bu ülkenin suçu siyasi bir olay değil vicdani bir olay partilik bir olay değil...işin içinde para oldu mu kendini kaybeden insanlar var bu hep var malesef...

bu fay hatları belli değil mi..fay hattının üzerine bu yüksek katlı binaların yapılmasına onay veren kişiler acaba rahat uyuyabiliyor mu...toprak sizide almıştır insallah yoksa yurt dışına kaçmak vs. gibi bir yolunu bulursunuz...allahın adaleti affetmiyor işte...

7. Bunun hesabını ben mi vereceğim? Alınan kararların hepsi, akılla, bilimle, meclisin mutabakatı ile mi alındı? Alınsa bu kadar kötü olur muydu her şey? O zaman sorumlu da meclis olurdu, bir kişi olmazdı! Tek adamı da siz yarattınız! Bak geri al 10 dk önce fox u izle kadın ağlıyor 7 gün oldu diyor kimse gelmedi kızım öldü enkazda eli gözüküyor ulaşamıyorum nerde bu devlet ben o kadar oy verdim akp ye diyor, tv ye çıkıp her şey tamam demekle olmuyor!

Ben tarafsızım ama taraflıyım da bugün nasıl ki Baykal’a lanet okuyorsam, tek adamı da elbetteki sorumlu bulacağım!

Hz Ömer gibi kimse ALLAH’tan korkmuyor mu? Ben hesap sorsam ne yazar!

Fırat'’ın kenarında bir kuzuyu bir kurt kapsa kuzunun hesabını Allah, Ömer'den sorar diye korkan Hz.Ömer’den şimdi kaderciliğe! Kimse korkmuyor ALLAH’tan

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    Ya bırakın tartışmayi..nefes alıyorsaniz sukredin..Sonra herşey konuşulur...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 1/45 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •