Sayfa 1/12 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 93 madde; 1 - 8 arası.

Konu: VAKBN - Vakıflar Bankası

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,607

VAKBN - Vakıflar Bankası

VAKBN - Vakıflar Bankası

Yeni başlık hayırlı olsun, lütfen hisse başlıklarında hisse harici paylaşımlarda bulunmayalım..

Eski başlığa bir süreliğine buradan ulaşabilirsiniz.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

2. https://www.kap.org.tr/Bildirim/1112779

2020 de aldığı kararı bile doğru dürüst uygulanmadığı halde yeniden karar alıp, sayıyı artırmış, piyasada zaten 600 milyon civarında hisse var, sen bunun 150 milyonunu gerçekten alacak olsan...

Akılımızla alay etmeye devam edin bakalım, bir gün gelir sizinde aklınızı alırlar...

Not: 2020 de alınan karar kapsamında yaklaşık 38-40 milyon lot kabaca 4 TL gibi ortalama ile alınmış, 160 milyon civarında para harcanmış, ama ilk kararda alacağız dedikleri 100 milyon lot ve 500 milyon TL, ama gel gör ki alınan miktar yarısı bile değil harcanan para 1/3... Rakamları YUVARladım, öyle lot lot toplamaya değmez.

Eski başlıkta kalmasın diye buraya kopyaladım...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

3. Aslında yatırımcıyı koruyacağım diyip sonra hisseyi baskılayanların yağmacıdan ne farkı var?

QUOTE=lutfu001;6311683]https://www.kap.org.tr/Bildirim/1112779

2020 de aldığı kararı bile doğru dürüst uygulanmadığı halde yeniden karar alıp, sayıyı artırmış, piyasada zaten 600 milyon civarında hisse var, sen bunun 150 milyonunu gerçekten alacak olsan...

Akılımızla alay etmeye devam edin bakalım, bir gün gelir sizinde aklınızı alırlar...

Not: 2020 de alınan karar kapsamında yaklaşık 38-40 milyon lot kabaca 4 TL gibi ortalama ile alınmış, 160 milyon civarında para harcanmış, ama ilk kararda alacağız dedikleri 100 milyon lot ve 500 milyon TL, ama gel gör ki alınan miktar yarısı bile değil harcanan para 1/3... Rakamları YUVARladım, öyle lot lot toplamaya değmez.

Eski başlıkta kalmasın diye buraya kopyaladım...[/QUOTE]

4. Sn. Diyojen baskılayan kim bilmiyorum ama hem alım yapacağım diye karar alıp hemde hisse dolar bazlı kendine sürekli yeni dipler yaparken geri alım yapmayan, üstüne üstlük sürekli tahsisli yaparak hisseyi sulandıranlar bizzat şuanki yönetim...

Alıntı Originally Posted by diyojen57 Yazıyı Oku
    Aslında yatırımcıyı koruyacağım diyip sonra hisseyi baskılayanların yağmacıdan ne farkı var?

QUOTE=lutfu001;6311683]https://www.kap.org.tr/Bildirim/1112779

Eski başlıkta kalmasın diye buraya kopyaladım...
    [/QUOTE]
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

5. Vakıfbank 2020 yılı 12 aylık konsolide olmayan net dönem karı (5.010.456.000 tl )

vakıfbank 2021 yılı 12 aylık konsolide olmayan net dönem karı ( 4.175.464.000 tl )

vakıfbank 2022 yılı 12 aylık konsolide olmayan net dönem karı ( 24.017.232.000 tl)

YTD

6. 9.7 milyon lot geri alım yapmışlar, daha önce de kabaca 40 milyon lot almışlardı, rakamları yuvarlarsak 2020 den bugüne 50 milyon lot alınmış ve yaklaşık 250 milyon TL harcanmış diyebiliriz... ( Net miktarlar değil yuvarlanmış rakamlardır....)

Maximum 1 milyar TL yada 150 milyon lot alım olacak demişlerdi son kararda...

Bunların şuan tahtaya faydası yada etkisi olur mu derseniz sanmıyorum, sadece ileride lazım olursa geriye dönüp bakarız diye yazıyorum...

7.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    9.7 milyon lot geri alım yapmışlar, daha önce de kabaca 40 milyon lot almışlardı, rakamları yuvarlarsak 2020 den bugüne 50 milyon lot alınmış ve yaklaşık 250 milyon TL harcanmış diyebiliriz... ( Net miktarlar değil yuvarlanmış rakamlardır....)

Maximum 1 milyar TL yada 150 milyon lot alım olacak demişlerdi son kararda...

Bunların şuan tahtaya faydası yada etkisi olur mu derseniz sanmıyorum, sadece ileride lazım olursa geriye dönüp bakarız diye yazıyorum...
    3.3 milyon lot civarı daha almışlar,

Yuvarlak hesap alınan miktar;

53 milyon lot, harcanan para 280 milyon TL... Rakamlar yuvarlanmışTIR...

8.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    3.3 milyon lot civarı daha almışlar,

Yuvarlak hesap alınan miktar;

53 milyon lot, harcanan para 280 milyon TL... Rakamlar yuvarlanmışTIR...

3.9 milyon lot almışlar...

Kabaca;
    57 milyon lot alınmış oldu, 320 milyon TL harcandı...

Yuvarlak rakamlardır....

Sayfa 1/12 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •