Sayfa 426/1009 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 3,401 - 3,408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
     Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Son zamanlarda ben, iyi partiye söven bir akp troll ordusu görmedim, ama nedense seçim 2. tura kalırsa ki, bence %90,
    Mince ye ve oy verenlerine söven 100 lerce chp li troll ordusu peydahlandı birden. Bu bildiğin ayağına sıkmaktır. Birilerine söverek seçim kazanıldığı nerde görülmüş?
    Anladığım kadarı ile tuncay ö...n denen kripto organize ediyormuş bu işleri. Onun da ne denli bir hı...z olduğunu da biliyoruz ya neyse.
    Tuncay özkan patlamış. 1 hafta önce yazmıştım. Chp yde böyle itici, paraya asla doymayan, tüm işleri entrika olan adamların! İşi olmamalı. Düşünün bunun birde iktidarda olduğunu.
    Son düzenleme : decamercion; 04-04-2023 saat: 09:39.
    Another day in paradise

2. KK nin emekli ikramiyesi vaadinde bir sorun yok, imkansızlık yok. Zira 2018 yılında 1000 lira olarak başlayan ikramiye asgari ücretin yüzde 62.5 ine eşitti. Bugün olması gereken tutar 5.316 liradır zira.

KK direk ekonomik, halkın cebini ilgilendiren vaatler için seçimin iyice yaklaşıp, meclisin kapanıp, hükümetin adım atamaz hale gelmesini bekliyor sanırım. Öyleyse doğru bir taktik kendi açısından.

İktidar 20 yılda muhalif görünen kesiminde algılarıyla oynamış...

Yap işletci ve diğer hortumculara gelince para var adam yaptı falan...

Vatandaşa maaşa gelince ya bunu Devlet ödeyemez...Falan filan...

Ya hortumlar kesilse vatandaşa avrupa standartlarında maaş vermemesi için hiçbir neden yok...

Sadece Sarayın ve içindekilerin masrafı ile Bayram ikramiyesi verilir diye düşünüyorum..

Hortumlar kesilir mi ne kadarı kesilir !!!!!!???????????

Bekleyip göreceğiz....

4. Ekonomi tercihler meselesidir. Parayı kime ve nasıl dağıtacağının hesabıdır. Dolaşıma giren paranın en kısa ve en çok miktarda vergi olarak yine devletin hazinesine girdiği birkaç ülkeden biriyiz dünyada. Bu durumda emekliye, çalışan kesime para vermek hazinede minimum gedik açar. Bu para piyasada dolaşırken esas kazanç sağlayandan vergiyi tahsil edebiliyor musun burada esas mesele bu. Vergi kayıp/kaçağı en aza indirildikçe emekçinin gelir ve refahı artacaktır.

Kimsenin fazlasında gözü yok. Son 5 yılda emekli ve çalışan maaşları kırpık enflasyon nedeniyle minimum %100 erimiştir. Bunu sağlamak, bu hakkı ve refahı geri vermek zor değil tam aksine bir görevdir. Bunu sağlayacağını beyan eden kişi ya da parti bu seçimi açık ara farkla kazanır.

Para nerede diye sormak abesle iştigaldir. Para orada devlet hazinesinde. Esas mesele o parayı kime nasıl dağıttında, senin önceliklerinde.

5. benzine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 11 kuruş zam geliyor.

6. Mevcut politikanın devamı halinde kabaca 1.5 yıl içerisinde maaşlı kesimin yüzde 90 kadarının bırakın yaşamayı, nefes bile almasının imkansız olacağı, sosyal ve psikolojik çalkantıların kaçınılmaz olduğu bir süreç geliyor. İktidar olacaktan bağımsız, bu sermayeyi fonlayan, batık şirketleri yüzdüren, çalışan kesim ve halkı öteleyen politikanın derhal terkedilmesi gereklidir. Bir kur atağı ve bunun karşısında eksik enflasyon verilerini daha kaldıracak güç kimsede yok. Mevcut politikanın ise bundan başka bir yolu ve vaadi yok. Olmaz, olamaz. Artık gerçekten çok daha geç olmadan bu işten dönülmeli.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
     Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku

Ya hortumlar kesilse vatandaşa avrupa standartlarında maaş vermemesi için hiçbir neden yok...

Sadece Sarayın ve içindekilerin masrafı ile Bayram ikramiyesi verilir diye düşünüyorum..

Hortumlar kesilir mi ne kadarı kesilir !!!!!!???????????

Bekleyip göreceğiz....
    Bütün mesele aslında bu. ben 50 küsür yaşındayım bu hortumların kesildiğini hiç gçrmedim. Aksine hortumların çapı hep daha da genişledi.
    Another day in paradise

8. Tekrar geldik yeni bir ayın başına ,Mart ayı dış ticaret rakamları kaç olacak.
    Günlük 400 milyon dolar açık ile gidiyorduk en son.

Sayfa 426/1009 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •