Sayfa 643/1009 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 5,137 - 5,144 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

1.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    ˜No one is above the law: Stormy Daniels lawyer reacts to Trump indictment
    https://nypost.com/2023/03/30/no-one...mp-indictment/

Trump için ''Kimse kanunun üzerinde değildir '' diye mahkeme celbini durdurma teklifi geri çevrilmişti.
    Orası Amerika.
    şu adalet az da kendilerine dokunsa ya...
    Demokrat outleti.

https://twitter.com/catturd2/status/1649741184695164929
    Memento mori

2.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    bu ülke daha çok ileriye gidecek elbette bazıları üzülse de kızsa da...
    Herkes ülkesinin gelişmesini, ilerlemesini ister. Özellikle 40-50 yıl önce TAI, ASELSAN, ROKETSAN gibi Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı şirketlerini kuran Generallere Allah tan rahmet dilerim.

Buradaki olay, yapılan açıklamalara güven duyulmaması.

Tüik enflasyonu %50 açıkladı, insanlar ne kadar inandı acaba?

Şimdi motor yaptık deniyor. İnşallah doğrudur ama başka bir ülkeden satın alınmış olma ihtimali çok yüksek.

Kızıl elma motoru Ukrayna dan alındı, MMU nun motoru dıj güj amariga dan alındı mesela...

Ekonomiden örnek verelim, 2023 de milli gelir 25bin dolar olacaktı ama 10bin dolarda kaldı. Enflasyon hedefi yıllardır %5 ama gerçekler bambaşka...
    Son düzenleme : kafkaf; 22-04-2023 saat: 15:45.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Kk aleviyim demiş.cok önemli bir sırtı açığa çıkarmış oy kaybetmek için yapmış olabilir.bu düşünceye zerrece katılmıyorum kk 20 yıldır siyasette alevi olduğunu hala duymamış olan onun deklarasyon u ile öğrenmiş olan varsa zaten o vatandaşın oy kullanması yasaklanmalı.bu kadar dünyadan bihaber biri oy kullanarak geleceğimizi etkilememeli.bence kk çok güzel bir hamle yaptı seçim meydanlarında olabilecek kinayeli söylemlerin önünü aldı.
    Son düzenleme : hkm; 22-04-2023 saat: 15:40.

Zaten ilk sacmalamayi bahçeli yaptı.aleviyim diyerek milleti bölüyor dedi.yahu bu toplum Sünni egemen bir toplum alevi biri başkanlığa talip toplumu ayrıştırmak isteyebilecek memleketteki en son adam kk.ama bahçeli gene yaşına uygun bir demeci salladı gitti.reis de meydanlarda artik afedersiniz alevi falan diyemez derse millet ne alaka der.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,412
     Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Herkes ülkesinin gelişmesini, ilerlemesini ister. Özellikle 40-50 yıl önce TAI, ASELSAN, ROKETSAN gibi Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı şirketlerini kuran Generallere Allah tan rahmet dilerim.

Buradaki olay, yapılan açıklamalara güven duyulmaması.

Tüik enflasyonu %50 açıkladı, insanlar ne kadar inandı acaba?

Şimdi motor yaptık deniyor. İnşallah doğrudur ama başka bir ülkeden satın alınmış olma ihtimali çok yüksek.

Kızıl elma motoru Ukrayna dan alındı, MMU nun motoru dıj düj amariga dan alındı mesela...

Ekonomiden örnek verelim, 2023 de milli gelir 25bin dolar olacaktı ama 10bin dolarda kaldı. Enflasyon hedefi yıllardır %5 ama gerçekler bambaşka...
    Gaz buldukya karadenizde ,karadenizde bulunan gaz 1-3 aylık ihtiyacı karşılıyor,25 vs cıvarı halka bedava deniliyor,ama gazı çıkaran çok uluslu şirketler,gaza harcanandan 10 misli fazla maliyet,esas gaz akdenizde ve kıbrısta,korkudanoraya laf yok,üstelik yunanın aldığı 19 adalarada laf yok,baktı tırstı karadenize yöneldi reklam için,bunu önceden belirtmiştim eski afetçi olarak,karadeniz tehlikeli deniz,diğer ülkelerin karadenize kıyısı olanlar gibi değiliz,onlarınki sığ biz derin denize olta sallıyoruz,üstelik zeminde sabit nokta bulmak zor,işin komiği durmuş seçim arifesinde zarları ortaya sallamış,hani diyorlarya durmak yok yola devam,yani palavraya,inanan varmı,iktidardan beslenenler mecbur ekmek ellerinden gideceği için,vatan ne olacak,onlara göre özde deiğil sözdeye göre vatan...geçende tanıdığım bir besleme garibanı bulmuş köşeye sıkıştırmiş devamlı nutuk veriyor,beni görünce kaçtı,sordum ne diyor dedim,oyunu zay etme iktidara ver diyor,neden diye sordum,görmüyormusun yapılan hizmetleri,evet görüyorum hala perişanız yapılanların bize faydası yok,adama daha ne sorayımki cevabni vermiş,aklıma hemen şu geldi

Sene 2005 Türkiye ile bir alâkası olmayan John Perkins kitabında anlatıyor; “Kendi otomobilini üretemeyen ülkeye borç verip otobanlar yaptırırız. Sonra onlaraarabalarımızı satarız. Sonra bankalarını satın alırız. O bankalardan halka ucuz krediler verip daha çok araba almalarını sağlarız. Böylece verdiğimiz o krediyi arabamızı satarak geri alırız, hem de faiziyle. O ülkeye dünya bankası ya da kardeş kurumlardan kredi ayarlarız. Ayarlanan kredi “ASLA†o ülkenin hazinesine gitmez. O ülkede ‘proje‘ yapan bizim şirketlerimizin kasasına girer. Enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar, dev havayolları yapılır. Aslında insanların işine yaramayan bir yığın beton. Bizim şirketlerimiz kazanır o ülkedeki birileri de nemalandırılır. Toplum bu düzenekten hiçbirşey kazanmaz. Ama ülke büyük bir borcun altına sokulmuş olur. Bu o kadar büyük bir borçtur ki ödenmesi imkansızdır. Plan böyle işler. Sonunda ekonomik danışmanlar/tetikçiler olarak gider onlara deriz ki; “Bize büyük borcunuz var ödeyemiyorsunuz. O zaman petrolünüzü satın, doğal gazınızı bize verin, askeri üslerimize yer gösterin, askerlerinizi birliklerimize destek olmaları için savaştığımız bölgelere gönderin, Birleşmiş Millletler de bizim için oy verin! Elektrik su kanalizasyon sistemlerinizi özelleştirin! Onları Amerikan şirketlerine ya da diğer çok uluslu şirketlere satın…†Sosyal hizmetleri, teknik sistemleri, eğitim kurumlarını, sağlık kurumlarını hatta adli sistemleri ele geçiririz. Bu, ikili, üçlü, dörtlü bir darbeler serisidir.â€
    ______________________________ Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları – John Perkins

Türkiyede çeşitli araştırmalarda değişkenlik göstermekle beraber 20 milyon kürt ,10 ia 15 milyon arasında da alevi var.Aleviler ve kürtler blok halinde oy kullanmıyor,o kadar oy alan hdp bile tüm kürtlerin oyunu alamıyor.Alevilerde keza öyle aleviler genelde chp ağırlıklı oy kullansalar da ağırlıklı yaşadıkları yerlerde zamana bağlı olarak değişik sağ partilere ve akp ye de bol miktarda oy çıkıyor.Birinin kürdüm veya aleviyim demesi bilinaltında bile olsa bir çekingenlik yaratıyorsa bu ne alevilerin ne kürtlerin suçu.Ha ayrılıkçı düşünceler konu dışı tabi tek devlet ortak nokta olmalı.KK nın aleviyim demesi ne antipati ne sempati yaratmalı kk insan olarak nasıldır ne yapar çalar mı çırpar mı,kabiliyetleri memleketi yönetmeye yeter mi falan bunlar düşünülmeli.Elin ingilizi türk göçmenini başbakan yapıyor,pakistanlıyı hintliyi siyasette gözünü kırpmadan en önemli mevkilere getiiriyor imparatorluk devamı olarak toplumsal hoşgörüyü en fazla bilmesi yaşaması gereken bir toplum olarak bizim düşündüğümüz ayrıntılara bak.Benim bildiğim reis de gürcü,şimdiye kadar bunu düşünmedik bile zaten düşünmek te yanlış gürcüyse gürcü bu tamamen anlamsız bir ayrıntı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,412
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Zaten ilk sacmalamayi bahçeli yaptı.aleviyim diyerek milleti bölüyor dedi.yahu bu toplum Sünni egemen bir toplum alevi biri başkanlığa talip toplumu ayrıştırmak isteyebilecek memleketteki en son adam kk.ama bahçeli gene yaşına uygun bir demeci salladı gitti.reis de meydanlarda artik afedersiniz alevi falan diyemez derse millet ne alaka der.
    Alevilere zamanında kan kusturan MHP kurucusu Türkeştir,yılanda yılan doğar kafasını ezin diyen zat,bu sahısta onun uzantısı,ağzımı astırmasınlar biz herşeyi biliyoruz

8.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Ama ben de aynı sizin gördüğünüz gibi görürüm.
    Bence bunu yaparak bunlarin en buyuk argumanini durdurdu.

Simdi ciksin, Alevi bu ya..! desin, bakalim karsilik bulacak mi.

Sayfa 643/1009 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •