Sayfa 959/1009 İlkİlk ... 459859909949957958959960961969 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 7,665 - 7,672 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Keriz silkeleme yapmışlar.
    Bu kelime çok hafif kalmış a.q Forum kuralları gereği doğru kelimeyi yazmayayım..Sizler anlamışsınızdır...

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Size yazdığım eleştirilerden dolayı kusuruma bakmayın.Bahar feyzan ve cevheri güvenin seçim hakkındaki videolarından sonra emin oldum ki bu chp tamamıyle akp nin eline geçmiş.İmamoğlu ve mansur dışında seçim kazanılsın diye mücadele edilmedi,oylar için mücadele edlmedi,bu bilişim çağında ıslak imzalı tutanakları sisteme girilip birleştirecek alternatif bir sistem kurulmadı,bunlar da kk nın gözleminde denetiminde oldu.Eskiden çok fark olursa oyları iç edemezler diye düşünüyordum ki edebiliyorlar.Kontrolleri altında olmayan kürtler olaya uyandı.Bu hdp nin oy düşüşü mhp nin çıkışı ,yanlış girilen tutanaklar yüzde 49.5 alan reisin ve akp nin hiç sesini çıkarmaması falan.Bu iş anlaşıldı ki değişim seçimle mümkün değil.Ysk ,medya,adalet hepsi adamların emrinde.Cevheri nin videosında sayıştay başkanı ve ysk başkanı kardeş dedi.Yahu bu iki kurum can damarımız nasıl iki kardeşin yönetiminde olabilir ki.15 gün sonra gene kk ya oy vereceğim ama imamoğlu yavaş ve kaftancıoğlu sistemi kuramazsa mümkün değil ordan da bir şey çıkmaz.Bu seçimde bence kk aslında kazanmıştı,fake bir seçim yaşandı.Seyredelim eğer bu 15 günde chp de radikal değişimler olmazsa akp akp ye karşı seçiminden ne olacak ki.Artık azerbeycan gibi olduk demektir.Cümlemize hayırlı olsun.
    Enseyi bu kadar karartmamak gerekiyor. Türkiye'nin dinamikleri Azerbaycan gibi olmasına izin vermez. işte bu yüzden AKP ve reis demokrasi tiyatrosu oynamak zorunda. Aslında onlarda isterler babadan oğula geçen orta doğu/orta asya monarşisini ama Türkiye bunun için fazla "batılı". Bu onların yumuşak karnı.

Problem karşıda bir parti devleti değil de sıradan bir siyasi parti varmış gibi yapmak, sanki seçim Norveç'te oluyormuş gibi davranmak. Muhalif seçmendeki artık alıklık derecesine varan bu polyannacı kitlesel sanrıdan kurtulmamız lazım. Kılıçdar ve türevlerinden kurtulmamız lazım.

Tarihte otoriter dikta rejimleri nasıl değişmiş, parti devletleri nasıl dağılmış incelemek buna göre siyaset üretmek gerek. Eğer devlet bütün aygıtları ile bir partinin, tarikatların veya belli bir kliğin kontolüne geçmişse "Savcıları göreve çağırıyorum" tarzı alıklık derecesindeki söylemlerden vaz geçmek gerekiyor. Kimin savcısını nereye çağırıyorsun?
    Gerçekten değişiklik için sineyi millete dönmek lazım. Buradan ancak halkı dönerek kurtulabiliriz. Bu kesinlik bir iç savaş veya iç karışıklık çağrısı değildir. Protestolar, grevler, vs gibi demokratik halk hareketleri AKP'nin ödünü koparıyor.

Tüm dünyada enflasyon karşıtı eylemler olurken Türkiye'de olmadı. Neden? "Sokağa çıkarsak AKP'ye yarar" denen alıklık yüzünden. E şimdi bakın bakalım kime yaramış lan Bangladeşte bile protesto edildi devlet/hükümet...

Bu alıklıktan kurtulmaz, "aman ağzımızın tadı kaçmasın" diye devam ederse "muhalifler", reis ölene kadar ağzımıza etmeye devam eder. tercih her zaman her yerde olduğu gibi halkın. Halk önce Kılıçdarı ve onun temsil ettiği zavallılığı/pasifliği/beceriksizliği defedecek sonra da iktidarı.

3. şu an iktidar ve ortaklarının temsili durumu

videı : https://twitter.com/i/status/1658524836002398230

2.turun sorumluluğu kaftancı ekibi ,2 tane de BB almadan sandığa gitmeme gerek yok diye karar aldım...Hakkımızda hayırlısı

5. 10 yıllık TL bono faizi %6,5

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Seçim bir umuttu,herkes bekledi ki oy farkı patlaması yaşansın.Ama anladım ki oyun önemi yok.Oy verdiğimiz adamlar da iktidarın tiyatrosunu oynuyor.Ben bu seçimden sonra seçimle iktidar değişme olasılığını görmüyorum.Bu tüik den hakiki enflasyon değerini beklemek gibi bir şey.Oyu atan değil sayan kazanacaksa nasıl olacak bu işler.

7. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

Sandığa gideceğiz. Oyumuzu kullanacağız.
    Sonra ne olacağını bilmesek de oy kullanacağız.
    Sonuçta bu sandık 5 senede 1 önümüze geliyor.
    Herkes de mutlaka oyunu kullanmalı.
    Benim düşüncem bu yönde ve herkesi oyunu kullanmaya davet ediyorum.
    Oy kullanmayarak onların istediğini yapmış oluyorsunuz belki de.
    Selamlar.

8.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Sandığa gideceğiz. Oyumuzu kullanacağız.
    Sonra ne olacağını bilmesek de oy kullanacağız.
    Sonuçta bu sandık 5 senede 1 önümüze geliyor.
    Herkes de mutlaka oyunu kullanmalı.
    Benim düşüncem bu yönde ve herkesi oyunu kullanmaya davet ediyorum.
    Oy kullanmayarak onların istediğini yapmış oluyorsunuz belki de.
    Selamlar.
    Aynen.....

Sayfa 959/1009 İlkİlk ... 459859909949957958959960961969 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •