Sayfa 23/33 İlkİlk ... 132122232425 ... SonSon
Arama sonucu : 262 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Züğürtler geyik laklak kıraathanesi

1. Bu fıkra da ilginç oldu.

>>>>>>>>

Temel, İdris ve Dursun at yarışı oynamışlar. Yarışı kazanan atı seçen Temel'e sormuşlar:

"Temel, neden favori ata oynamadın da plase bile olmayan ata oynadın?"

Temel gülerek cevaplamış:

"Aslında, ben ikinci gelecek olanın favori attan çok korktuğunu ve ondan kaçacağını biliyordum!"

Diğerleri şaşkın bir şekilde sormuş:

"Neden kaçacağını düşündün?"

Temel gülerek anlatmış:

"Çünkü yarış başlamadan önce atlar arasında bir konuşma duydum. İkinci gelecek olan at diğerine demiş ki:
    'Bugün yarışta gözüme gözükürsen seni çok fena yaparım!'"
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Fıkranın sonunu her duruma göre tekrar ayarladık.

Dursun ve İdris Temel'in bu cevabına gülmemişler.

Bunun üzerine Temel:

"Haçan Dursun'um benin atların konuşmasını dinlediğime inandın da, atların konuştuklarını mı anlamadın, hiç at konuşur mu buna ŞANS derler ŞANS!" demiş.

3. >>>>>>>>>>>
    Yıllar önce Temel, Dursun ve İdris Amerika'ya gitmişler. Temel orada büyük bir şirkette çalışmaya başlamış ve kısa sürede çok zengin olmuş. Bir gün Dursun, Temel'in yanına gidip "Temel abi, şu kadar parayı versen de ben de biraz zengin olsam" demiş.

Temel gülerek cevaplamış:

"Tabii Dursun, parayı versem sen de zengin olursun, ama acele etme, daha o kadar da zengin olmadık!"

Dursun şaşırmış bir şekilde sormuş:

"Ne demek, Temel abi? Parayı verirsen neden zengin olmayalım?"

Temel gülerek anlatmış:

"Dursun, Amerika'da işler biraz farklı. Burada zengin olmanın sırrı, zamanında doğru zamanda doğru yerde olmaktır. Ben biraz şanslıydım, çalıştığım şirketin hisseleri uçtu ve zengin oldum. Ama sen geç kalmış olabilirsin, şimdi sana o kadar para verecek kadar da zengin olmadık!"

Dursun düşünceli bir şekilde

"Haklısın Temel abi, belki biraz daha erken gelmeliydim!" demiş.

İdris ise gülerek araya girmiş:

"Eh, ben de buraya daha erken gelseydim şu an Villa'mda havuz başında güneşleniyor olurdum!"

4. >>>>>>>>>

Temel, Dursun ve İdris, aynı şirkette çalışan üç yakın arkadaştı. Her ay maaşlarını almak için şirketin yanındaki banka şubesine giderlerdi. Bir ay, işleri yoğun olan veznedar hoş davranmamış ve hızlıca işlem yapmıştı. Ancak Temel, veznedarın hoşgörülü davranışını fark etti ve gülümsedi. Dursun ve İdris de dikkatle izliyordu.

Dursun,

"Vay be Temel, ne kadar da nazik davrandı sana veznedar. Bizimkine pek bakmadı bile" dedi.

Temel gülerek,

"Yok ya, belki fark etmedin. Ben sadece gülümsedim, o da karşılığını verdi" dedi.

İdris de şaka yaparak, şöyle dedi:

"Doğru, doğru. Bizim de maaşlarımız o kadar yüksek olsa, bize de güzel davranırdı o veznedar"

5. >>>>>>>>>>

Temel bir gün, bankadan bir telefon alır. Banka, evraklarının eksik olduğunu ve kendisinden tamamlamasını istemiştir. Temel hemen evraklarını ve kimlik belgesini alıp, ilgili kuruma gider. Karşısındaki görevli hoş bir bayandır. Görevli, Temel'in kimlik belgesine bakarak,

"Vay be, kimlikteki fotoğrafınız çok güzelmiş" der.

Temel gülerek,

"Eğer ilkokul fotoğrafımı görmüş olsaydınız, daha da şaşırırdınız!" der.

6. >>>>>>>>>
    Bir zamanlar küçük bir sahil kasabasında yaşlı bir balıkçı yaşarmış. Her gün denize açılır, az miktarda balık tutar ve onları kasabada satarak geçimini sağlarmış. Bir gün, kasabaya tatil için gelmiş bir danışman. Danışman, dünyaca ünlü Fortune 500 şirketlerine danışmanlık yapmakta ve iş dünyasında başarıya ulaşmış biriymiş. Danışman, yaşlı balıkçının sahilde keyif yaparken balık tutmasına ve sakin bir hayat sürmesine şaşırmış.

Danışman, yaşlı balıkçıya yaklaşıp ona,

- "Neden daha fazla balık tutmuyorsun? Daha büyük tekneler alıp daha çok balık yakalayabilir, daha fazla para kazanabilir ve daha zengin olabilirsin" demiş.

Yaşlı balıkçı sakin bir gülümsemeyle cevaplamış:

- "Peki, daha sonra ne yaparım?"

Danışman şaşırmış bir şekilde sormuş:

- "Nasıl yani? Daha fazla para kazanırsın, daha zengin olursun ve daha iyi bir hayat yaşarsın tabii ki!"

Yaşlı balıkçı gülerek devam etmiş:

- "Hayır, demek istediğim ne yaparım? Daha sonra ne olur?"

Danışman düşündü ve sonra,

- "Eh, sonra emekli olabilir, burada sahil kasabasında keyif yapabilir, balık tutabilir ve arkadaşlarınla vakit geçirebilirsin" demiş.

Yaşlı balıkçı tekrar gülümsemiş ve şöyle demiş:

- "İşte zaten benim yaptığım tam olarak bu! Ben bu kasabada balık tutup mutlu mesut yaşıyorum."

7. ChatGPT ile hikaye yazılabiliyor.

>>>>>>>
    Ahmet Mert, Makina Mühendisliği mezunu olarak IETT'de çalışmak istemiş ve başvuru yapmıştı. Ancak, mezuniyet belgesini sunarken bazı döküman eksiklikleri nedeniyle başvurusu geri çevrildi. Ahmet, hayalindeki işi elde edememekten üzüldü, ancak pes etmek yerine kendini geliştirmeye karar verdi.

Ahmet, otomotiv endüstrisindeki gelişen teknolojilere olan ilgisini kullanarak otonom otobüsler konusunda uzmanlaşmaya karar verdi. Yurtdışında düzenlenen bir dizi eğitime katıldı ve otonom araçlar konusundaki bilgisini, deneyimini ve ağını geliştirdi.

Bir süre sonra Ahmet, kendi otonom otobüs şirketini kurma fikriyle ileri adım attı. Yatırımcılarla görüşmeler yaparak projelerini anlattı ve heyecanla karşılandı. Ahmet, mükemmel bir ekibi bir araya getirdi ve dünya çağında otonom otobüs filosunu hayata geçirmek için çalışmaya başladı.

Zorlukların ve engellerin olduğu bir süreç olsa da, Ahmet ve ekibi kararlılıkla çalıştı ve otonom otobüs teknolojisinde önemli bir ilerleme kaydetti. Şirketi, dünya genelinde birçok büyük şehirde otonom otobüs filolarını yöneten saygın bir marka haline geldi.

Ahmet'in vizyonu, bilgisi, deneyimi ve kararlılığı sayesinde şirketi büyük bir başarı elde etti. Otonom otobüsler, toplu taşıma sektöründe devrim yaratırken, Ahmet ve ekibi de sektörde öncü bir rol üstlendi.

Bir etklinlikte bir muhabir Ahmet Mert ile yaptığı röportajda,

- "Eğer başvuruda belgeleriniz tamam olsaydı, ne olurdu?" diye sordu.

Ahmet Mert gülerek cevapladı:

- "Muhtemelen IETT Otobüs Bakım Şefi olurdum! Ancak, belgelerim eksik olmasaydı, o zaman otonom otobüsler konusunda tutkulu bir girişimci olarak kendi şirketimi kurup dünya çapında bir başarı elde etme fırsatım olmazdı. Eksikliklerim ve zorluklar, beni daha güçlü, daha kararlı ve daha yaratıcı hale getirdi. Hayatta bazen tesadüfler ve engeller, aslında büyük fırsatlara dönüşebilir."

Muhabir ve izleyiciler, Ahmet Mert'in azmi, kararlılığı ve başarı hikayesine hayranlıkla kulak verdi. Ahmet, hayaline olan inancını kaybetmeden, kendini geliştirerek, karşılaştığı zorlukları fırsatlara dönüştürerek istediği başarıyı elde etmişti. Artık otonom otobüslerin toplu taşıma sektöründe önemli bir yere sahip olan şirketi, başarı dolu bir gelecek için umut veriyordu.

Ahmet Mert'in hikayesi, hayatta karşılaşılan engellerin, azim, kararlılık ve fırsatlara dönüştürme yeteneği ile nasıl başarıya dönüşebileceğini anlatan ilham verici bir örnekti. Herkesin hayaline ulaşma şansı vardır, önemli olan inanmak, kendini geliştirmek ve karşılaşılan zorluklara meydan okuyarak ilerlemektir.

8. Örneklere bakılırsa ChatGPT'de henüz bir "humour" gelişmiş diyemiyoruz bence..

Sayfa 23/33 İlkİlk ... 132122232425 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •