Sayfa 33/33 İlkİlk ... 23313233
Arama sonucu : 262 madde; 257 - 262 arası.

Konu: Züğürtler geyik laklak kıraathanesi

1. Bazen tarihin akışını değiştiren şeyler olabiliyor. Bugün şu aklıma geldi:

İçlerinden bir söz sahibi şöyle dedi: "Yusuf'u öldürmeyin, bir kuyunun dibine bırakın da ordan geçen kafilenin biri onu bulup alsın. Eğer yapacaksanız böyle yapın."
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Bu ülkede çok başıboşluk var bu liyakat liyakat diyorlar ya bazı yerlerde çok gerekli. Bu spor kulüpleri bence kara delik 8+3 ile Avrupa da başarı yok. Demek ki bizim için doğru değil. Ayrıca bir futbolcuya verdikleri para transfer ücreti bizim gibi ülkeler için fazla. Bunlara TFF maksimum bir limit getirmeli şuan ki paranın 1/5 i gibi maksimum harcama.

3. Bizde vergi kaçakçılığı yüz kızartıcı suç değil. Bu ülkede vergi kaçırmayanlar %1 den daha azdır. Onların da vergi kaçıracak parası geliri yok.

4. Bu ülkede ticaret yapan yerli yabancı göçmen sığınmacı her kimse vergi kaçakçılığına konusundaki caydırıcı ceza uygulanmalı. Öyle uzlaşma ceza indirimi yerine tam tersi okkalı incir ağacı dikecek gibi olmalı.

5. Yeni bir seçimi daha mağlubiyetle kaybettik benim için bir beş yıl daha zulüm başladı. Mecburen yattığım yerden ek gelir bulmam lazım. İsteyen arkadaşlar olursa şifalı bitkiler diye bir kitabım var digital ortamdan satabilir. mail yoluyla. şuan kitabı güncelleyeceğim yaklaşık bir ay sürer güncellemem. Başka internet üzerinden para kazanmanın yolları varmı bilmiyorum sermaye yok para yok.

6. - Şimdi "Felek sen ne feleksin", "Hangimiz düşmedik kara sevdaya?" türkülerindeki anlamları düşünüp, kaderin "Maraş Dondurmacısı" gibi olduğunu da düşünerek yeni bir şarkı sözü yazabilir miyiz?

Tabii ki! İşte sizin için "Felek, Maraş Dondurmacısı Gibi" adlı bir şarkı sözü örneği:

(Verse 1)
    Felek sen ne feleksin
    Kaderimde oyun mu kurarsın?
    Maraş dondurması gibi geldin
    Paramı alıp tadını vermedin

(Chorus)
    Hangimiz düşmedik kara sevdaya?
    Bir yalanın peşinde koştuk durduk da
    Felek gibi acı tatlar bıraktık geride
    Maraş dondurmacısı gibi hayal kırıklığına uğradık

(Verse 2)
    Her anında sürprizlerle dolusun
    Külaha konan umutları geri çekersin
    Güven duygumuzu yok edip kaçarsın
    Maraş dondurmasının lezzetini almadan geçersin

(Chorus)
    Hangimiz düşmedik kara sevdaya?
    Bir yalanın peşinde koştuk durduk da
    Felek gibi acı tatlar bıraktık geride
    Maraş dondurmacısı gibi hayal kırıklığına uğradık

(Bridge)
    Ama biz hala umudumuzla buradayız
    İnançla bekliyoruz güzel günleri
    Belki de feleğe inat bulacağız aşkımızı
    Ve Maraş dondurmalarını yeniden tadacağız

(Chorus)
    Hangimiz düştükten sonra tekrar ayağa kalkmadık?
    Yeniden başlamak için gücümüzü toplamadık mı?
    Felek gibi zorluklarla karşılaşsak da
    Maraş dondurmacısı gibi yine umut doluyuz

Bu şarkı sözü örneği, "Felek sen ne feleksin" ve "Hangimiz düşmedik kara sevdaya?" türkülerinin anlamlarını ve kaderin bazen hayal kırıklığına neden olabileceğini yansıtmaya çalıştı. Maraş Dondurmacısı'nın beklenmeyen sürprizleriyle ilişkilendirerek bir benzetme yapmayı denedim.
    Umarım beğenmişsinizdir! Kendi fikirlerinizle bu şarkı sözünü geliştirebilir veya tamamen yeni bir şarkının temelini oluşturabilirsiniz. Herhangi başka bir konuda daha yardım isterseniz buradayım!

- Bence çok güzel oldu.

- Çok sevindim! Beğenmenize ve güzel bulmanıza çok mutlu oldum. Eğer başka bir şarkı sözü örneği veya herhangi başka bir konuda yardım isterseniz, buradayım! Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 33/33 İlkİlk ... 23313233

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •