Sayfa 381/1011 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481881 ... SonSon
Arama sonucu : 8088 madde; 3,041 - 3,048 arası.

Konu: ViOP XLIX

Alıntı Originally Posted by Ohac Yazıyı Oku
    Petrol düşmeyez marjlar daralmaya devam ederse why not... Şuan ufukta olmadada öyle bir fiyatlama realitesi, olmaz diye birşey yok borsada...
    o da bir bakış açısı ancak halihazırda aktif 2 si alanında dev olan 4 rafinerisi. 14 Tanker gemisi,opet gibi bir markanın %40 ı olan bir firmanın değeri 5 milyar dolar mı olacakmış 2023 de?
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    O zaman bugün mümkünse AKŞAM PAZARI OLSUN...Alttan mal alalım.

Dün kıyma aldım(çektirdim) ....280 tele...
    bugün tarım kredi 150 mi ne verecekti zamlı almışsın
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır.

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    o da bir bakış açısı ancak halihazırda aktif 2 si alanında dev olan 4 rafinerisi. 14 Tanker gemisi,opet gibi bir markanın %40 ı olan bir firmanın değeri 5 milyar dolar mı olacakmış 2023 de?
    Şu an 3.68 Fk.
    İlk çeyrekle Fk daha da düşecek, geçen sene ilk çeyrek rezaletti.
    Bence de 2022 gibi bir yıl zor geçirir ama gerek yaptığı yatırımlar, entek’in gözle görülür katkısının başlaması, yeni hikayeleri, üzerindeki yaklaşık 40-45 Tl 2022 temettüsü ile 360 zor.
    Bir yerde 700-750 görmesi hatta marjlar 2 ay öncesine dönerse 1.000 görmesi daha yüksek ihtimal.
    Bunları ülkedeki siyasi gelişmelerden ari sadece temel verilerle yazdım.
    Kolay gelsin.

4.  Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    Şu an 3.68 Fk.
    Bence de 2022 gibi bir yıl zor geçirir ama gerek yaptığı yatırımlar, entek’in gözle görülür katkısının başlaması, yeni hikayeleri, üzerindeki yaklaşık 40-45 Tl 2022 temettüsü ile 360 zor.
    Bir yerde 700-750 görmesi hatta marjlar 2 ay öncesine dönerse 1.000 görmesi daha yüksek ihtimal.
    Kolay gelsin.
    Zined, bu abiler petrol ile iş yapıyor... Bilançoyu etkileyen en önemli şey petrolün fiyatı(stok maliyeti sebebiyle) ve rafineri marjları...

Öyle bir anlatıyorsun ki sanki hizmet sektöründe iş yapıyorlar...

Dikkat et...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,616
    27 yıllık öğretmen emekli maaşı 12500-13.000

ama en düşük emekli maaşı 7500

Adil olmayan bir düzenleme..
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    Şu an 3.68 Fk.
    Kolay gelsin.
    evet geçen sene ilk çeyrek karını düşünce fk daha da aşağıda olur. marjları yakından takip ediyorum bende ancak demek istediğim bu kadar kurulu kapasite ve yatırımlarla karlılık düşse de bu firmanın bir ederi var. Bugün 5 milyar dolara tüpraş gibi bir yapı kurulamaz. Taşınmazlarını da düşündüğünde bugün tüpraşın sadece kurulumu 25-30 milyar dolardan aşağı olamaz.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7.  Alıntı Originally Posted by Ohac Yazıyı Oku
    Zined, bu abiler petrol ile iş yapıyor... Bilançoyu etkileyen en önemli şey petrolün fiyatı(stok maliyeti sebebiyle) ve rafineri marjları...

Öyle bir anlatıyorsun ki sanki hizmet sektöründe iş yapıyorlar...

Dikkat et...
    İş o kadar basit değil.
    Son çeyrek beklenti üstü gelen karın sebeplerinden biri hedge kullanmaları.
    Bu çeyrek başında da fiyatlar yukarıdaydı, keza yine hedge etmiş olabilirler.
    Raporda da benzer şeyler yazıyor. Öyle al stoğa yat, adamlar salak değil.

Rusya ambargosunun çözümü durumu ve eklenecek yeni kapasiteler 2-3 çeyrektir dizel marjlarında baskı olabilecek faktörler olarak sunuluyor. Mümkündür. Hsbc den iyi bilecek halimiz yok. 340 dediğinde 111 kontrat almıştım. Şimdi almadım ama düşerse neden olmasın?

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    27 yıllık öğretmen emekli maaşı 12500-13.000

ama en düşük emekli maaşı 7500

Adil olmayan bir düzenleme..
    28 yıllık kamu banka müdürü 12.700 tl
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 381/1011 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481881 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •