Sayfa 933/1011 İlkİlk ... 433833883923931932933934935943983 ... SonSon
Arama sonucu : 8088 madde; 7,457 - 7,464 arası.

Konu: ViOP XLIX

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,579
    VİOB da kaldıraç ve sistem...Bunlar bence en hayati 2 unsurdur.Kaldıraç 2 olmalıdır.Hatta ben bu sıralar 1 kullanıyorum.Yani 100.000 tl varsa 2 kontrat gibi...Teminatın fazlası döviz-altında ise yine sorun yok.

VİOB çok sığ.40 kontrata longtan shorta geçsen 80 kontrat vereceksin ama kademeler boş.

Düşük kaldıraçta sisteme tam uyma söz konusu olur.Mesela 2 hafta önce sistem 2 kere zararlı işlem yaptırdı.Ama 3. sünde tüm zarar çıktı..Eğer kaldıraç fazla ise 2 işlem sonunda pes ederdim.

Sistemin mutlaka testi yapılmalı.SN.SARAYLI geçmişe dönük 80 işlem yapınca ,gelecek işlemler %90 doğru olur, derdi.

Bazen görüyorum.Son 3-5 isabet oranına bakarak geleceği tahmin ediyor..bu çok yanlış.Yok'' 8 günlüğü üstünde şöyle oldu...''yap bakayım geriye dönük 40-50 işlem o zaman görürsün sonucu...

Bence sistemlerde 1-2 opt. olmalı.Çünkü değişen dalga yapısına uyum sağlama esnekliği olmalı.SABİT OLUP BUNLARA UYUM SAĞLAYAN SİSTEM YOK.

Hele bir de 80 işlem sonucunda sabit açıyla yükselen KAR EĞRİSİ varsa...gerisi çocuk oyuncağı...

Ama bu koşullar yoksa viob 6 ayda batırır..sonra KUMARMIŞ deriz...

Onun için VOB yapmayın...
    Az ciddiyet, Çok geyik...

2. Vob ile hiç işlem yapmamış biri voba heves etmesin

Eğer voba girecek se de hayatını etkilemeyecek rakamlar ile girsin

Duygularını hırslarını hakim olmasını bilmesi gerekiyor

Vob öyle birşeydir ki para batırırsın para bulup gelirsin ( çevremdeki insanlardsn gördüm )

Aile düzenin iş düzenin her zaman risktedir çok para kazanırsın yaptığın işi maaşı az görürsün işi dahi bırakmak istersin

Paraya ihtiyacın olmaz sırf o heyecan için yine gelirsin

Unutmayın Kimsayasal silahtır

Kullanmasını bilirsen en güçlü sensin bilmezsin yedi sülaleni bile bitere bilir

3. Aslında çok basit bazı şeyler

Öyle büyük fonlar varki yazsam çizsem millet inanmaz

Olayın Aslı balina ile vuruşmayacaksın

Pala abi longluyorsa long shortluyorsa short

Büyük para her zaman arkasın da iz bırakır bunu unutmayın

Parayı takip edin büyük balığı 🤒

4. Dünya da öyle insanlar varki

Geçmişte örnekleri yaşandı

Soros fonu İngiliz merkez bankasına havlu attırıyordu yani

Arkadaşlar Lütfü abi rica etsem şu sıralar piyasadan çok bunaldım zarar zarar gerel pamel bunların tekniğine düzelme varmi sizler deneyimlisiniz birde Ufuk diye bi hisse var o nasıl acaba

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,579
    Sistemlere bakımı yaptım.PTESİYE hazırım...Mümkünse çarşambaya kadar iş bitsin.

Seçim sonuna kadar düşüncelerimi ifade etmiştim.EK OLARAK:

Bence 5.500 aşılırsa hedef (3 lü dip): 6300-500.Şahsen o noktadan sonra sisteme sadece SHORT/FLAT olara uyarım.

ve orasının 3-4 aylık zirve olarak kalmasını ve SP500e eşlik ederek düşmeyi beklerim...

SP500 de resesyon fiyatlanmalı...min düşüş %33 olmuştur..kanımca 3.200 görülecek.Zaman olarak yaz ortası gibi..

Eğer KK gelirse düşüşün özellikle sanayi-badem ile olmasını beklerim...XBNK/SANAYİ tarihi diplerde..0.5 lerde..bunun 1-2 yılda ortalama değer olan 2 ye çıkmasını beklerim.

Şahsen Mayıs 2. yarısı-sonunda en büyük risk olarak globali görüyorum.Global hakkında kuvvetli bir senaryom var.BIST100 ne kadar ayrışabilir ki?

Üstelik mesela 3.25-40 dolar olacaksak..

Temmuzda sp500 ü tam tahmin ettim ve bıst100 ü de bunla uyumlu gider zannetim.AMA OLMADI ve ilk başta shortlardan %20 zarar ettim...sonra kurtardım vs..

Acaba Temmuz gibi ters olabilir miyiz?..Bence bu sefer hayır..çünkü 3.20 dolar üzeri bir değerle bu düşüşü es geçemeyiz..Temmuzda zaten 5 kere döndüğümüz tarihi dip 1.3 dolardık..Borsanın rakibi yoktu..Ama seçim sonrası mevduat %40 a çıkar(genel beklenti)...6.000 den mevduat yapan 12 sonra 8.400 bısti almış gibidir...Bu ciddi bir kazançtır..

Tüm bunlar beyin fırtınası bazında söylenen şahsi düşüncelerdir...%50 tutabilir.

kayıtlara geçsin..rica edeceğim..

Değişiklik yapılmadıkça düşüncem bu.Hayırlı Ramazanlar..iyi geceler.
    Son düzenleme : ABKA; 15-04-2023 saat: 21:49.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

7. Çoğu kişi grafiklere destek direnç olarak görür bakar

Ben ise Grafiklerden Tutku’yu hırsı öfkeyi sitile bakarım

Her grafik Balinanın ruhunu yansıtır

Misal benim grafiklerim hızlı ve sert olur ❣❣ 90 derece dik şekilde ya iner ya çıkar çok feci haz alırım

Her köşe başı sahiplidir eskiden onlarla takılır idim şimdi ise o haz vermiyor gücümü deniyorum tahtacıyı çileden çıkararak neler yapacağını test felan ediyorum

Hali hazırda bir tahtayı gözüme kestirdim 7 iş günü geçti vuruşmamız halen vuruşuyoruz

Sinirlenince saçmalıuor hata yaptığını keşif ettim

Korkarım palılığı kaybedecek 🤗

8. Adam benim vobcu olduğumu öğrenmiş

Bana mesaj veriyor vob geçen artı idi yüzde 2 oda eksi 2 gösteriyor

Bende İstinye de olduğunu öğrendim 😬😬

Duollasını kabul ettim çarpışıyoruz bakalım

Ama baya sinir uçlarına dokunduğumu hissediyorum muazzam haz alıyorum böyle vuruşmalardan

Sayfa 933/1011 İlkİlk ... 433833883923931932933934935943983 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •