Arama sonucu : 7 madde; 1 - 7 arası.

Konu: Gelir adaletsizliği nasıl düzelir?

1. Gelir adaletsizliği nasıl düzelir?

Uzun zamandır bu konu üzerinde düşünüyorum. Sosyalist yada komunist değilim, liberal bir insanım. Hatta keynes yerine hayekçi sayılırım. Müdahalelerden nefret ederim. Serbest piyasa, özgürlük bireyselcilik taraftarıyım. Ancak gelir adaletsizliği konusunda bir türlü çözüm üretemiyorum. Özellikle miras yoluyla hayata 5-0 önde başlayan bir bebekle 5-0 geride başlayan bir bebek üzerinde düşünüyorum. Burada inanılmaz bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Yapay olarak üretilmiş bir haksızlık gibi geliyor bana.

Doğaya bakıyorum doğadaki canlılara bakıyorum hiçbirinde böyle doğar doğmaz 5-0 önde olma şansı yok. Hepsi doğduktan sonra mücadele ederek bir yerlere geliyorlar. Belki genetik olarak daha sağlıklı daha güçlü daha uyumluluar biraz daha avantajlı gibi olsada öyle 5-0 önde başlamak gibi bir durum yok.

Bu miras olayına taktım bu aralar. Kaldırılsa daha mı iyi olur yada nasıl kaldırılabilir. Miras vergisi bir yere kadar işe yarar ama tamamen kaldırılmaz. Pazar pazar kafama takıldı birazda sizinkine takılsın.

2. up lamak için 10 karakter gerekmiş

3. Müdahaleden nefret ediyorsun ama bir insanın ilk nefesinde cebine el atmak nasıl olur diyorsun 😉

Kendini tanıyamamışsın, asosyal bir komünistsin aslında. 🙂

4. Miras, sermaye birikiminin devamlılığı ve sermaye bütünlüğü için şarttır.
    Hatırladığım kadarı ile sende sosyalizm alerjisi vardı. O yüzden akla gelmeyecek çözümler bulabilirsin.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by doruca Yazıyı Oku
    Müdahaleden nefret ediyorsun ama bir insanın ilk nefesinde cebine el atmak nasıl olur diyorsun ��

Kendini tanıyamamışsın, asosyal bir komünistsin aslında. ��
    Komünizm sevmem doğaya aykırıdır. Tıpkı dinler gibi söylemleri çok can alıcı ve insanları gaza getiricidir. işçiler kardeş patron kalleş, çalışan eşitliği herkese eşit iş ücret vs söylemde güzel ama pratikte karşılığı yok.

Sosyal yada asosyal olup olmamak umrumda değil. İsteyen sosyal olur isteyen asosyal.

Ama miras gerçekten çok büyük bir haksızlık. Ben çalışıp kazan.anın parasına dokunmam ama doğar doğmaz sadece zengin ailesi olduğu için hayatı garanti olan biz insan türünün doğada görülmemiş şekilde haksız ve adaletsiz bir sistem kurduğunu düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    Miras, sermaye birikiminin devamlılığı ve sermaye bütünlüğü için şarttır.
    Hatırladığım kadarı ile sende sosyalizm alerjisi vardı. O yüzden akla gelmeyecek çözümler bulabilirsin.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Evet sosyalizm ve komunizm sevmem. Masallar dünyasıdır tıpkı dinler gibi.

Akla gelmeyecek çözümlerim var mesela mirasın sebebi aile yapısıdır. Acaba aile sistemi olmadan da insan türü olarak hayatta kalıp yaşayabilirmiyiz. Hiç kimsenin ailesi olmasa sistem daha mı iyi olur. Herkesin yurtlarda büyüdüğü kimsenin annesi babası kardeşi akrabası vs olmadığı bir dünya daha mı adaletli olur. Herkes hayata eşit şartlarda başlar kim daha çok çalışırsa o zengin olur.

7. Asosyalist bir komünistsin 🙂 asosyal eksik yazınca yanlış anlam çıkmış.

Miras, hatıra, iz, şöhret bunlar insan doğasından çıkan benzer ürünler. Devam etme, sürekli olma, bâki olma duygusunu ikame ediyor. Yaşamın kendisi devamlılık üzerine kurulu , insan bundan bağımsız değil. Doğduğumuz andan itibaren devamlılığın yolunu arıyoruz. Bu içimizde var, yaratılış böyle.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •