Sayfa 825/1003 İlkİlk ... 325725775815823824825826827835875925 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 6,593 - 6,600 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    sn.shorts ,
    Geçen hafta ing de 6 ay vadesi dolan ddkkm için temdit %7 ddkkm teklif ettiler. Beğenmedim çektim parayı.
    Aslında bir tarla alma durumu da vardı , son anda anlaşamadık.
    Bir kaç gün önce Vakıflar banka %6,75 dolar mevduat faizi ile 75 gün e park ettim. İyi bir oran bence
    merhaba. bu % 7 oran aldığınız ddkm, mevduat gibi mi hesaplanıyor ? mesela 10 bin usd, 60 gün % 7 oranla ddkm yapsaydınız vade sonu bakiye ne olacaktı ?

Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    merhaba. bu % 7 oran aldığınız ddkm, mevduat gibi mi hesaplanıyor ? mesela 10 bin usd, 60 gün % 7 oranla ddkm yapsaydınız vade sonu bakiye ne olacaktı ?
    ddkkm minimum 3 ay lık yapılabiliyor , 60 günlük olmaz.
    3 ay sonra yatırdığınız 10 bin doları gene alıyorsunuz , ayrıca %7 üzerinden 3 ay a tekabül eden miktarı , yani 175 doların 3 ay sonraki merkez bankası kuru üzerinden TL karşılığını alıyorsunuz. Bu para ile de alım satım farkı yüzünden hafif bir miktar zarar ederek 175 dolar dan daha az bir miktar dolar alabilirsiniz isterseniz.

3.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Vakıflar bankası yüzde 8 prim veriyordu 50 bin dolar üzerine .düşürmüş ?mü
    vakıfla hiç çalışmadığım için sormadım ama sanırım son bir hafta oranlar düşmüş. devam etmiyordur muhtemelen.

4.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    sn.shorts ,
    Geçen hafta ing de 6 ay vadesi dolan ddkkm için temdit %7 ddkkm teklif ettiler. Beğenmedim çektim parayı.
    Aslında bir tarla alma durumu da vardı , son anda anlaşamadık.
    Bir kaç gün önce Vakıflar banka %6,75 dolar mevduat faizi ile 75 gün e park ettim. İyi bir oran bence
    hocam, geçen hafta olmasa da 10 gün önce garanti primli ddkkm temdite net %7 vermişti. kabul edip devam ettim. bugün yeni paraya %2,5 verdi. sizin dediğiniz vakıf %6,75 mevduat nette %5 e geliyor. bugünkü oranlara göre fena değil gibi aslında ama..

akşamüstü hiç ummadığım şekilde deniz ddkkm ye net 4,95 prim.. yarın parayı onlara transfer edip ptesi-salı bağlarsam net %7 alabiliriz gibi birşeyler dedi. ama mt nin kafası bayağı karışıktı. yarın konuşup netleştireceğim için paylaşmadım.

5.  Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    ddkkm minimum 3 ay lık yapılabiliyor , 60 günlük olmaz.
    3 ay sonra yatırdığınız 10 bin doları gene alıyorsunuz , ayrıca %7 üzerinden 3 ay a tekabül eden miktarı , yani 175 doların 3 ay sonraki merkez bankası kuru üzerinden TL karşılığını alıyorsunuz. Bu para ile de alım satım farkı yüzünden hafif bir miktar zarar ederek 175 dolar dan daha az bir miktar dolar alabilirsiniz isterseniz.
    sn roxette'in verdiği doğru bilgilere ek.. ddkkm priminde verilen oranlar bazen net, bazen "mevduat karşılığı" olabiliyor. mevduat karşılığı verilen orandan neti için %25 düşmek gerekir. buna dikkat etmek gerek!

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    hocam, geçen hafta olmasa da 10 gün önce garanti primli ddkkm temdite net %7 vermişti. kabul edip devam ettim. bugün yeni paraya %2,5 verdi. sizin dediğiniz vakıf %6,75 mevduat nette %5 e geliyor. bugünkü oranlara göre fena değil gibi aslında ama..

akşamüstü hiç ummadığım şekilde deniz ddkkm ye net 4,95 prim.. yarın parayı onlara transfer edip ptesi-salı bağlarsam net %7 alabiliriz gibi birşeyler dedi. ama mt nin kafası bayağı karışıktı. yarın konuşup netleştireceğim için paylaşmadım.
    2 hafta önce de deniz dışardan gelene 1.25 içerdekine 1.5 veririm demişti, aynı şekilde devam ediyorlar gibi o zaman, arayıp soracaktım ben de. %7 eğer verirlerse çok iyi diğerlerine kıyasla. Garantide çok iyi yakalamışsınız, sonrasında sormuştum ben de ama sadece bir kaç güne özeldi o rakamlar.

7.  Alıntı Originally Posted by 0x00 Yazıyı Oku
    2 hafta önce de deniz dışardan gelene 1.25 içerdekine 1.5 veririm demişti, aynı şekilde devam ediyorlar gibi o zaman, arayıp soracaktım ben de. %7 eğer verirlerse çok iyi diğerlerine kıyasla. Garantide çok iyi yakalamışsınız, sonrasında sormuştum ben de ama sadece bir kaç güne özeldi o rakamlar.
    1,25-1,5 vadede elde edeceğiniz net prim getirisi olduğunun altını çizmek lazım. yıllık diye algılanmasın. başka bankada duymamıştım, bu arkadaşlar böyle telaffuz ediyorlar/mış getiriyi. bugün öğrendim.

8.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    1,25-1,5 vadede elde edeceğiniz net prim getirisi olduğunun altını çizmek lazım. yıllık diye algılanmasın. başka bankada duymamıştım, bu arkadaşlar böyle telaffuz ediyorlar/mış getiriyi. bugün öğrendim.
    Evet dediğiniz gibi vadenin net getirisi. Diğerleri opsiyonda bu şekilde kullanıyordu ama bunlar ddkkm teşviklerinde de bu tarz oran verdikleri için bu şekilde belirttim ben de.

Sayfa 825/1003 İlkİlk ... 325725775815823824825826827835875925 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •