Sayfa 900/1003 İlkİlk ... 4008008508908988999009019029109501000 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 7,193 - 7,200 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Bankacılık Endeksi son 14 yılda Sanayi Endeksine kıyasla %82 daha kötü performans göstermiş, son 13 yılda dolar bazında kaybı ise %76 olmuş..

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyasi.!!!
    Bu da bilgi teknolojilerinin eski tip sanayinin yerini aldığının bir kanıtı.. Endüstri 4.0 vs hikayesinin sonuç gerçeği.. Değişime ayak uydurnayanlar yok olacak..

2.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Aracı kurumlarla ilgili yönetmelik farklı....
    Teşekkür ederim Sn. Heval.

Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim Sn. Heval.
    Aracı Kurum Batarsa Nakit Para
    Bankada paranız var ve banka batarsa 200 bin TL'ye kadar olan kısmını TMSF (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) karşılar. Aracı kurumlarda da benzer bir durum mevcuttur. Aracı kurumunuz batarsa 323 bin 676 TL ye kadar olan nakit paranız Yatırımcı Tazmin Merkezi tarafından karşılanır.
    https://www.paradurumu.com/yatirim/c...mi-haberi-3640

Benim 2 kurum kapandı sıkıntı olmadı hem hisselerimi hemde nakit paramı aldım

4. Fonlar ve borsa daki hisselere nereden alırsanız alın ister banka ister aracı kurum batsın paranın tamamı geri alınır. Veya başka bir yere taşıyabilirsiniz. Mevduata işler değişir orada belli bir miktara kadar güvence var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    35.5
    Gönderi
    544
     Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Fonlar ve borsa daki hisselere nereden alırsanız alın ister banka ister aracı kurum batsın paranın tamamı geri alınır. Veya başka bir yere taşıyabilirsiniz. Mevduata işler değişir orada belli bir miktara kadar güvence var.
    O zaman niye yıllardır fonda borsada güvence yok deyip milleti mevduata mahküm ettiler.

6. Mevduat faizi yazmak yerine halen TMSF güvencesi soranlar var. Neyin güvencesini sorguluyorsunuz, yaşadığınıza şükredin. Nerede kim fazla nema- mama veriyorsa koşun kapın. Kaynağını, niyesini sormayın.

Bu kadar fon, Kkm , banka, aracı kurum salak mı ?

Odea müşteri ilişkilerinden arayarak '' bana özel 32 gün üzeri 10 bin- 500 bin arası yeni paraya 33 oran '' verelim dediler. Teşekkür ederek, zengine transfer edilecek ucuza param yok dedim.

7.  Alıntı Originally Posted by OKTAY Yazıyı Oku
    O zaman niye yıllardır fonda borsada güvence yok deyip milleti mevduata mahküm ettiler.
    takasbankta saklanıyor bunlar , aracı kurum hortumlayamaz yani, batarsa yatırımcı hepsini alır.
    mevduat bankada saklanıyor durumu farklı.

8. Evet sayın pilavli aynen öyle.

Sayfa 900/1003 İlkİlk ... 4008008508908988999009019029109501000 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •