Sayfa 953/1003 İlkİlk ... 453853903943951952953954955963 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 7,617 - 7,624 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Salı günleri 34 gün
    Çarşamba günleri 33 gün olur.
    Çarşamba 32 gün bağlanmışsa valorludur.
    Para miktarı da oranı değiştirir .
    35 günlük bağlarsanız vade her zaman haftanın aynı gününe gelir.
    Salı ise hep Salı, Perşembe ise hep Perşembe gibi.
    Gereksiz bir bilgi olarak vermiş olayım.
    Belki birinin işine yarar.

2.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Yaw hala aynı muhabbet.
    Mevduat faiz - ev kira karşılaştırması.
    Bana bay geldi bu karşılaştırmadan..
    Ev kira açık ara alır..

2018 de faizler 24 e çıktığında da aynı muhabbet döndü
    Sonracığıma efendimmm 2020 kasımda faiz ler arttığında..

Her seferinde de ev işi açık ara kazandı..

Kiralar fahiş değil.
    Ama ev fiyatları fahiş.
    Ha düşer mi..
    Nah düşer..

1 milyon dolardan fazla bağdat caddesi altında kuruyemiş dükkanı olan apartman da daire satılıyor..
    Ben o para 3 tane müstakil ev alırım ABD de.
    3000 dolardan 10.000 dolara yakın kira elde ederim hemde param dolar..

10 senedir bu forumda ev alınmaz ev alınmaz dendi durdu..
    İnanılır gibi değil ama hala deniyor ya..
    20 senin azmışlığı, ne yaparsak yapalım, ne fiyattan alırsak alalım yukarı gider alışkanlığı.. Psikoloji, bünye kabul etmiyor.. Bitti o dönem.. Bu sefer gerçekten bitti.. Ha ev almak her zaman zordur.. Yine zor olacak.. Elbette fiyatı artacak.. Ama nakit bir süre diğer her şeye sen bekle sıra benim diyecek.. Demeye başladı bile.. O yüzden ezberlerinizi bir süre belleğinizin arka bölümlerine atın..

Merak ettiğim bir şey daha; bu bizim faiz artışları neden amerika faiz düşürüken para basarkenki dönemlerde oluyor.. Örn. 2001 sorası.. Şimdi de 2024 ikinci çeyrek..

3. gelsin 0.99 la kredi bak ne kuyruklar olacak bitmişmiş.

1+1 evler 1 milyar tl ye kadar yolu var deseler ne bitmiş daha ısınma turu...

4. karşındakini hafife alanlar şuan karton da otogarda sabahlamaya çalışıyor...

1 milyar TL.

5. Ne kadar sürer şartlara bağlı ama insanların alım gücü artığında tekrar ezberden konuşmaya devam edebilirsiniz..

Olur da söylendiği gibi mülkiyetsiz toplum için tüm dünyanda paranın içine ederlerse ezberiniz yine tutar.. Tabi bizim mallar ne olur bu durumda bilemedim.. Konuta bir şey olmaz orta vadede(20-30 yıl) ama araba tüketim malzemeleri vs kiralık olur.. Derler almak çok pahalı, gerek yok olmaya, salak mısın kiralamak çok mantıklı o kadar verilir mi.. Bi bakmışsın küresel sosyalizm..

6. ezber mi ?

alım gücüne ne gerek var ?

ver kredi %100 üne.. 0.49 faiz.. 30 yıl vade... aylık ödeme 360 da 1 ......... 0 alım gücü para ile ev sahibi ol...

siz kimle dans ettiğinizin farkında değilsiniz...

7. ayağında terlik alacak parası olmayana 30 yıl vade ile 5 yıl ödemesiz boğaziçi köprüsünü sat... veya İstanbul havalimanını...

ee alım gücü hani..

dayı siz ekonominin e sini bilmiyorsunuz. ekonomi yoktan var etmektir. alım gücüne gerek yok.

8. 10 milyona ev aldın diyelim.. Seneye 15 milyona satabilir mi? Şimdi KKM den çıkan adam mevduata yatırsa 1 sene 15 Milyon 200 bin.. Ki bu getiri daha da artacak artık şüphe yok.. Bu getiri ile kim ev alır.. Ben almam..

İlk ev alacaklara krediden bahsediliyor.. Çıkar mı bilmem ama dar gelirli yeni ev vs lafları dolaşıyor.. Pek kimse faydalanabilir durmuyor çıkarsa.. Eskiden geliri, malı, evi olan belki ev alabilir ama zaten onlara kredi yok.. Neyse çok yalanmayın yani...

Sayfa 953/1003 İlkİlk ... 453853903943951952953954955963 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •