Sayfa 613/1003 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663713 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 4,897 - 4,904 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Düz %30 TL mevduatımın bitmesine 69 gün kaldı bugün itibariyle, benden sonra biladerim dahil olmak üzere birkaç arkadaşıma hep KKM tavsiye etmiştim Nisan sonlarına doğru, hepsi köşe şu an, en kötüsü %30 kazandı 2 ayda. 1 ay içerisinde doların gevşeyeceğini de pek sanmıyorum hep üzerine koyarak gider gibi duruyor, bu getiri 40-45 bandına çıkabilir. Benim 1 senede kazandığımın da 1.5 katı gibi korkunç bir orana denk geliyor. Bana da her gün zehir. Bakalım nasıl geçecek bu 69 gün. Bayram zehir oldu resmen. Evime hırsız girmiş kasayı almış gitmiş gibi hissediyorum
    Geçmiş olsun dostum, geçen sene 2021 Kasım yükselişine yakalanmıştım bende çok daralmıştım o günlerde yaşadıklarını anlayabiliyorum, yıllık enflasyona endeksli hesaptaydım, Allah tan kkm çıkmıştı Aralık ta ve enflasyon Nisan da 60 üzeri falan gelmişti. öylelikle paçayı kurtarmıştık, ama dolara karşı yinede %10 civarı ekside kalmıştım.

2.  Alıntı Originally Posted by vecdi Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun dostum, geçen sene 2021 Kasım yükselişine yakalanmıştım bende çok daralmıştım o günlerde yaşadıklarını anlayabiliyorum, yıllık enflasyona endeksli hesaptaydım, Allah tan kkm çıkmıştı Aralık ta ve enflasyon Nisan da 60 üzeri falan gelmişti. öylelikle paçayı kurtarmıştık, ama dolara karşı yinede %10 civarı ekside kalmıştım.
    O zaman dan beri mevduata tövbe ettim, ucuz zamanında altın, eurobond ve bir yazlık niyetine ev aldım, TL ile ilişiğimi kestim.

3.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Düz %30 TL mevduatımın bitmesine 69 gün kaldı bugün itibariyle, benden sonra biladerim dahil olmak üzere birkaç arkadaşıma hep KKM tavsiye etmiştim Nisan sonlarına doğru, hepsi köşe şu an, en kötüsü %30 kazandı 2 ayda. 1 ay içerisinde doların gevşeyeceğini de pek sanmıyorum hep üzerine koyarak gider gibi duruyor, bu getiri 40-45 bandına çıkabilir. Benim 1 senede kazandığımın da 1.5 katı gibi korkunç bir orana denk geliyor. Bana da her gün zehir. Bakalım nasıl geçecek bu 69 gün. Bayram zehir oldu resmen. Evime hırsız girmiş kasayı almış gitmiş gibi hissediyorum
    Seçim ertesine de sarkacak bir düz mevduat bağlamaya sizi iten motivasyon kaynağı neydi acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    mudi'deki parayla hisse işlemi yapılabiliyor mu, yoksa hisse işlemleri için ayrı bir hesap mı oluyor
    Komisyon ne istiyorlar
    Mudi ayrı bir uygulama sadece mevduat için kullanılıyor sanırım. Ünlü Menkul hesabınızdaki boşta kalan nakitte Mudi hesabına verilen aynı faiz oranınından değerleniyor. Ünlü Menkul'de %5'e yakın mevduat komisyonu var. Mudi'de bu komisyon olmaması gerekir.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

https://www.hisse.net/topluluk/showt...96#post6462196

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

6.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Seçim ertesine de sarkacak bir düz mevduat bağlamaya sizi iten motivasyon kaynağı neydi acaba?
    Olası hükümet değişikliği ve buna bağlı olarak dövizin azar azar düşme trendine gireceği, buna bağlı olarak da faizlerin bir süre yatay devam edeceği beklentisi. Daha doğrusu bankadaki vip müşteri yetkilisinin dolduruşuna geldim ve gelinen noktada devasa bir zarar yazdı bu karar.

7.  Alıntı Originally Posted by vecdi Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim dostum. O enflasyona endeksli üründen ben de faydalanmıştım, odeabankın bir ürünüydü. O dönemi az da olsa telafi etmişti ama sonraki dönemler hep açıkta kaldım ve ciddi eridi portföyüm.

8.  Alıntı Originally Posted by fanatik59 Yazıyı Oku
    Bu DDKKM primi bazı bankalarda net, bazılarında % 5-10 stopajlı tartışması vardı.
    Burgan %12 net prim veriyor. TCMB nın bize ilettiği bir Stopaj kesintisi yok ama "Vergisel taraf yatırımcının sorumluluğunda " diyor.
    Yani yarın alınan prim için devlet vergi düzenlemesi getirirse ben karışmam diyor.
    buyur buradan yak.
    ben de bugün konuştum burganla. 600k bir müşteriye %14 net verdik iki gün önce dedi mt. net oran vermedi, miktara göre değişiyor, artık net olarak veriliyor prim oranları m.k. değil dedi. ptesi dönüşüm olduğu için çok detayını kurcalamadım. durum buysa vergi kısmı sürprizlere açık. ptesi sorayım bunu.

akbank aradım bir de.. 3-4 gün önce 13-14 net prim verirlerken dün 12 ye bugün 10 a düşürmüşler. nette.

Sayfa 613/1003 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663713 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •