Sayfa 408/1003 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508908 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 3,257 - 3,264 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    amerikada polisin ortalama maaşı 4.500 dolar civarındadır, 3500 alan olduğu gibi 7.000 dolar alan da vardır kıdeme göre..
    Bu konulara hiç girmiyorum, arkadaşın kafası karışır:-)

Maaş artışları yani zam olayı çok farklıdır. Devlet enflasyon üzeri zam yapar. Sonra bağlı olduğunuz sendika ek zam ister ve söke söke alır.

Gerçek bir örnek vereyim. Bilgisayar müh. arkadaşıma devlet %2.69 zam yaptı (enflasyon 2.40 civarı idi) . Sendika %4 ek zam daha aldı. Sendikaya yaptığı işleri anlattı ve performansını gösterdi. Başka mühendisler daha farklı ek zamlar aldı. Bunlar kişiye özel bilgiler olduğu için paylaşılmaz.

Dolayısı ile 20 yıl sonra bir polis, iş performansına bağlı olarak akranlarının 2 katı maaşa ulaşabilir.

Detaylı konular bunlar.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Alıntı Originally Posted by tazk Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu hafta seçim öncesi kkm ve normal mevduatlar kaçı görür? Ben en son 39 almıştım...
    40 ı geçeceği kesin de 50 de gorucez Haziran ortasında.
    Son düzenleme : paramanya; 19-05-2023 saat: 19:15.

3.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku

Maaş artışları yani zam olayı çok farklıdır. Devlet enflasyon üzeri zam yapar. Sonra bağlı olduğunuz sendika ek zam ister ve söke söke alır.

Gerçek bir örnek vereyim. Bilgisayar müh. arkadaşıma devlet %2.69 zam yaptı (enflasyon 2.40 civarı idi) . Sendika %4 ek zam daha aldı. Sendikaya yaptığı işleri anlattı ve performansını gösterdi. Başka mühendisler daha farklı ek zamlar aldı. Bunlar kişiye özel bilgiler olduğu için paylaşılmaz.

Dolayısı ile 20 yıl sonra bir polis, iş performansına bağlı olarak akranlarının 2 katı maaşa ulaşabilir.

Detaylı konular bunlar.
    bu beyinsiz 2016 yılında yurt içindeki benzin fiyatlarına bakarak enflasyon olmadığını iddia ediyordu

global piyasalarda 120 dolarlık petrol fiyatı 30 dolara inmiş, görmüyor musun benzin fiyatı iddia edilen enflasyon ölçüsünde artmamış diyordu, Öküz benzin fiyatının değil artmak % 80 geri gelmesi gerektiğinin bile farkında değildi.

4.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku

Detaylı konular bunlar.
    Konuyu nereden nerelere getiriyorsun adam 3500 dolar maaş aliyor 50 dolara şunlara almış diyor...burada polis 25 bin TL alıyor 50 liraya çikolata alınır diyor neden haksız olduğunu kabul etmiyorsun .video baştan aşağı zırva..4 yaşında bebelere sorsan zırva der sen anlamiyorsan .bilemem...

5.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    En son ne zaman yurtdışına çıktınız? Hangi ülkeye gittiniz? diye sordum, neden cevap vermiyor sunuz?

Amerika polisinin refah düzeyi diyorsun, ben ise o ülkede yaşadım/çalıştım diyorum :-)

Türkiye yi de biliyorum.

Müsade et, bu karşılaştırmayı senden daha iyi yapayım:-)
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Konuyu nereden nerelere getiriyorsun adam 3500 dolar maaş aliyor 50 dolara şunlara almış diyor...burada polis 25 bin TL alıyor 50 liraya çikolata alınır diyor neden haksız olduğunu kabul etmiyorsun .video baştan aşağı zırva..4 yaşında bebelere sorsan zırva der sen anlamiyorsan .bilemem...
    En son hangi ülkeye gittiğini yine yazmamışsın.

İstersen şöyle yap:

Üst üste 2 yaz tatilinde yurtdışında aynı kafeye git ve aynı şeyleri sipariş ver. Alım gücündeki erozyonu fark edersin.

Ben ne yazsam, ne anlatsam işe yaramaz. Kendin yaşarsan daha etkili olur.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    bu beyinsiz 2016 yılında yurt içindeki benzin fiyatlarına bakarak enflasyon olmadığını iddia ediyordu

global piyasalarda 120 dolarlık petrol fiyatı 30 dolara inmiş, görmüyor musun benzin fiyatı iddia edilen enflasyon ölçüsünde artmamış diyordu, Öküz benzin fiyatının değil artmak % 80 geri gelmesi gerektiğinin bile farkında değildi.
    Bazı insanlar detaylı bir analiz ve inceleme yapmadan çoğunlukla kendi bakış açılarına göre yorum yapmayı tercih edince gerçekle bağı kopmuş yazılar ortaya çıkabiliyor.

7.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Hiçbir etkisi olmaz

1.turda gözünü açacaktı herkes.

Geçti artık.

İnce çekildim diyor (yurtdışı oyları çıkartıyorum) 200.000 kişi hâla inceye oy vermiş!

Düşünün.
    bencede değişen bişey olmaz.Ata ittifakı millet ittifakını desteklerse m.ittifakı %48 desteklemezse en fazla % 45 alır

8.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Bazı insanlar detaylı bir analiz ve inceleme yapmadan çoğunlukla kendi bakış açılarına göre yorum yapmayı tercih edince gerçekle bağı kopmuş yazılar ortaya çıkabiliyor.
    vaktinin çoğunu marketlerde harcayan adamdan ne analizi bekleyeceksiniz, bütün gün şeftali tüyü incelemekten beyin sulanmış..

Sayfa 408/1003 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508908 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •