Sayfa 422/1003 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522922 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 3,369 - 3,376 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1. Mevduat faizleri
    enflasyonun bir tık üstüne gelmesi
    dengelerin oturmasını sağlayacaktır.
    İster faizleri yükselt
    ister enflasyonu indir fark etmez.

gerisi fasa fiso.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

2.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Lise yıllarındaki münazaralarda kaldınız sanırım.

Siyah Kuğu beklenmeyendir.

Siyah Kuğu bekleyense, beklenmeyen ve kimsenin ihtimal vermediği bir durumu bekleyendir.

Lübnan gibi olmayı bekleyen, -bize şu an imkansız gibi/çok düşük ihtimalli gelen, ona göre riskini yönetsin.

Uzun uzun cevap vermekle hata mı ettim acaba.
    Aslında kitapta anlatılanı yazmak istedim.

En nihayetinde forumu okuyan diğer insanlarda bu fikirlerden bir şeyler öğrenecektir.

Arada ukala birileri (!) çıkarsa onlar da görmezden gelinir...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Burada onemli olan kkm dekileri mevduata yonlendirmektir.reel faiz vericem demektir.faiz enflasyon uzerine cikartilmali.

Ben Hükümet olsam şunu yapardım ;

Yeşil soğanı serbest bırakırım;
    Resmi kuru 20 , piyasa 30 gibi ;Sonra KKM cilere %11 faiz veririm...Adam KKM yi bozar 30-40 arası yeşil soğana saldırır , adamların parası pula döner , enflasyon gizli vergi , adamların serveti başkalarına transfer olur..Aynı şeyi DDKKm ye de uygularım , kardeş mal kalmadı , al sana tl git ne alıyorsan al , Ülke ekonomisi bu şekilde en az 1 yılını kurtarır

TÜFE 43.70 %46 nin neti de tam 43.70 .
    %46 da 0 reel faiz var hala .

6.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Ben Hükümet olsam şunu yapardım ;

Yeşil soğanı serbest bırakırım;
    Resmi kuru 20 , piyasa 30 gibi ;Sonra KKM cilere %11 faiz veririm...Adam KKM yi bozar 30-40 arası yeşil soğana saldırır , adamların parası pula döner , enflasyon gizli vergi , adamların serveti başkalarına transfer olur..Aynı şeyi DDKKm ye de uygularım , kardeş mal kalmadı , al sana tl git ne alıyorsan al , Ülke ekonomisi bu şekilde en az 1 yılını kurtarır
    bunu yaparsan ticaret biter herkes kafasına göre fiyat belirler bir yerde kıymayı 500 diğer yerde 1000 lira görürsün bankaların önünde fiziki için kuyruk olur güvensizlik geri dönüşü olmayan bir noktaya evrilir borsa da eşi benzeri görülmemiş çöküş yaşanır piyasada ürün sıkıntısı baş gösterir paran olsada ürün bulamazsın ilaç bulamazsın hayati ilaçlar el altından inanılmaz fiyatlara satılır kkm yapana kazık atacağım derken sistemik büyük bir kriz çıkarırsın

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    bunu yaparsan ticaret biter herkes kafasına göre fiyat belirler bir yerde kıymayı 500 diğer yerde 1000 lira görürsün bankaların önünde fiziki için kuyruk olur güvensizlik geri dönüşü olmayan bir noktaya evrilir borsa da eşi benzeri görülmemiş çöküş yaşanır piyasada ürün sıkıntısı baş gösterir paran olsada ürün bulamazsın ilaç bulamazsın hayati ilaçlar el altından inanılmaz fiyatlara satılır kkm yapana kazık atacağım derken sistemik büyük bir kriz çıkarırsın
    Milletin dolarına çöktüğün için rahat rahat ithalat yaparsın...Enflasyonuda ithalatla dizginlersin...Olan Bahrinin KKM sine olur

8. https://m.bloomberght.com/kkmnin-but...a-oldu-2331721
    Nebati ipuçlarını vermiş zaten kkm faizi kadar devalüasyon yapılacak faizler de çaktırmadan yükselecek bu kadar basit

Sayfa 422/1003 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522922 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •