Sayfa 984/1003 İlkİlk ... 484884934974982983984985986994 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 7,865 - 7,872 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Çok merak ediyorum inadına faiz indirdikleri periyotta bu faiz indirme stratejisiyle ekonomide ne elde edildi, faiz sebep enflasyon sonuçtur iddiasında nasıl bir aşama kaydedildi, ne işe yaradı, bunu bilimsel olarak, somut bir şekilde anlatacak, izah edecek bir yetkili yok mudur bu ülkede?
    Evet o dönemde faiz indirilmesi gerekiyordu çünkü şu şu şu elde edilecekti, sonra tekrar kademeli yükselişe geçecektik, vs. şeklinde bir açıklama var mı?
    kımse ne yaptıgını bılmıyor..cunku harcanan paralar gıderler kımsenın kendı cebınden cıkmadıgı ıcın dart tatasına döndu memleket..dedıgınız gıbı cıkıp bır kısı acıklama yapmadı bu zararın enflasyonun bedelı benım ve ıstıfa edıyorum demedı.
    """Kafeslerde doğan kuşlar özgürlüğü günah sanırlar."""
    """Gözleri gökyüzüne dalanların yeryüzünde olmayan hayalleri vardır."""

2.  Alıntı Originally Posted by ayazbey Yazıyı Oku
    kımse ne yaptıgını bılmıyor..cunku harcanan paralar gıderler kımsenın kendı cebınden cıkmadıgı ıcın dart tatasına döndu memleket..dedıgınız gıbı cıkıp bır kısı acıklama yapmadı bu zararın enflasyonun bedelı benım ve ıstıfa edıyorum demedı.
    Üstadım akıllı, fikirli, mantıklı, rasyonel bir ülkede vatandaş sorgular, yöneticiler hesap verir. O dönemdeki faiz indirimleri ve bu dönemdeki faiz bindirimleri nasıl bir amaca hizmet etti. Ne amaçla uygulandı, neden gerekiyordu, ne elde edildi, yanlış mıydı, yanlış değilse ne gibi doğrular elde edildi? Yahu biri çıkıp şunları neden izah etmez, neden birbirinin tam tersi iki politika hiçbir şey olmamış gibi güzel güzel rahat rahat ardarda uygulanabilir? Çıldırmamak elde değil.

3.  Alıntı Originally Posted by ayazbey Yazıyı Oku
    Yoo gayet ne yaptıklarını biliyorlar..

4.  Alıntı Originally Posted by ayazbey Yazıyı Oku
    Bankalarda birikmiş batık krediler sıfırlandı.Kredi ödeme güçlüğü çeken şirketler in çarklar yeniden ve daha hızlı dönmesi sağlandı.Tıkanan ve konut stoğu olan inşaat sektöründe bu stoklar eritildi.
    Doğru yerlerde pozisyon almış kişiler dolar bazlı bile servetlerini katladılar.
    Özel sektör 20 senede elde edemeyeceği karları elde etti.Kısacası halktan alınıp özel sektör ve oligarklara para aktarıldı.

5. akbank 32 gün ve üzeri %40 mesaj geldi.

6.  Alıntı Originally Posted by mahırarda Yazıyı Oku
    akbank 32 gün ve üzeri %40 mesaj geldi.
    Nrg nvb 38-39 larda

500 BP geldi

8. Dolar 27.15 e fırladı

Tcmb döviz satmıyor şu an

Çok enteresan

500 puana yukarı attı dolar yine de

Sayfa 984/1003 İlkİlk ... 484884934974982983984985986994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları