Sayfa 760/1003 İlkİlk ... 260660710750758759760761762770810860 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 6,073 - 6,080 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    aç p.tesi veya salı günkü gönderileri oku, hadi ben sallıyorum..

ps.5888 nolu gönderide albatros yazmış
    yeni girişlere veriyorlar..
    mevcutlara veriyorlar mı bilemem..

2.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    yeni girişlere veriyorlar..
    mevcutlara veriyorlar mı bilemem..
    benim okuduğum mesajda yazan eski müşteri yenileme yapmış, mesajı da orada duruyor, benim arkadaşa bankamızda hesabınız var mı diye sormamışlar bile eski mi yeni müşteri mi diye..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,707
    Eylül ayından itibaren aylık vadeli TL faizlerin en az 40 ve üzeri seviyelere gelmesi lazım ki dolara yönelmeyi engelleyebilsinler.
    Mevcut durumda enflasyona yenilmek istemeyen akıllı para bu oranlardan kolay kolay TL faize para bağlamaz, bağlamamalı da zaten..

4. TL dönüşümüne kurumlar vergisi istisnasına yeni düzenleme

TL dönüşümüne kurumlar vergisi istisnasına yeni düzenleme getirildi. İstisna, kurumların 30 Haziran 2023 tarihli bilançolarında yer alan yabancı paralar itibarıyla da uygulanacak

Kurumların, döviz tevdiat ve katılma hesaplarındaki yabancı paralarını Türk lirasına çevirmeleri durumunda vade sonunda elde edilen faiz ve kar payları ile diğer kazançlarının kurumlar vergisinden müstesna olması uygulaması 30 Haziran 2023 tarihli bilançolarda yer alan yabancı paralar itibarıyla da uygulanacak.

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Mevcut düzenleme kapsamında, kurumların 31 Mart 2022 tarihli bilançolarında yer alan yabancı paralarını 31 Aralık 2023 tarihine kadar Türk lirası mevduat ve katılma hesaplarına dönüşümün desteklenmesi kapsamında dönüşüm kuru üzerinden Türk lirasına çevirmeleri ve bu suretle elde edilen Türk lirası varlığı en az 3 ay vadeli Türk lirası mevduat ve katılma hesaplarında değerlendirmeleri durumunda söz konusu hesapların dönem sonu değerlemesinden kaynaklananlar da dahil olmak üzere vade sonunda elde edilen faiz ve kar payları ile diğer kazançlar kurumlar vergisinden müstesna tutuluyor.

Kararla, söz konusu vergi istisnası, 30 Haziran 2023 tarihli bilançolarda yer alan yabancı paralar itibarıyla da uygulanacak.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5. https://www.sozcu.com.tr/2023/ekonom...riyor-7757748/

Reis'in kitabında KAFESTEKİLERE zırnık Koklatmak yoktur...

bu gazatacılar/ekonomistler hala öğrenmemişler ...

sahi bunlar nerede yaşadıklarını zannediyorlar...

https://bluedollar.net/informal-rate/

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    alınma üstüne cidden vermiyorlar.
    belki eski müsteridir. eskiler biraz daha yüksek alıyor
    eskiden haftada 3 kez arayan müsteri temsilcileri selam vermez oldular
    Eski hesabım var ama parayı haziranda yatırdım % 5 ile. dönüşte temmuz için 5,75 32 gün.

Sen de haklısın bu forumda illaki sallayanlar vardır ama ben onlardan değilim.

Haziranda yatırmadan önce 5 teklif etmişti mt ve iddia ediyordu en yüksek biz veriyoruz diyordu

Ben yine de bir çok banka gezdim ve mt haklı çıktı ben de oraya yatırdım.

Belki bankanın özel bir durumu vardır bilemiyorum. Diğer bankalar yüzde 1 ila 3 arası teklif etmişlerdi o gün.

8.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    mümkün değil.geçen hafta 2 demişlerdi
    Çok daha az bir miktarı dün %5.75 ile bağladım hocam

Sayfa 760/1003 İlkİlk ... 260660710750758759760761762770810860 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •