Sayfa 234/1003 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334734 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 1,865 - 1,872 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    dolara dolar alddık 28.000 tl de üste para kalmış...

eee ne anladık bu işten...

3 ayda beklemiş olduk...
    kur artışı faizi geçtiği için..verilen dolar aynen geri alındı..
    kur artışı faiz oranının altında kalsaydı döviz miktarı artardı..
    kkm nin olayı bu zaten..

Kuru tutmalarina ragmen kur farkı cikmaya başlamiş demekki. Faiz 13 ustunde olsaydı fark olmayacaktı .

Bu ülkede şartlar değişmediği sürece asla böyle bir şey olma ihtimali yok. (Faiz gelirinin kurdan daha çok kazandırması)
    Zaten öyle bi olasılık olsa bu saçmalığı çıkarıp milleti zorla tl mevduatta tutmaya çalışmazlardı değil mi ?
    Öyle bir durumda insanlar faizin reel getiri sağladığını görüp dövizden daha güvenli olduğunu düşünüp kendiliğinden tl mevduata geçerdi zaten.

KKM cilerin boşa havanda su dövdüklerini en baştan beri söylüyoruz. Bu ülkede dövizi olan kraldır. İktidarın tezgahına gelip döviz falan bozulmaz bu ülkede.

Heleki bi de altın dönüşümlülere gidenler var onlar ayrı bi dünya zati. Elindeki fiziki altını kaptırıp sentetik gramla değişen aklı evveller. Allah sabr-u selamet versin ne diyelim!

Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    kkm nin olayı bu zaten..

Gr altın dönüşüm kkm si 31.5.oran var , iyi gibi ama iyi yükselişle satıp trade imkanini engelliyor

5.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    kkm nin olayı bu zaten..
    250,000 dolar kkm değilde diğer döviz enstrumanlarda olsaydı ne kadar kazandırırdı?

usd fon usd faiz gibi mesela...

şimdi tekrar kkm için banka bastırıyor...

bende seçim sonrasını bilmediğim için girmiyorum...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    250,000 dolar kkm değilde diğer döviz enstrumanlarda olsaydı ne kadar kazandırırdı?

usd fon usd faiz gibi mesela...

şimdi tekrar kkm için banka bastırıyor...

bende seçim sonrasını bilmediğim için girmiyorum...
    dış kaynaklardan borç alıyolar%10la....kuralları parayı verenler belirliyor....kkmde içerden 100milyar dolar borç aldılar...kuralları borç alanlar belirliyor...verenlerde kuzu gibi bekliyor...acaba paramızın kirasını verirmi....ana paramızı verirmi...yılların mevduatçılarıda bunu yiyor...ben yemedim....ilk girenlere etrafımdakilere şöyle demiştim....100bin dolarımı verdim...3 aysonra ne verecek arkadaş....aynen paramı alacaksam kirası nerde bunun...

7.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Bayram çıkışı Dövizde çaktırmadan MB Müdahalesi geldi...Ama kimse farkına varmadı

İstanbul Borsası KMDT piyasasında pzt günü " TL ile " biri tam 4.6 ton altın satmış ,bence muhtemelen TC Merkez Bankasıdır...İsmi geçmiyor ama kayrılan firmalar olması muhtemelen yüksek...

link : https://www.borsaistanbul.com/datfil...30424&lang=trr

Hem de öyle bir soluksuz satış yapımış ki kilo fiyatı bir ara 1.225.000 tl bile olmuş ...

o sırada çarşıda 1.350.000 tl'den işlem görüyordu...

geçici bir etkisi oldu ama bugün kilo fiyatı 1.371.000 TL'den işlem görüyor...

resmen tokat manyağı yapıldık ...

MB' pzt günü fiyatı frenlemek -düşürmek adına ne yaptı 2 gün sonra piyasada ne oldu...

Sabah'ta -Yeni Şafak'ta , Türkiye gazetesinde sallamayla ekonomiyi yöneteceklerini sananların Türkiyeyi getirdiği durum işte bu...
    https://www.memurlar.net/haber/10626...gitacagiz.html

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Düne kadar 'Türkiye Cumhuriyeti Hazinesinde hiçbir şey kalmadı' diyenler daha beş dakika sonra 'Biz iktidara geldiğimizde Merkez Bankasındaki altınları liralara çevirip dağıtacağız' diyor. Merkez Bankasının ve Hazinenin kasası boşsa ne dağıtıyorsun?" dedi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,017
    https://www.ekonomim.com/ekonomi/dov...-haberi-692279

KKM mevduatlarının vadesi dolduğunda TL ödemeleri Merkez Bankası'nın vade sonu gün için ilan ettiği döviz kuru fiyatından gerçekleşiyor. Tasarruf sahibi vade sonunda aldığı TL ile serbest piyasa ve bankalardan döviz alımı yapmaya kalktığında ise aynı miktar dövizi alması mümkün değil. 3 ay önce 10 bin dolar karşılığı KKM hesabı açan bir tasarruf sahibi dün itibariyle KKM'den Merkez Bankası'nın ilan ettiği kur ile 194 bin 300 lira kazanıyor. Ancak serbest piyasada dolar/TL 20.38'den işlem görüyor. Yani 3 ay sonra 10 bin dolar yerine mevduat sahibi sadece 9533 dolar alabiliyor. 3 aylık zararı 467*dolar*oluyor.

Akilli adam bu dovlete guvenmez.

Syg,
    Son düzenleme : Dudu; 27-04-2023 saat: 11:50.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 234/1003 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334734 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •