Sayfa 836/1003 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846886936 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 6,681 - 6,688 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1. 1 yılda 180 derece değişen politika. yatırımcı açısından zor bir ülke.
    şimdi kkm işine neden girdik, mantıksızdı diye yorumlar okuyorum ekonomistlerden, girildi çünkü kkm sayesince seçim kazanıldı, kimse bunu idrak edemiyor mu çok ilginç?

2.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Ticari, tüketim, kredi kartı faizleri ne olur???
    İcrada dosyalar %500 > üstü artar.!!

Boşanmalar, iflaslar rekor üstüne rekor kırar.!!

Ev kiraları füze olur.!!!
    Paranın maliyeti artınca.!!
    Sabit gelirli vatandaş.!!
    Eski kemerine 10 yeni delik açtırır.!!
    Fuhuş zirve yapar.!!
    Soygun kaptı kaçtı derken.!!
    Sonu Lübnan gibi olur.!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!

Kendime masallar.!!

Bu yazdıkların olabilir mi demek istiyorsun yoksa zaten oldu da gidiyor maşallah mı demek istiyorsun ?

3. KKM değil, düşük faiz sayesinde kazanıldı seçimler.

Limiti olup 1.36% dan mal alan, avans çekenlerin hepsine bedava para dağıtıldı bankalar üzerinden.

ytd

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    KKM değil, düşük faiz sayesinde kazanıldı seçimler.

Limiti olup 1.36% dan mal alan, avans çekenlerin hepsine bedava para dağıtıldı bankalar üzerinden.

ytd
    düşük faizi verirken uçacak olan döviz nasıl tutuldu peki? hangi kaynakla?

Mevduat faizlerini artırmak isteseler bunu doğal yoldan rahatlıkla yapabilirlerdi. Kkm faizini düşürerek ve mb faizlerini artırarak kkm den mevduat geçiş sağlanabilirdi. Ama bunu yapmıyorlar. İstedikleri faizleri olabildiğince düşük tutup insanları mevduata yönlendirmek. Bu seçenek de insana mantıklı gelmiyor. Dolasıyla tek seçenek döviz alım satım makas farkını açıp insanları zorunlu olarak mevduata yönlendirmek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Daha önce benim yazdığımı yapıyorlar günaydın. Enflasyonun %65 olduğu yerde bürüt mevduata en fazla 45-50 verecekler bu da eksi reel faiz ama kötünün iyisi kredi kartı faizleri de yükselecek çünkü MB %20 ye çıkaracak. Fakat KkM deki para mevduata, altına, bir kısmı dövize çok azı da borsaya girecek. Mehmet Şimşek CHP li belediyelerin projelerine bile borçlanma yetkisi verdi. Niye üç kuruş dövize bile ihtiyacı var.
    Kendileri batıdan borçlanamıyor...Bari muhalifler borçlansında çark dönsün moduna düştüler...Bu seçimi satın almayacaklardı ,çok büyük hata yaptılar...

Alıntı Originally Posted by foxmulder Yazıyı Oku
    Mevduat faizlerini artırmak isteseler bunu doğal yoldan rahatlıkla yapabilirlerdi. Kkm faizini düşürerek ve mb faizlerini artırarak kkm den mevduat geçiş sağlanabilirdi. Ama bunu yapmıyorlar. İstedikleri faizleri olabildiğince düşük tutup insanları mevduata yönlendirmek. Bu seçenek de insana mantıklı gelmiyor. Dolasıyla tek seçenek döviz alım satım makas farkını açıp insanları zorunlu olarak mevduata yönlendirmek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Doviz makasini acmak ne kadar adaletli.piyasada kimse kalmaz.basip gider.

8. Bankalar bokoto yemişişko...

Sayfa 836/1003 İlkİlk ... 336736786826834835836837838846886936 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •