Sayfa 908/1003 İlkİlk ... 408808858898906907908909910918958 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 7,257 - 7,264 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1. [QUOTE=Şakir;6543277]Usd ye talebi kesmek istiyorsan yontemi budur . 2 liradan 27 liraya geldi 7 yilda . Talep kesildimi yok . Niye . Hep diri tuttun . Ogretmen ocakta 50 55 bin maas alacak 2 bin dolar yani . Komedi . Yapma abi .

Sefaletmi yasiyoruz zenginlikmi belli degil . 100 milyon nufusla 50 dolar maasi olan afgan suriye 450 dolar verip para biriktirmelerine imkan veriyorsun . Onlari statu mal sahibi yapmak icin ugrasiyor hukumet .

60 lira dolar . 75 faiz . Talebi kes . Isteyene krediyi ver faiz orani budur de . Gorelim . O patronlar kredi alip dolar alabiliyormu .

Kimseye dokundurtmadan dolari 100 e kdr cek 2 yilda . Faizide 75 den 50 ye ceksende kimsenn eli dolara gitmez asgari ucreti 200 dolar seviyesinde tut .[/QUOTE

Piyasalardan uzaksın sanırım.
    Doları 100 yap millet 500 olacak diye saldırır
    Doları 500 yap 2000 olacak diye saldırır
    Ne zaman döviz aşırı artsa döviz bürolarının önünde kuyruk oluşur.
    Doları frenlemek için sürekli gerileteceksin
    Geriletmede elin güçlü ise oluyor.Üretim üretim ama ara mal alacaksın yine gebesin
    Arjantinde dolar uçuk rakamda ama ekonomiyi düzeltemiyorlar
    Kısacası olmaz dediklerin
    Yatırım tavsiyesi değildir itibar etmeyiniz.

2. [QUOTE=ozgur cocuk;6543520]
     Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Usd ye talebi kesmek istiyorsan yontemi budur . 2 liradan 27 liraya geldi 7 yilda . Talep kesildimi yok . Niye . Hep diri tuttun . Ogretmen ocakta 50 55 bin maas alacak 2 bin dolar yani . Komedi . Yapma abi .

Sefaletmi yasiyoruz zenginlikmi belli degil . 100 milyon nufusla 50 dolar maasi olan afgan suriye 450 dolar verip para biriktirmelerine imkan veriyorsun . Onlari statu mal sahibi yapmak icin ugrasiyor hukumet .

60 lira dolar . 75 faiz . Talebi kes . Isteyene krediyi ver faiz orani budur de . Gorelim . O patronlar kredi alip dolar alabiliyormu .

Kimseye dokundurtmadan dolari 100 e kdr cek 2 yilda . Faizide 75 den 50 ye ceksende kimsenn eli dolara gitmez asgari ucreti 200 dolar seviyesinde tut .[/QUOTE

Geriletmede elin güçlü ise oluyor.Üretim üretim ama ara mal alacaksın yine gebesin
    doları 100tl yaptığın gün....cari fazla verirsin...kimse ithal mal alamaz....zaten dolar gerileyip dengeyi bulur....kimse dolara saldıramaz...

3. [QUOTE=büyükşef;6543542]
     Alıntı Originally Posted by ozgur cocuk Yazıyı Oku

doları 100tl yaptığın gün....cari fazla verirsin...kimse ithal mal alamaz....zaten dolar gerileyip dengeyi bulur....kimse dolara saldıramaz...
    mesela iphone 500bin tl....alsınlarda göreyim

4. KKM'nin Merkez Bankası'na maliyeti sıfırdır

Ekonomi basınında çok ilginç bir olay yaşanıyor. Benim izlediğim ekonomi yazarlarına ve onların yazdıklarını doğru kabul eden diğer yazarlara ve muhalefet liderine göre "Kur Korumalı Mevduat" (KKM) Merkez Bankası'na şimdiye kadar yaklaşık 800 milyar lira maliyet yüklemiş.

Ege Cansen

https://www.sozcu.com.tr/2023/yazarl...irdir-7788416/

Ege Cansen: KKM, Merkez Bankası’na menfaat sağladı

Ekonomi basınında çok ilginç bir olay yaşanıyor. Benim izlediğim ekonomi yazarlarına ve onların yazdıklarını doğru kabul eden diğer yazarlara ve muhalefet liderine göre “Kur Korumalı Mevduat†(KKM) Merkez Bankası’na şimdiye kadar yaklaşık 800 milyar lira maliyet yüklemiş. Ben ise (galiba tek başıma) böyle bir maliyetin olmadığını yani külfetin sıfır olduğunu savunuyorum. Hatta KKM’nin Merkez Bankası’na menfaat sağladığını söylüyorum. Ya ben yanılıyorum ya da KKM’nin Merkez Bankası’na yük tahmil ettiğini iddia edenler… Bana cevap vereceklerin kıvırtmalarına, sıkışınca tartışmayı başka bir alana (mesela AKP’nin kötü ekonomi politikasına) kaydırmalarına izin vermemek için soruyu açık bir şekilde tekrarlamak istiyorum: Kur Korumalı Mevduat, Merkez Bankası’na parasal bir külfet yüklemiş midir?

https://www.diken.com.tr/ege-cansen-...nfaat-sagladi/

5. [QUOTE=ozgur cocuk;6543520]
     Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Usd ye talebi kesmek istiyorsan yontemi budur . 2 liradan 27 liraya geldi 7 yilda . Talep kesildimi yok . Niye . Hep diri tuttun . Ogretmen ocakta 50 55 bin maas alacak 2 bin dolar yani . Komedi . Yapma abi .

aynen.
    Dolar 5 tl de iken çekin 10 tl ye herkes satar dolarını yazan edenlerler grubundan sanırım bu arkadaş...

TR nin ithal i çok büyük oranda enerji madde hammadde ara mamül ....yani zorunlu..dolar yükselince enflasyonun yükselmesi de o yüzden zaten.

6. enpara neler yapmış öyle

7. günlük 28%
    32 gün tüm tutarlarda 33,5%

8. mevduat faizleri her zamanki gibi leş seviyelerde..şuan minimum 50 olması gerekirdi

Sayfa 908/1003 İlkİlk ... 408808858898906907908909910918958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •