Sayfa 398/1003 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 3,177 - 3,184 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    2 milyon dolar yüzde 32 net dolar ddkkm. 3 aylık net yüzde 8. Bir cisim yaklaşıyor.
    gerçek olamayacak kadar gerçek gibi....yoldaş aç biraz konuyu....kim kimdir nedir nerdedir....

2.  Alıntı Originally Posted by memet şimşek Yazıyı Oku
    gerçek olamayacak kadar gerçek gibi....yoldaş aç biraz konuyu....kim kimdir nedir nerdedir....
    yalnız önemli bi nokta.....banka tarafından bakınca tl karşılığı veriyosa ing gibi...sonuçta banka tl faiz veriyo...32den ....kur riski banane diyor...

3. TL mevduat oranını yakalayamazsa bankanın ödeyeceği ceza %32 $ faizinden daha mı fazla? Bunlar nasıl rakamlar?

4.  Alıntı Originally Posted by memet şimşek Yazıyı Oku
    vakvak
    Başta mı sonda mı yatırılıyor prim inanın o şokla sormayı unuttum.Bu oranı duyduğum banka bir başka banka.Yalnız dışarıdan taze dolara bu oran.EFT kabul edilmiyor.Cash getirecen yalnız.
    20.000 dolara 24 dedi aynı banka.Küçük miktarlara da fena olmayan oranlar var yani.
    Genel olarak bankacılarda bi WTF modu sezinledim.
    Başka bir not daha.KKM dışında hiç birşey istenmiyor artık dendi.Kibarca nasıl göndeririz müşteriyi falan diye kara kara düşünüyorlar.EUROBOND u olan adam var mesela nasıl yapalımda bu arkadaşı gönderelim diye kara kara düşünüyorlar.
    Hatta bi adım ötesi bi saçmalık.Kendi fonu var bankanın dolar endeksli.O fonda duran para bile istenmeyen para ilan edilmiş.
    Sadece KKM.tl den kkm dövizden dönen kkm makbul şu an.

5. bazı bilindik youtube ekonomi yorumcularının burayı takip ettiği gibi bir intiba oluştu bende son zamanlarda. burayı referans vermese de buradan referans alıyor bazısı sanırım.

6. düz ddkkm de kur artışı faiz oranını geçtiğinde ne yatırsan onu geri alıyordun..
    opsiyonlu ddkkm kur artışı + peşin prim..
    bankalar burada kkm faizini alt sınırdan yapıyor.. peşin olarak prim adı altında faiz veriyor..
    kur riski mb de kalıyor..
    ben anladığım böyle..

7.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    düz ddkkm de kur artışı faiz oranını geçtiğinde ne yatırsan onu geri alıyordun..
    opsiyonlu ddkkm kur artışı + peşin prim..
    bankalar burada kkm faizini alt sınırdan yapıyor.. peşin olarak prim adı altında faiz veriyor..
    kur riski mb de kalıyor..
    ben anladığım böyle..
    DDKKM ‘nin TL ayağına % 8,50 faiz veriliyor. Bunun üzerindeki kur riski Merkez Bankası’nda kalıyor.
    Döviz ayağına da % 25 prim uyguladı diyelim. Bankaya maliyet 8,50+25= 33,50
    Yani TL mevduata % 33,50 faiz vermiş oluyor aynı zamanda döviz mevduat da bozulduğu için menkul kıymet tesisinden yırtıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    DDKKM ‘nin TL ayağına % 8,50 faiz veriliyor. Bunun üzerindeki kur riski Merkez Bankası’nda kalıyor.
    Döviz ayağına da % 25 prim uyguladı diyelim. Bankaya maliyet 8,50+25= 33,50
    Yani TL mevduata % 33,50 faiz vermiş oluyor aynı zamanda döviz mevduat da bozulduğu için menkul kıymet tesisinden yırtıyor.
    TL faizi yine koşullu, bu kadar düşük olduğu için zaten hiç vermeyecek pratikte.

Sayfa 398/1003 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •