Sayfa 848/1003 İlkİlk ... 348748798838846847848849850858898948 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 6,777 - 6,784 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1. KKM faizinin düşmesi bankalar için olumlu.Bunu serbest bıraktılar doğru bir karar idi.
    Şimdi yine bu yükü bankalardan alıp MB üzerine verildi.
    Doları salsaaaaaaannn MB para basacak ödemek için.
    Eskiden 35 40 faiz varken 3 aylık bir kkm süresince yüzde 13 dolar da hareket alanı varken MB sının şimdi bu alan yüzde 4 e düşüyor.
    Hala şirketlere bankalara çuval çuval para taşıma derdinde bir hazine ve MB yönetimi var demektir bu kararlar.
    Haa efendim mevduat ile bankalara yükleniliyor muş aslında.
    Kim geçecek düz mevduata o yüreği yemiş olan var mı
    Mayıs sonunda 40 faizler vurunca dolarda hazır 19 larda sürünürken geçenler oldu 10 günde iflahları kesildi haziran başında.

Şu an doların ortalama değeri 35 iken 40 a kadar bir marjı bulunurken ..
    2 ay 3 ay tutarlar sonra 2 günde yüzde 20-30 hareket çeker..
    Senin bütün mevauat faizin sıfırlanır üzerine bi o kadar da dolar bazlı içeri girersin.

2. Yapı Kredi şimdi aradım şubeyi telefonla

KKM kapatmışsınız hayırdır nörüyonuz dedim

Mobilden internet şubeden kapatmışlar açmayı

MT şubeden sadece açılıyor dedi

3.  Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    Yapı Kredi şimdi aradım şubeyi telefonla

KKM kapatmışsınız hayırdır nörüyonuz dedim

Mobilden internet şubeden kapatmışlar açmayı

MT şubeden sadece açılıyor dedi
    30 haziran tarihi itibari ile ddm (kendi tabirleri) döviz dönüşümlü kkm lerde yani kur farkı yatırılmıyacak falan denmiş dendi bana da.
    Tam teyitli bilgi değil.Biraz karışık kafalar.
    Düz kkm devam ediyor ama ddkkm için daha detaylı kesin bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirse güzel olur.

4.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    KKM faizinin düşmesi bankalar için olumlu.Bunu serbest bıraktılar doğru bir karar idi.
    Şimdi yine bu yükü bankalardan alıp MB üzerine verildi.
    Doları salsaaaaaaannn MB para basacak ödemek için.
    Eskiden 35 40 faiz varken 3 aylık bir kkm süresince yüzde 13 dolar da hareket alanı varken MB sının şimdi bu alan yüzde 4 e düşüyor.
    Hala şirketlere bankalara çuval çuval para taşıma derdinde bir hazine ve MB yönetimi var demektir bu kararlar.
    Haa efendim mevduat ile bankalara yükleniliyor muş aslında.
    Kim geçecek düz mevduata o yüreği yemiş olan var mı
    Mayıs sonunda 40 faizler vurunca dolarda hazır 19 larda sürünürken geçenler oldu 10 günde iflahları kesildi haziran başında.

Şu an doların ortalama değeri 35 iken 40 a kadar bir marjı bulunurken ..
    2 ay 3 ay tutarlar sonra 2 günde yüzde 20-30 hareket çeker..
    Senin bütün mevauat faizin sıfırlanır üzerine bi o kadar da dolar bazlı içeri girersin.
    Sonuç olarak .... lıktan başka bir şey değil son düzenleme...

Bankalara mevduat faizini çekici hale getirin denildi, onlar da hemen kurnazca kkm'yi dibe çektiler mevduat faizine dokunmayarak...

Düşen bıçağı MB'ye attılar akıllı bir şekilde, hadi karşıla bakalım üstünü diyerek...

Öyle başa böyle tarak...

Perşembe zaten enflasyonu engellemek gibi bir hedeflerinin olmadığı, bütün kontrolün hala eski yerde olduğu aleni bir şekilde ortaya çıkacak...

KKM faizi %1'e bile düşse KKM yapacağım... Sizin doları engelleme gibi bir niyetiniz olsaydı, zaten engellerdiniz... KKM icatını getirdikten sonra bile sırf kendi cenahınız altın, dolar üzerinden yatırım yaptığı için 12'ye düşmüş doların ipini salıp millete 2022'nin ilk 6 ayında yıllık bazda %100'ün üzerinde faiz verdiniz... Milletin vergisini ve enflasyon yaratma pahasına basılan paraları KKM'ye kurban ettiniz...

Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    alıntı

"Dün TCMB Başkan Yrd. Cevdet Akçay ile bankacılık sektörü yöneticileri arasında bir toplantı gerçekleşti.

Gelen bilgilere göre 3 önemli konu üzerindeki notları paylaşmak istiyorum."

https://twitter.com/altugozaslan/sta...80982238085440
    Ben bunların prof ünvanından şüphe etmeye başladım. Televizyon karşısında başka konuşuyorlar. Yönetici tarafına geçtiklerinde başka konuşuyorlar. Kardeşim sürekli eğilip bükülecekseniz niye o makama talip oluyorsunuz ? Her gün sadeleşme diye tutturuyorlar ama yaptıkları sonuçları asla tahmin edilemeyecek regülasyonlar. Sürekli laga luga yapılacağına işte artır faizleri! Sürekli laf icraat yok. Yaptıkları dengesizlik yüzünden piyasada hiç bir şeyin fiyatı belirli değil. Resmen ev, araba, arsa, borsa veya et gibi kısaca her şeyin fiyatında kim kime neyi tutturursa durumu söz konusu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiler

6. Akbank ile görüştüm. DDKKM ye prim uygulamasını sonlandırmışlar. Vadesi gelen dövize ölü faizli mevduat harici bir önerileri yok.

@Ugurses
    Bankalara, TL'den açılan KKM'ler için % 50'lik bir TL vadeli mevduata çevirme yükümlülüğü getirilmiş.
    Dövizden açılan KKM'lerin vadeli TL hesabına çevrilmesi için % 5'lik hedef konmuş.
    Olmazsa aradaki fark kadar düşük faizli tahvil almak zorundalar.
    Gerçekten hangi faizle ikna edecekler?

"Ekonomimiz üzerinden çevrilen oyun" sözlerini duyunca aklıma ilk gelen şey; Türk Lirasının korunma kalkanı olan faizinin enflasyonun altına çekilmesi, değer kaybetmesi ve enflasyonun patlatılması, hane halkının, orta sınıfın yoksullaştırılması geliyor.
    Sahi kim düğmeye bastı?

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyasi.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 848/1003 İlkİlk ... 348748798838846847848849850858898948 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •