Sayfa 775/1003 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 6,193 - 6,200 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by Montella Yazıyı Oku
    Mazotta 40 olduguna gore en fazla 45 olur dolar 50 yazinca . Oda fazla fark ettirmez . Sari sitede cani sıkılanlar 1 er milyon zam yapar arabalarina 5 er milyon zam yapar evlerine beklerler . Onlar zaten neyin kafasi hic anlamadim .

Adam 1.5 milyon etmeyen araca 1.9 milyon yazmis niye yazdin diyorum ne yapayim arabam cok temiz diyor . Bunu gorenlerde ona gore fiyat biciyor kendine . Satilan malda yok inat ugruna yukseltip bekliyorlar

Dolari 50 yaparsan piyasa oturur
    Maalesef bahsettiğiniz enflasyon korkusu (bugün iskender yarın tavuk döner) kullanılarak son bir yıl içinde oluşturulan, bu dünyanın en pahalı fiyatları, döviz kuru artışı ile çözülemeyecek gibi görünüyor. Durduk yere arttırılan fiyatlar, döviz kuru artışı ile hiç düşünülmeden aynı oranda arttırılıyor.
    Bu işin tek çözümü korku ile mal satmak için şişirilen fiyatların indirilmesi. Ama buda Türk tarihinde şimdiye kadar görülmemiş bir şey. Nasıl yapılır en ufak bir bilgi ve tecrübeye sahip değiliz. Nasıl olacak ben de çok merak ediyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    süper bono konusluyor hiç duyanınız var mı?
    anketini bile yaptik
    https://onlinepoll.me/poll/vote/kkmd...i-yatirirsiniz

3. Arkadaslar beni yanlis anlamis . Kur artsin sorun cozulur demedim . Kur 50 olacak bono cikacak 3 aylik %25 net . Bakin bakalim cozuluyormu cozulmuyormu .

Diger arkadasta tesisatci ornegi vermis bos ornek . Herkes suan talebi öne aldi diye herkes pesin satan konumunda . Ver dolari 50 koy bonoyu bakalim neler oluyor .

Yukarida yazdigim gibi %3 5 yaptirip dolara 1 ay bekler sonra yine yaparsan faizide %17.50 de mevduati 30 da tutarsan tabi ki tesisatcida fayanscida bakkalda galeride havasindan gecilmez .

90 lari bilen ne demek istedigimi anlar .

Ama bunlar zaten enflasyon patlatip bankalari koruyor borclar kuşa donuyor bankalara borclar odeniyor . Kredi kapatarak enflasyon yok olmuyor

4. Asgari ucret 16.500 yapacaklar 2024 ocak da . Simdiden de 50 liraya cekecek dolari . Kkm kapanacak . Bonoyuda verdinmi 3 aylik %25 nakit kiymetli olacak . Kimsenin kiracisi ile isi olmaz . Kiracisindan aldigi 120 bin yillik kira aslinda 240 bin aliyor olacagi icin bir davasi olmayacak .

2024 de bile asgari ucret 350 dolarda gezmis olacak kimse dolara dokunamayacak . Suan ki durumda da 220 dolar olacak 50 oldugunda .

Turkiyenin hakkida budur . Bu ucrete yabanci yatirimci gelecektir . Bukdr it kopuk gocmen bosuna gelmedi 50 dolarlik adam bunlar zaten . Ver 200 dolari calissin .

Yabancinin gelmesiyle kalici yatirimlarla isler duzene biner . Bu boyle olmadikca ne yabanci yatirimci gelir ne dolar 50 de durur nede 100 de . Ne enflasyon biter nede ev sahibi kiraci kavgasi nede zamlar .

Care belli .

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

6.  Alıntı Originally Posted by Montella Yazıyı Oku
    Arkadaslar beni yanlis anlamis . Kur artsin sorun cozulur demedim . Kur 50 olacak bono cikacak 3 aylik %25 net . Bakin bakalim cozuluyormu cozulmuyormu .

Diger arkadasta tesisatci ornegi vermis bos ornek . Herkes suan talebi öne aldi diye herkes pesin satan konumunda . Ver dolari 50 koy bonoyu bakalim neler oluyor .

Yukarida yazdigim gibi %3 5 yaptirip dolara 1 ay bekler sonra yine yaparsan faizide %17.50 de mevduati 30 da tutarsan tabi ki tesisatcida fayanscida bakkalda galeride havasindan gecilmez .

90 lari bilen ne demek istedigimi anlar .

Ama bunlar zaten enflasyon patlatip bankalari koruyor borclar kuşa donuyor bankalara borclar odeniyor . Kredi kapatarak enflasyon yok olmuyor
    İnsanlar alışkanlıklarından vazgeçmez
    Faiz haram der gider dolar alır altın alır
    Sen ben gibiler belki %25 e tav oluruz
    Faiz fazla vermez derdi fazla tl yi almak
    Onuda kendi elindeki enstrümanları enerji, gaz, vergi vs ile olabildiğince yüksek satmak.Adam eksi faiz veriyor pahalıya satıyor böylecede hergün fakirleşiyorsun
    KİMİN UMURUNDASIN ???
    KENDİ VATANINDA TEK TURİST BİZİZ !!
    DÜNYA BİZİ KISKANIYOR...

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesi değildir itibar etmeyiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by md1 Yazıyı Oku
    Maalesef bahsettiğiniz enflasyon korkusu (bugün iskender yarın tavuk döner) kullanılarak son bir yıl içinde oluşturulan, bu dünyanın en pahalı fiyatları, döviz kuru artışı ile çözülemeyecek gibi görünüyor. Durduk yere arttırılan fiyatlar, döviz kuru artışı ile hiç düşünülmeden aynı oranda arttırılıyor.
    Bu işin tek çözümü korku ile mal satmak için şişirilen fiyatların indirilmesi. Ama buda Türk tarihinde şimdiye kadar görülmemiş bir şey. Nasıl yapılır en ufak bir bilgi ve tecrübeye sahip değiliz. Nasıl olacak ben de çok merak ediyorum.
    Şimşek abi kredi faizlerini iyice kökleyip piyasayı kitlerse ne konut dayanır, ne oto. Hepsi çözülür. Millet de açlıktan ölür. Başka türlü oluru yok fiyatların düşmesinin kolay kolay. Şu anki gidişat dediğim yöne doğru. Her faiz arttırımında bir tık daha çözülecek fiyatlar. Taa ki yeter öldük bittik sesleri gelinceye kadar. Sonra yine gevşeme

Döviz fiyatları bu denklemde pek etkili olmaz. Döviz artınca millet zam yapıyor. Neredeyse herkes malını gayriresmi olarak döviz cinsinden fiyatlıyor. Mesele insanların likiditeye ulaşabilme kabiliyeti. Bunu engelleyince işsizlik de patlayacak

Gerekirse soğan ekmek yeriz bu dönemi de atlatırız evelallah

Ytd

8. ne olacak baş muhalefet partisinin vaziyeti dedirten bir habar

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Kavuncu: Bugün bize gelip Ankara, İstanbul demesinler

https://www.odatv4.com/siyaset/kavun...inler-87237314

türkçe çevirisi ,
    sayın KK ,
    ya istanbul'u ya da
    Ankara'yı bize vereceksin...

Sayın KK

sırf 1-2 puan için 40 vekil veren kim hediye etti ?

Sayın KK

sırf 1 paun için 3 bakanlık kim verecekti...

Reis gerçekten çok şanslı...

sorsan Atatürkün partisiyiz-

Biz Kuvay-ı Milliyeyiz-

Bizim kalan o da kaldıysa ,% 10 seçmenimiz bize kızar ama sandığa tıpış tıpış gider bize oy verir derler...

bugünde kalkmış emekliler derneğini ziyaret etmiş...

Sayın K.K ...

sana oy verslerdi birinci derece yakınlarıyla 25-30 milyon alman gerekmez miydi ???

Sayfa 775/1003 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •