Sayfa 14/29 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon
Arama sonucu : 230 madde; 105 - 112 arası.

Konu: AYCES - Altınyunus Çeşme

1. Yaşar Holding Son Gelişmeler:
    Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan Yaşar Holding ile TMSF'nin uzlaştığı haberi Yaşar Holding iştirak yatırımcıları açısından oldukça önemlidir.

Yaşar Holding'in AİHM'de haklı bulunduğu ve yüklü miktarda tazminat alma hakkı ihtimali olduğu bir ortamda TMSF ile herhangi bir nakit girdisi yaratmadan uzlaşması çok çok ilginçtir.

Not: Dava içeriğine yönelik detaylar için twitter üzerinden Moyan Bey'i @moyan_kusbakisi takip ediniz.

Geçtiğimiz aylarda Yaşar Holding'e yönelik bolca analiz yaptım. Analizlerimden çıkarılabilecek özet, Yaşar Holding'in mevcut operasyonları ile 250 Milyon Dolarlık 2020 Mayıs vadeli borcu ödemekte çok sıkıntı yaşayacağı ve varlık satış yollarına başvurma zorunluluğuydu. Bir diğer ihtimal ise Holding'in bahsi geçen dava sonucu olarak tazminat hakkı elde etmesi ile sıkıntılarını giderebilmesiydi. Bu konuyu bir analizimin sonunda, avukat olmamam sebebiyle yorum yapmam saçma, dava içeriğini sunan internet sayfasını ekleyerek kısaca sizlerle paylaşmıştım.

2020 Mayıs ayına sayılı aylar kala sıkıntılarınızı kökünden çözebilecek bir işlemi niye bırakırsınız? Benim aklıma masa altından el sıkışıldığı ihtimali geliyor açıkçası. Bu tamamen bir senaryodur ve ilave bir bilgim yok.

Ki bu haber sonrası Yaşar Holding eurotahviline alımlar geldi. Tek sebebin bu haber olduğunu iddia etmek yanlış olacaktır. Global faiz oranlarının düşüşü ve Filli Boya'nın satış fiyatının da olumlu etkisi olabilir.

Holding, tabii ki de, 250 Milyon Dolarlık borcunu yeniden borçlanarak finanse edebilir; ancak bu durum Holding'in sıkıntılarını azaltmaz. Borçlanma faizinin aynı seviyede kalmayıp yükselmesi ve borç kısıtlarının katılaşması beklenmelidir. Bu sebeple Holding'in ne yapıp edip, en azından, borcunu azaltmaya ihtiyacı vardır. Bunun da en olası yolu varlık satışlarıdır.

Bu sebeple, kesinlikle yatırım tavsiyesi olmadığını belirterek, kaybedersem sıfır üzüleceğim miktarda paramı, tüm halka açık Yaşar Holding iştiraklerine eşit miktarda bölerek yatırım yapmayı düşünüyorum.
    Alıntıdır...Yatırım tavsiyesi değildir...

2. Tüm Yaşar Grubu hisselerinde son 5 gündür gerçekleşen işlemler mal toplama değil yeterince toplanmış olan hisselerin fiyatlarının artık patron tarafından yukarı çekilme zamanı olduğunu düşünmekteyim...O nedenle ; sayın psikopat baba bence bu süreç daha yeni başlamakta... Ancak yine de bu benim şahsi kanaatim olup yatırım tavsiyesi değildir kesinlikle...Nasıl hisseler 3 yılda 1/3 fiyatlara çekildi ise bundan sonrada grup tarafından danışıklı döğüş işlemleri ile yukarı çekilecektir diye düşünüyorum...Tüm senetler patronun portföyünde ve ky uyanana kadar hisseler araştırma raporlarında hedeflenen seviyelere kadar çekilecek sonra dağıtılmaya başlanacaktır...Grubun 4 A grubu ve 2 C grubu hissesi sırayla primlenmekte...Pınar hisseleri ve DYO marka liderleri..Kaldı ki Koç ortaklığındaki Altınyunus için turizm beklentileri bu sene çok yüksek...Viking ise grubun satacağı ilk muhtemel şirket...
    Şahsi öngörülerim olup yatırım tavsiyesi değildir...

3. Bedelli sermaye artırımı yapıldı, şirkete para girdi..
    Geçen seneye göre çok daha iyi bir turizm sezonu geçiriliyor..
    Hisse baskı altında tutuluyor, daha ne kadar tutabilecekler, izliyoruz..
    Yazılarımın tamamı (SPK) Sermaye Piyasası Kanunu ; md 101, md 103, md 104, md 106, md 107, md 110 ve tüm ilgili maddeleri kapsamında yatırım danışmanlığı olarak değerlendirilemez. Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4. Sermayenin 25,000,000 TL ye çıkması tescil oldu.
    Sermaye artırımından elde edilen fonun nereye kullanıldığı da netleşti.

3 mn kadar imar barışına kullanılmış.
    5 mn kadar da Halk Bankasına borç kapatılmış.

https://www.kap.org.tr/Bildirim/784175

Artık arkamıza yaslandık 9 Aylık bilançoyu bekliyoruz.
    Yazılarımın tamamı (SPK) Sermaye Piyasası Kanunu ; md 101, md 103, md 104, md 106, md 107, md 110 ve tüm ilgili maddeleri kapsamında yatırım danışmanlığı olarak değerlendirilemez. Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5. Şirket son yılların en iyi bilançosunu açıklayacak, borçları ciddi azalacak, 5 mn TL lik kısmı zaten bedelliden gelen parala kapandı, imar affından yararlanıyor, kaçak göçek binası vs kalmıyor..

Hisse fiyatı ise İş yatırım tarafından baskı altında tutuluyor, sabah akşam hisseyi baskılama derdinde arkadaş(lar)..Merak ediyoruz, nereye kadar :)

6. Hisse 2,84 lerden 3,40 lara geldi, kimsecikler yok :) Ne kadar güzel..
    4,40 olursa bakalım 1-2 kişi görünecek mi merak ediyorum..

7. Hisse 2,84 lerden 3,40 lara geldi, kimsecikler yok :) Ne kadar güzel..
    4,40 olursa bakalım 1-2 kişi görünecek mi merak ediyorum..

8. Borsa işlem esasları ve gruplamalar değişiyor, ABCD grupları kalkıyor.
    AYCES de C grubundaydı ve sürekli müzayedede işlem göremiyordu.

Ama artık bu değişiyor. 04,11,2019 itibarıyla sürekli müzayedeye giriyor.

Hisse açısından son derece pozitif bir gelişme..

Sayfa 14/29 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •