Sayfa 11/19 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
Arama sonucu : 152 madde; 81 - 88 arası.

Konu: CVKMD - CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ

Şirketimiz CVK Maden İşletmeleri San. Ve Tic. A.Ş., Yurt dışında yerleşik iki şirket ile "Maden Cevheri Satışı" konusunda anlaşmıştır.

Sözleşmelerin toplam bedeli yaklaşık 68.432.000,00 Türk Lirası (2.912.000,00 USD)'dır.

2. Bu gün düşeni kırdık..
    Buraların üstünde bir kaç daha kapanış gelirse eski zirvesini zorlayabilir..
    Yeni altın sahaları, rezervler ve altın çıkarma konusunda olumlu haberlere ihtiyaç var..
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

2. Çeyrek bağladığı işlerden sadece kur farkından dolayı 40 milyona yakın kar elde etti. Daha ne olsun.

4. Altin madeni Ced raporundan kesitler..Screenshot_20230627_234613_Samsung%20Notes.jpg20230623_103747.jpg

SM-S918B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Sn Heg, raporla ilgili ilk bölümleri ben de okudum, anlamadığım yerler var...
    Projenin yaklaşık 9 yıl süreceği bildirilmiş...
    1. resimde görüleceği gibi yıllık 152 bin ons altın üretiminden bahsedilmiş...
    yıllık 152 bin onsu dokuz yılla çarparsak= 1 milyar 350 bin ons gibi bir rakam çıkıyor...
    Oysa 3. resimde faaliyet raporunda "görünür rezervin" toplam 264 bin ons olduğundan bahsediyor...
    "cevher" ile "görünür rezerv" kelimeleri arasında bir fark mı var..

2. resimde 1.15 proje karı kısmında...

Toplam gelir 41 milyar demiş
    altına giderleri yazmış
    net karı 37 milyar bulmuş...
    Burayı da anlamadım...

Dokuz yıllık projede bu günkü rakamlarla 37 milyarlık kar veya ciro böyle bir firma için çok büyük rakamlar...
    Hele de şu an için 2022 yıllık cirosu 1 milyar civarında iken...
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

6. Selamlar Sayin Radyocu,

haklısınız; Faaliyet raporu ile CED raporu arasinda farklılıklar var.

Çed e gore 1.3 milyon ons degilde yakasik 900 bin ons altin cevheri var.( ilk yillar altin cok cikacak diger yillar az cikacak diye belirtmisler)

Ve Çed raporuna göre ortalama tenör miktari 4.5 ppm olarak belirtilmis.

37 milyarlik kar hesabı(9 yillik hesap yillik degil) dolar 14.40 a gore yapilmis ve sizle benzer düşünüyorum, altin cikarma maliyetini almamislar gibi geldi..
    Çünkü altin cikarma maliyeti de var. O da asagi yukari ons fiyatina göre yari yariya diye biliyorum.
    Ama dolar kuru bu surecte 14e göre %80 arttigi icin TL bazli yapilan bu kat hesabi cok asiri degismez diye düşünüyorum(yani göz ardi edilen cikarma maliyeti bu şekilde dengelenebilir)

Görünür Rezerv: Boyutları, tenörü belirlenmiş üretilebilir kesin cevher miktarı diye yazıyor internette.

Kozalin bir KAP haberine baktim. Rezerv icin 2 milyon ons demis parantez icinde 1 milyon gorunur 1 milyon muhtemel rezerv demis.
    Görünür rezerv sanirim daha kesin olani

İnşallah ÇED raporu dogrudur.
    Maden hakkinda, Rpmglobale bir rapor yazdirdilar ama ses seda henüz cikmadi..

Alıntı Originally Posted by Radyocu Yazıyı Oku

Sn Heg, raporla ilgili ilk bölümleri ben de okudum, anlamadığım yerler var...
    Projenin yaklaşık 9 yıl süreceği bildirilmiş...
    1. resimde görüleceği gibi yıllık 152 bin ons altın üretiminden bahsedilmiş...
    yıllık 152 bin onsu dokuz yılla çarparsak= 1 milyar 350 bin ons gibi bir rakam çıkıyor...
    Oysa 3. resimde faaliyet raporunda "görünür rezervin" toplam 264 bin ons olduğundan bahsediyor...
    "cevher" ile "görünür rezerv" kelimeleri arasında bir fark mı var..

2. resimde 1.15 proje karı kısmında...

Toplam gelir 41 milyar demiş
    altına giderleri yazmış
    net karı 37 milyar bulmuş...
    Burayı da anlamadım...

Dokuz yıllık projede bu günkü rakamlarla 37 milyarlık kar veya ciro böyle bir firma için çok büyük rakamlar...
    Hele de şu an için 2022 yıllık cirosu 1 milyar civarında iken...

Son düzenleme : HEG; 04-07-2023 saat: 19:27.

7.  Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    Altin madeni Ced raporundan kesitler..Screenshot_20230627_234613_Samsung%20Notes.jpg20230623_103747.jpg

Bu raporu nereden buldunuz acaba, ben aradım bulamadım. Linki paylaşırsanız sevinirim teşekkürler.

8. Merhaba,
    Sorunuzun cevabi icin
    https://eced-duyuru.csb.gov.tr/eced-...uyurular.xhtml
    Adresine girin.
    Il balikesir
    Ilce ivrindi
    Proje sahibine CVK
    Yazip arayin.
    En ustte ilk cikani tiklayin.. dosya 189mb biraz büyük. Bu şekilde inceleyebilirsiniz.

Sayfa 11/19 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •