Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
Arama sonucu : 55 madde; 49 - 55 arası.

Konu: Gelecek Vadeden Start-Up veya Kitle Fonlama Girişimleri..

1.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Bugün fonbulucu platformu'ndan bir miktar saffon A fonlamasına katıldım
    Katma değeri çok yüksek bir bitki olan safran üretimi yatırımı. İlk günden şu an itibariyle %9 civarı fonlamaya ulaştı. Sanırım fonlama hedefine bir kaç gün içerisinde ulaşacak. Hayırlısı olsun.
    Bugün zoom üzerinden saffon'un yatırımcıları bilgilendirme toplantısı yapıldı, gayet verimli bir toplantı oldu. Bu arada şayet hava şartlarında ekstram bir aksilik olmazsa, 2024 sonu veya 2025 başı gibi ilk temettü dağıtma sözü veridi. Hayırlısı olsun artık.

2. fonbulucu hakkında oldukça can sıkıcı konuşmalar mevcut. acaba sizde araştırdınız mı bunları? daha evvel bende yatırım yapmıştım ama iddialar karşısındali fonbulucu yönetimi/ekibinin tavırları bende de şüphe uyandırdı.

3.  Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    fonbulucu hakkında oldukça can sıkıcı konuşmalar mevcut. acaba sizde araştırdınız mı bunları? daha evvel bende yatırım yapmıştım ama iddialar karşısındali fonbulucu yönetimi/ekibinin tavırları bende de şüphe uyandırdı.
    Evet maalesef öyle. Sadece konuşmalar değil, her girişim için olmasa da; özellikle Fatih Güner Bey başta olmak üzere çok elle tutulur iddialarla, bazı girişimlerin çok yüksek değerlerle fonlandığı ve fonbulucu yönetiminden, fonlamaya çıkan bazı girişimlerde de yönetime girmesinin etik olmadığı ve yüksek miktarda huzur hakkı alındığı ortaya çıkarıldı. Ortalık karıştı tabii ki karşılıklı suç duyuruları yapılacak denildi. Ama bunların ortaya çıkarılmasından sonra benimde dikkatimi çektiği gibi, gerek fonbulucu ekibi gerekse girişimciler süreci daha şeffaf yürütmeye başladılar. Belkide bugünkü toplantı bunun sonucunda oldu. SPK ayar da vermiş olabilirÇünkü çok büyük bir tepki duyulmuştu bu olanlara (ben de dahil).

4.  Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    Evet takip ediyorum Sn. Rıdvan. Daha çok yeni ve likit olmayan bir uygulama. Zaten ben genelde kitle fonlamada ki yatırımlarımı trade amaçlı değil, ilerisi için Exıt yada Halka Arz amaçlı, 2 girişime de temettü amaçlı olarak yaptım. Ama bakarsınız zamanla çok cazip bir fiyatlama oluşur ise o zamanki koşullara göre düşünebilirim. Tabi her şey yolunda gider ise, yatırımların başarılı olamama ihtimalleri de yok değil. Hayırlısı bakalım

5. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •