Sayfa 1/7 123 ... SonSon
Arama sonucu : 55 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Gelecek Vadeden Start-Up veya Kitle Fonlama Girişimleri..

1. Gelecek Vadeden Start-Up veya Kitle Fonlama Girişimleri..

Merhaba, yeni bir başlık başlatmak istiyorum.

2. Merhaba değerli yatırımcılar, yeni başlığımız hayırlı olsun.

3. Bu başlığı açmamın sebebi; hayatımıza yeni yeni giren bir yatırım (girişim) seçeneği olarak ilgimi çeken ve şahsi olarak ta başlangıçta; fonbulucu platform'undan sparga 2 ve Startup Burada'dan pazardan girişimlerine yaptığım yatırımlar ve sizinde ilginizi çeken ve gelecek gördüğünüz projeler hakkında fikir alışverişinde bulunmaktır. İlgi gösteren ve paylaşım yapmak isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Paylaşımlarınız benim için çok değerli ve merakla bekliyorum. Saygılar..

4. Yeni başlık hayırlı olsun sn bagbozumu,

Önce siz yaptığınız iki girişimi beklentiniz ile birlikte bize anlatsanız açıklayıcı olur.

Ben de detaylı olmasa da izliyorum ama henüz çok cazip bulmadım açıkçası. Hatırladığım, Sparga 2 de yatırım süresi kısa ve limitliydi mesela, temettü verimi yüksek hisselerle kıyaslamasını yapmışsanız değerlendirmeniz kıymetli olur...
    Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by kuzey Yazıyı Oku
    Yeni başlık hayırlı olsun sn bagbozumu,

Önce siz yaptığınız iki girişimi beklentiniz ile birlikte bize anlatsanız açıklayıcı olur.

Ben de detaylı olmasa da izliyorum ama henüz çok cazip bulmadım açıkçası. Hatırladığım, Sparga 2 de yatırım süresi kısa ve limitliydi mesela, temettü verimi yüksek hisselerle kıyaslamasını yapmışsanız değerlendirmeniz kıymetli olur...
    Teşekkür ederim Sn. kuzey. Bu piyasa biliyorsunuz çok yeni, bende çok iyi tanıdığımı söyleyemem ama mümkün olduğunca araştırmadan yatırım yapmıyorum tabi. Tecrübeme ve birazda önsezime dayanarak Sparga projesinin başarılı olacağına inanıyorum, bakalım zaman bizi haklı çıkaracak mı?. Evet proje kampanya ya sunulurken yatırım süresi 12 yıl olarak belirlenmiş ve 2. yıldan itibaren euro üzerinden kar payı dağıtmaya başlayacağı, 4.5. yıldan itibaren süre sonuna kadar maksimum kar payı dağıtılacağı taahhüdü var. Doğrusunu isterseniz henüz bebek bir yatırım ve piyasa olduğu için, borsada ki şirketlerle kıyaslamayı şu an için yapamıyorum ama sadece temettü için değil, büyüme ve ileride satılma veya halka açılma hikayesi de olabileceğini düşünerek yatırım yaptım. Şayet bu öngörüm gerçekleşir ise Şirket süreli den süresize dönüşebilir. Şimdilik düşüncelerim bu şekilde, ileride gelişmeler oldukça veya aklınıza takılan başka konular olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım hem bana da ev ödevi gibi olur Saygılar.

6. Pazardan projesi henüz sonuçlanmadı ve daha az bilgiye sahibim. Şayet fonlama olumlu sonuçlanır ve başarılı olabilir ise, büyük şehirlerde özellikle çalışan genç nüfusun, pazara gitmeden sipariş ile günlük taze sebze ve meyve ihtiyacını buradan karşılayabileceğini düşünüyorum. İlk başta İstanbul daha sonra İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde faaliyet göstermeyi hedefliyorlar.

7. 17 Nisan da fonbulucu dan Delivery One Şirketi fonlamaya çıkacak. Ben bir miktar talep de bulunmayı düşünüyorum. Merak edenler fonbulucu sitesinden inceleme yapabilirler.

8.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    17 Nisan da fonbulucu dan Delivery One Şirketi fonlamaya çıkacak. Ben bir miktar talep de bulunmayı düşünüyorum. Merak edenler fonbulucu sitesinden inceleme yapabilirler.
    Çekincem, insanlar kargolarını almak için insansız bir sisteme ilgi gösterirler mi, mesela ben tercih eder miyim? sanırım etmem. Onun için talepte bulunma konusunu tekrar düşüneceğim. Bu konuda görüşü, düşüncesi olanlar yazabilirler ise sevinirim.

Sayfa 1/7 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •