Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
Arama sonucu : 55 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Gelecek Vadeden Start-Up veya Kitle Fonlama Girişimleri..

1. Bende tech2bio,ortak,size&me2,evbee 2 var. Kasabın, simitçinin ilgi göstermesi için başarı hikayesi şart. İçlerinden biri exit veya halka arz olacak ki ilgi çeksin.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by ACEMİ BORSACI Yazıyı Oku
    Dediğinizi anladım bağbozumu hocam o yüzden biraz çekindim işin açıkçası o yüzden banka üzerinden alınan fonları araştırdım biraz ama orada da yeniyim pek bilmiyorum, bankalar üzerinden aldığımız fonlardan takip ettiğiniz ya da beğendiğiniz var mı onu merak etmiştim? Ziraat altın fonuna talep girdim riski çok ama sadece merak ettiğim için bir deneyim dedim.
    Ben banka fonlarını daha çok likit'teki param boşta kalmasın diye likit fon alarak kullanıyorum, yatırım olarak bakmıyorum. Hisse ağırlıklı fonlar var ama onu da hisse senetlerine kendim yatırım yaptığım için tercih etmiyorum. Emtia fonların dan da fazla anlamadığım için ilgilenmiyorum, çok nadiren altın veya gümüş ağırlıklı fonlarda yükseliş beklediğim de kısa süreli tutuyorum. Benim yatırım anlayışım ve 30 yıla yakındır tecrübem hisse senetleri piyasası olduğu için banka fonları konusunda fazla yardımcı olamayacağım. Güvendiğiniz bir bankanın çıkardığı fonları inceleyerek seçim yapabilirsiniz isterseniz.

3.  Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    Bende tech2bio,ortak,size&me2,evbee 2 var. Kasabın, simitçinin ilgi göstermesi için başarı hikayesi şart. İçlerinden biri exit veya halka arz olacak ki ilgi çeksin.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Size&me2 ve evbee2 bende de var.

4.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Ben banka fonlarını daha çok likit'teki param boşta kalmasın diye likit fon alarak kullanıyorum, yatırım olarak bakmıyorum. Hisse ağırlıklı fonlar var ama onu da hisse senetlerine kendim yatırım yaptığım için tercih etmiyorum. Emtia fonların dan da fazla anlamadığım için ilgilenmiyorum, çok nadiren altın veya gümüş ağırlıklı fonlarda yükseliş beklediğim de kısa süreli tutuyorum. Benim yatırım anlayışım ve 30 yıla yakındır tecrübem hisse senetleri piyasası olduğu için banka fonları konusunda fazla yardımcı olamayacağım. Güvendiğiniz bir bankanın çıkardığı fonları inceleyerek seçim yapabilirsiniz isterseniz.
    Anladım teşekkürler cevap için
    ''Kıtmir bir köpekti.Ashab-ı Kehf'in köpeği.Ama cennete gitti.
    Kim olduğun kadar kimlerle olduğun da önemli.'' NFK

5. Fonbulucu platform'undan Rawsome girişimi fonlamasına katıldım.

6. bağbozumu hocam yazılarınızı baştan sona okudum bilgilendirmeler için teşekkürler paya dayalı kitle fonlaması ilgimi çekti birkaç şirkete bende gireceğim size bir sorum olacak. Paya dayalı kitle fonlamasını anlattığım bazı arkadaşlar yatırım yapacağımız şirketler katılıma uygun mu diye sordular böyle bir ayırım var mı

7.  Alıntı Originally Posted by ases Yazıyı Oku
    bağbozumu hocam yazılarınızı baştan sona okudum bilgilendirmeler için teşekkürler paya dayalı kitle fonlaması ilgimi çekti birkaç şirkete bende gireceğim size bir sorum olacak. Paya dayalı kitle fonlamasını anlattığım bazı arkadaşlar yatırım yapacağımız şirketler katılıma uygun mu diye sordular böyle bir ayırım var mı
    Rica ederim. Genelde girişime çıkan şirketlere, girişime çıkmadan önce inceleme kısımında, katılım hassasiyeti olan yatırımcılar tarafından bu konu soruluyor, birçoğu cevaplıyor. Ben bu konuda fikrimi tarafsız olarak açıklayayım herkes kendi kararında özgür tabi ki. Katılım kriterleri bence tamamen illizyon dan ibarettir. Günümüzde bana bir tane şirket gösterin ki bankada hesabı olmasın, gerektiğinde kredi kullanmasın, vadeli veya vadesiz hesap açmasın, faiz (katılım) almasın...gibi. Katılım bankacılığının da faizden hiçbir farkı yoktur isim değişikliğidir, üç aşağı beş yukarı aynı oranlarda piyasa koşullarına göre getirileri vardır.
    Zaten Borsa İstanbul da da mesela bir dönem ''katılıma' uygun sayılan bir şirket bir bakıyorsunuz başka bir dönemde katılıma uygun sayılmıyor. Böyle bir çelişki işte. Ama dediğim gibi herkesin düşüncesine saygım var benim.
    Geri dönüşünüz için de ben teşekkür ederim.

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •