Sayfa 42/158 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon
Arama sonucu : 1260 madde; 329 - 336 arası.

Konu: EUPWR - Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş.

1. bir şeyin fiyatı yükseliyorsa demek ki gerekiyor ki yükseliyor...benim gençlere sürekli şu örneği veriyorum..bakın en basitinden aldığımız köy yumurtası bile geçen yıl 1,5 tl değil miydi ?? ama şu anda 3,5 tl olmuş...bu fiyat ayarlamasını ekonomi bilmeyen köylü kadın yapamaz veya enflasyon bu yıl şu oranda arttı ben de ürünümü bu oranda artırayım da demiyor...piyasa kendi kendine dengesini buluyor...köylü kadın da çevresinde aldığı ürünlerdeki fiyat değişimlerini görüyor , çiftlik yumurtalarının fiyatını görüyor...piyasada oluşan talebi de görüyor ...kendisi de fiyat ayarlamasını yapıyor...eğer zamanında aldığın ürünün fiyatını yükseltmez isen köylü kadın bu ürünü daha yüksek fiyattan iseyen başka bir müşterisine veriyor...hala da fiyatı yükseltmez isen bir gün bakıyorsun ki köylü kadın yumurta yok diyor...

o yüzden de değişimleri hemen yansıtıyoruz ki bize gelen taze günlük köy yumurtası tedariği kesilmiyor... yoksa bu günkü gençler anlamıyor...şu yasak getirilse ,şunu satanlar ceza alsa bu kadar enflasyon olmaz diyorlar.... en basit yumurta örneğinden bile bazı ekonomik gerçekleri anlamaya başladılar...ama ne yazık ki bu ülkeyi yıllardır yönetenler anlamıyorlar...hala gidip pazar çarşıda zabıta görevi görüyorlar... bu ülkeye de gerçekten de yazık...bilmeyenler bu ülkenin ekonomisinin başına geçmiş...ben iyi partinin ekonomi kadrosunu çok beğendim...sanırım ismi bilgin bey miydi neydi...kendisi prefösör...işinin erbabı...kısa sürede ülkeyi düzlüğe çıkaracaklarına inanıyorum....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bir şeyin fiyatı yükseliyorsa demek ki gerekiyor ki yükseliyor...benim gençlere sürekli şu örneği veriyorum..bakın en basitinden aldığımız köy yumurtası bile geçen yıl 1,5 tl değil miydi ?? ama şu anda 3,5 tl olmuş...bu fiyat ayarlamasını ekonomi bilmeyen köylü kadın yapamaz veya enflasyon bu yıl şu oranda arttı ben de ürünümü bu oranda artırayım da demiyor...piyasa kendi kendine dengesini buluyor...köylü kadın da çevresinde aldığı ürünlerdeki fiyat değişimlerini görüyor , çiftlik yumurtalarının fiyatını görüyor...piyasada oluşan talebi de görüyor ...kendisi de fiyat ayarlamasını yapıyor...eğer zamanında aldığın ürünün fiyatını yükseltmez isen köylü kadın bu ürünü daha yüksek fiyattan iseyen başka bir müşterisine veriyor...hala da fiyatı yükseltmez isen bir gün bakıyorsun ki köylü kadın yumurta yok diyor...

o yüzden de değişimleri hemen yansıtıyoruz ki bize gelen taze günlük köy yumurtası tedariği kesilmiyor... yoksa bu günkü gençler anlamıyor...şu yasak getirilse ,şunu satanlar ceza alsa bu kadar enflasyon olmaz diyorlar.... en basit yumurta örneğinden bile bazı ekonomik gerçekleri anlamaya başladılar...ama ne yazık ki bu ülkeyi yıllardır yönetenler anlamıyorlar...hala gidip pazar çarşıda zabıta görevi görüyorlar... bu ülkeye de gerçekten de yazık...bilmeyenler bu ülkenin ekonomisinin başına geçmiş...ben iyi partinin ekonomi kadrosunu çok beğendim...sanırım ismi bilgin bey miydi neydi...kendisi prefösör...işinin erbabı...kısa sürede ülkeyi düzlüğe çıkaracaklarına inanıyorum....
    Keko üstadım ben ucuz yumurta bulmaya basladım.
    Nasıl mı?
    Buranin cingeneleri köylerde dilenirken bol yumurta topluyorlar.
    Bizim köylüler de cömert huylu olduğu için bol veriyorlar.
    Bunlar carsiya bu yumurtalari getirip satıyorlar.
    2.25 liradan aliyoruz.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by aslanselim Yazıyı Oku
    Nasıl mı?
    2.25 liradan aliyoruz.

valla benim sütüm de yumurtam da tereyağım da peynirim de doğal köyden.... kırmızı et, köy tavuğu ,hindisi ,kuzusu tüketmeye çalışıyoruz...herşey doğal olsun diyoruz...bir iki yıl öncesine kadar bizim böyle bir derdimiz yoktu ama hanım hasta olunca doğal olmayan her yiyecek onda alerji yapınca artık ailece öyle olduk...pirinci bile esmer olanından olmasına dikkat ediyoruz...pirinç bu yıl siirt veya diyarbakırdan almaya çalışacağım...doğal kar suyu ile sulanıyorlar...kimyasal ilaç kullanmıyorlar...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by aslanselim Yazıyı Oku
    Nasıl mı?
    2.25 liradan aliyoruz.

sen bir çeşit karaborsadan alıyorsun dostum....

Keko üstadım; birbirimize 160 km yakıniz.
    Firsat olsaydı bir gün muhabbet ederdik.

6.  Alıntı Originally Posted by aslanselim Yazıyı Oku
    Keko üstadım; birbirimize 160 km yakıniz.
    Firsat olsaydı bir gün muhabbet ederdik.

yolun düşerse beklerim dostum... borsacı keko olarak batmanda değil de istanbulda izmirde ankarada yaşamak isterdim..neden ?? çünkü borsaya açık şirketlerinin çoğu bu illerde...eğer oralara yakın olmuş olsaydım şirket araştırmalarımı çok yapardım, şirket ziyaretlerini çok yapardım dolayısı ile daha derin ve daha özel bilgilere sahip olurdum...şu anda elimin altındaki en büyük silah internet...herşeyim araştırarak buradan sağlıyorum...

7. Enerjilerde halka arz büyüsü eupower ile bozuldu bunda gesan payı büyük düşüş nerede son bulacak? Gesan gibi benzer bir çıkış olabilir diye yattık üstüne..ytd

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    yolun düşerse beklerim dostum... borsacı keko olarak batmanda değil de istanbulda izmirde ankarada yaşamak isterdim..neden ?? çünkü borsaya açık şirketlerinin çoğu bu illerde...eğer oralara yakın olmuş olsaydım şirket araştırmalarımı çok yapardım, şirket ziyaretlerini çok yapardım dolayısı ile daha derin ve daha özel bilgilere sahip olurdum...şu anda elimin altındaki en büyük silah internet...herşeyim araştırarak buradan sağlıyorum...
    İnşaallah yakın zamanda gelirim.

Sayfa 42/158 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •