Sayfa 52/155 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon
Arama sonucu : 1239 madde; 409 - 416 arası.

Konu: EUPWR - Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş.

1. suriye ile bahar havası yaşanacak...bu bahar havasından oyakc ,ısdmr ve suriye ile iş yapabilme potansiyeli olan diğer şirketler de olumlu etkilenecek...aylar önce bu düşünce ile sermayemin bir kısmını oyakc ve ısdmr e park etmiştim..onlarda hala ciddi zararlarım var...ama yeni hükümet ile zararlarımın çıkacağını hatta ciddi de kar etmeyi umuyorum...bakalım evdeki hesap çarşıya uyacak mı ??
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Herşey çok daha güzel olacak...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    piyasa kılıçtaroğlunun kazanmasını satın alıyor dostum... yani bu günkü sert çıkışları kılıçtaroğluna borçluyuz... bizim aylardır reis ile yüzümüz gülmedi....bu sabah da anlattım 23 milyon sermayesini 8,8 milyona indiren dostlarımı tanıyorum...yine 6 milyondan 3 milyona inen başka bir arkadaşım daha var....en az sermaye kayıp eden herhalde %35 olan...forumda %22 kayıp edeni ben artık çok başarılı görüyorum...
    Dostum %23 nasıl iyi mi . 6 ay önce gördüğüm zirveyi tekrar göremedim, ne olursa olsun 15 kat yapan hisseyi satmak gerekiyormuş, tecrübe oldu. Hafta başında, bist30’un hareketlendiğini görünce, çoğunu nakde almış olmakla birlikte portföyü oraya kaydırdım, daha önce dediğim gibi bu seçim sonuçları muhalefet lehine sonuçlanırsa bazı hisselerde tarihi fırsatlar olacaktır. Mevcut iktidarın gitme ihtimalinde bile böyle olan borsanın yeni yönetim altında orta uzun vadede çok çok iyi olacağını düşünüyorum. Ek olarak, acaba kanun hükmünde kararname gelecek mi, acaba bugün hangi kanunu çıkaracak vb gibi dertlerimiz azalacaktır.
    Europower’ın önünün de oldukça açık olduğunu düşünüyorum ancak ilk koşacak olanlar yıllarca hak ettiği değere gelemeyen büyük şirket hisseleri olacaktır.
    Ytd

4.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Dostum %23 nasıl iyi mi . 6 ay önce gördüğüm zirveyi tekrar göremedim, ne olursa olsun 15 kat yapan hisseyi satmak gerekiyormuş, tecrübe oldu. Hafta başında, bist30’un hareketlendiğini görünce, çoğunu nakde almış olmakla birlikte portföyü oraya kaydırdım, daha önce dediğim gibi bu seçim sonuçları muhalefet lehine sonuçlanırsa bazı hisselerde tarihi fırsatlar olacaktır. Mevcut iktidarın gitme ihtimalinde bile böyle olan borsanın yeni yönetim altında orta uzun vadede çok çok iyi olacağını düşünüyorum. Ek olarak, acaba kanun hükmünde kararname gelecek mi, acaba bugün hangi kanunu çıkaracak vb gibi dertlerimiz azalacaktır.
    Europower’ın önünün de oldukça açık olduğunu düşünüyorum ancak ilk koşacak olanlar yıllarca hak ettiği değere gelemeyen büyük şirket hisseleri olacaktır.
    Ytd
    Yüzde 23 çok iyi dostum...sen benim gözümde hiç zarar etmemissin bile...

Bu arada çok doğru düşünüp doğru karar vermişsin tebrikler... köhnemiş iktidarın değişmesi ile yabancılar da bu çıkışa iştirak edecekler diye düşünüyorum...kaliteli bir ekonomi kadrosu içeriye de dışarıya da güven verir....iyi partiden bilge beyi beğeniyorum...

5. Fazla umutlanmayın bence... İşler o kadar b.ka sarmış durumda ki Adam Smith ve Keynes birlikte gelse (bu ikisinin birlikte gelmesi de saçma olur gerçi ama) ekonomiye bir yön vermeleri yıllar sürer... O kadar uzun süre o kadar çok saçmalandı ki şu an bir seferde doğruyu yapmak inanılmaz bir krizi tetikleyebilir... Mesela şu an -5 negatif faiz vermek için bile politika faizini bir anda 4000 baz puan falan artırmak gerek... Bankaları batırırsın, BIST'i batırırsın, BES fonlarını batırırsın, sigorta şirketlerini de batırırsın... Algıyı pozitife çevirmek muhtemelen 6 ay falan sürer - ki bunun sonunda -o da belki- kademeli 1000 puan artışla nötr faiz dönemine girmiş olursun...

Ha, varsın para kazanmayalım; insanların yüzündeki aydınlığı görmek yeter; bir sultan tarafından değil, senin benim gibi vatandaşlar tarafından hesap sorularak / hesap verilerek yönetiliyor olmak yeter; orası ayrı.. Zaten algı dediğimiz şeyin %90'ı da bu sanırım...

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Yüzde 23 çok iyi dostum...sen benim gözümde hiç zarar etmemissin bile...

Bu arada çok doğru düşünüp doğru karar vermişsin tebrikler... köhnemiş iktidarın değişmesi ile yabancılar da bu çıkışa iştirak edecekler diye düşünüyorum...kaliteli bir ekonomi kadrosu içeriye de dışarıya da güven verir....iyi partiden bilge beyi beğeniyorum...
    %13.5 zarar ettim onu da cuma günü kapanışta brsan alıp bugün satsaydım kâr bile edecektim ülke siyasetine borsasına çok güvenmediğimden erken sattım

7. reis sonuna kadar

8. reis iktidar olsun borsaya europowera çaksınlar önemli degil

Sayfa 52/155 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •