Sayfa 91/158 İlkİlk ... 41818990919293101141 ... SonSon
Arama sonucu : 1258 madde; 721 - 728 arası.

Konu: EUPWR - Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş.

1. şuan astor da avantajlı bu sektörde ...Bazı guneş tarlaların alt yapı olmadıgı için yapılamadıgını belirtiler ...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

2. Hani 100 lirayı geçirtmiyorlar diyordu birisi ahan da 104 lira oldu.

3. Önü açık devamı gelecek....

4. An itibari ile tavanda bekleyen 1.335.667 lot
    Y.T.D

5. Tavandaki lot sayısı güzel. Pazartesi de olumlu gider bu şekilde ..
    Ytd

6. Şirket Yönetim Kurulu'nun, 2022 yılı hesap dönemine ait dağıtılabilir karının, yatırım ve finansman planları dahilinde Şirketin öz kaynaklarını güçlendirmek amacıyla dağıtılmayıp Şirket bünyesinde bırakılması hususunun Genel Kurul'a teklif edilmesine yönelik oy birliği ile vermiş olduğu karar 06.07.2023 tarihinde yapılan Genel Kurul'da görüşülmüştür. Genel kurul toplantısında kar payı dağıtılmamasına karar verilmiştir.

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

7.  Alıntı Originally Posted by ikasemre Yazıyı Oku
    Genel kurula bugün katıldım, ilk olarak gerçekten çok doyurucu geçtiğini söyleyebilirim zira sorulan bütün sorulara içtenlikle cevap verildi diyebilirim. Bu konuda hem behiç bey, hem beril hanım gerçekten hem samimiyet noktasında hemde işlerine olan hakimiyet noktasında çok başka seviyedeler. Çok fazlagelişme olduğu için maddeler halinde özetlemeye çalışacağım. Birde tahmin edersinizki gelişmelerin büyük kısmı europower tarafında.

-Yatırımcı sunumu konusunda bir komite kurduklarını ve yeni gelişmeleri faaliyet raporlarında daha detaylı yapacakları bilgisini verdiler.

-Sunjunior için 3 farklı prototip seri üretime hazır durumda, ürün görselleri ile ilgili mini bir sunum yaptılar ve ağustos sonuna kadar türkiye ve kıbrıs için büyük bir beyaz eşya firması ile dağıtıcı firmanın kim olacağını açıklayacaklarını söylediler.

-Panel fabrikasının 1 GW kısmının tam kapasite ile çalıştığını, 2 faz ile yıl sonunda 2,5 GW çıkacağını söylediler.

-Almanya da panel yatırımı noktasında fizibilite tamamlanmış durumda, süper teşvik ve normal teşvik olarak 2 ihtimal olduğunu, mevcutta süper teşvik alan firmalardan biri olmak için başvurumuzu yaptığımızı söylediler. Süper teşvik olmaz ise normal teşvik ile fabrika kurulacağını söylediler.

-Hücre yatırımı konusunda negatif den nötr duruma geldiklerini fakat mevcutta fizibıl bir yatırım olarak görmediklerini belirttiler zira çin in hücre üreten firmaları yüksek kapasitelere varan üretimler yaptıkları için ve hücre üretim teknolojileri çok hızlı geliştiği için şimdilik izle gör durumda olduklarını söylediler.

-Önümüzdeki 5 yıl boyunca ürettiğimiz bütün ürün gruplarımızda kademeli olarak üretim kapasitelerini artıracak şekilde planlama yapıldığını söylediler.

-Yurtdışında üretim noktasında her fırsatı değerlendirdiklerini örneğin cezayirde bir fabrika ile anlaşıp burada ürettikleri ürünleri demonte olarak gönderdiklerini son üretim cezayirde olacak şekilde üretimin yapıldıgını ve böylelikle bazı ürün gruplarında yüksek pazar payı elde ettiklerini söylediler.

-Trafo noktasında tek eksik noktamız olan Güç Trafoları fabrikasının temeli bugun atıldığını ve 2025 yılında son teknoloji olarak faaliyete geçeceğini belirttiler.

-Rekabet noktasında ise hiçbir çekincelerinin olmadığını ve seçerek iş aldıklarını söylediler. Daha çok yurtdışı işlee odaklandıklarını ve Alınan düşük MW işlerin ise daha çok kıramadıkları müşteriler olduğunu söylediler. Ayrıca 20 MW üzeri kurulumu yapabilecek 2-3 firmanın olduğunu ve bunlar arasındada Girişimin rakipsiz olduğunu söylediler.

-Yurtdışı işlerde eğer bir anti damping yoksa panellerin çin menşeili olduğunu söylediler.

DEPOLAMA

Burada gerçekten çok ilginç konuşmalar oldu zira firma yöneticileri batarya noktasında lityum fosfat değil hidrojen depolamaya daha önem verdiklerini, bu işlerin büyük riskler barındırdığı için ince eleyip sık dokunarak hareket edilmesi gerektiğini söylediler, hızlı teknoloji gelişimi ve değişimi olduğu için çok çok dikkatli olunması gerektiğini ve bu konuda işbirliği görüşmeleri yaptıklarını ve gelişme olması durumunda açıklama yapacaklarını söylediler.

Unuttuklarım elbette vardır fakat temel olarak böyleydi diyebilirim. Yazmadıklarımdan merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz, biliyorsam cevaplarım.

öncelikle genel kuruldaki bilgileri bizle paylaştığınız için teşekkürler.birkaç sorum olacaktı.

1)şirket invertör üretiminine başlayacağını söylemişti. herhangi bir gelişmeden bahsedildi mi
    2)dağıtım transformatörü yıllık üretim kapasitesi 16-20 bin adet olacağı söylenmişti. bu kapasiteye ulaşılabilmiş mi
    3)AG-OG-YG ekipmanlarla igili kapasite artışları konuşuldu mu
    4)yeni ürettikleri akım ve gerilim trafolarının satışına başladılar mı
    5)depolama konusunda bu yıl sonunda yönünün belirleneceği ifade edilmişti.depolama konusunda ne konusuldu.
    6)en son satın alınan altes alüminyum sanayi ile ilgili planlamalarından bahsettiler mi?

8.  Alıntı Originally Posted by ismailcaparr Yazıyı Oku
    öncelikle genel kuruldaki bilgileri bizle paylaştığınız için teşekkürler.birkaç sorum olacaktı.

1)şirket invertör üretiminine başlayacağını söylemişti. herhangi bir gelişmeden bahsedildi mi
    2)dağıtım transformatörü yıllık üretim kapasitesi 16-20 bin adet olacağı söylenmişti. bu kapasiteye ulaşılabilmiş mi
    3)AG-OG-YG ekipmanlarla igili kapasite artışları konuşuldu mu
    4)yeni ürettikleri akım ve gerilim trafolarının satışına başladılar mı
    5)depolama konusunda bu yıl sonunda yönünün belirleneceği ifade edilmişti.depolama konusunda ne konusuldu.
    6)en son satın alınan altes alüminyum sanayi ile ilgili planlamalarından bahsettiler mi?
    1) İnvertör üretimi için arge çalışmaları devam ediyormuş. Yerli belgeli olarak üretileceğini söylediler. Şirket ges santrallerinde kullanılan kablo hariç bütün ekipmanları kendi bünyesinde barındırmak istiyor.

2) Bu yıl 20.000 adet dağıtım trafosu üretileceğini daha evvel söylemişti behiç bey.

3-4) 5 yıl boyunca kapasite artışlarının pazar ihtiyaçlarına göre devam edeceğini söylediler.

5) Depolama konusunda hidrojen ile ilgili birtakım gelişmeler oluyor anladığım kadarıyla, olgunlaşınca bilgisini kap üzerinden geçeceklerdir diye tahmin ediyorum.

6) altes alm. sanayi şirketi alınmadı, onların fabrika arazisi ve üzerindeki fabrikası alınmış oldu, alınan fabrika peak pv fabrikasının çok yakınında. Peak pv nin mevcut fabrikasının yanındaki arazi daha evvel zaten alınmıştı oradaki fabrika inşaatı kapasiteyi 2,5 GW çıkarmak için başlamıştı. Belki bu fabrikada panel ile ilgili farklı bir bileşen üretilir henüz bir açıklama gelmedi.

peak altes arası karşılaştırma.jpg

Sayfa 91/158 İlkİlk ... 41818990919293101141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •