Sayfa 153/155 İlkİlk ... 53103143151152153154155 SonSon
Arama sonucu : 1238 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: EUPWR - Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş.

1. Özel Durum Açıklaması (Genel)
    İlgili Şirketler
    []
    İlgili Fonlar
    []
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar
    Şirketimizin %60 bağlı ortaklığı PEAK PV SOLAR TEKNOLOJİLERİ A.Ş., yurtiçinde yerleşik 5 farklı firmadan güneş paneli tedarikine yönelik siparişler almıştır. Siparişlerin toplam bedeli 2.121.546 -USD'dir. (İki milyon yüz yirmi bir bin beş yüz kırk altı, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile siparişlerin toplam bedeli 68.313.788, -TL'dir.)

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

2. Peak pv. Haberleride düşmeye başladı iyice...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

3. astor daki pay satışı resmen bizide etkiledi sanki astorun kuyruguyuz...

4.  Alıntı Originally Posted by Subutay Yazıyı Oku
    Panel yatırımı bu işin en tırt tarafı bence. Zira Çin, her an yeni bir teknolojiyi masaya koyabilir ve senin buna ayak uydurman zor olabilir. Ki ucuz iş panel. Eminim ama ispatlayamam, şu an panel yatırımı yapan çoğu firma düşüncelidir. Bu işin kaymağı, depolama ve dağıtım kısmında diye düşünüyorum. Peak pv kısa vade tamam ama orta uzun vade başka bir üretim hattına dönüşmesi muhtemel diye düşünüyorum. Umarım yanılırım ve para basar orası ayrı
    Sadece panel üreticileri için oldukça kötü haber. Onlarda depolama ve dağıtma ürünlerine kayarsa pazar daralır ama şipşak olmaz tabii bu dönem....

https://www.google.com.tr/amp/s/shif...tif/amp?espv=1

5. #EUPWR âš¡ EUROPOWER Enerji ve Otomasyon Teknolojileri, yüksek gerilim güç transformatörü üretimine yönelik olarak, %70 bağlı ortaklığı Europower World Enerji A.Ş. ile birlikte 2025 yılının ilk yarısında faaliyete geçmesi planlanan ve yıllık en az 200 milyon USD hasılat hedeflenen bir yatırım yapma kararı aldı.

Bu stratejik yatırım, dünya genelinde artan elektrik tüketimine cevap verecek ve başta Avrupa ve Kuzey Amerika olmak üzere geniş bir pazarı hedefleyecek.

6. — Yatırım Kararı —
    �� Dünyada son yıllarda hızla artan elektrik tüketimi nedeni ile
    YG Güç Transformatörleri için ciddi talep artışı olmuştur. Tedarik termin sürelerinin de aşırı uzaması nedeni ile bu konudaki yatırım planlarımız grubumuz açısından stratejik öneme sahiptir.

��Başta Avrupa ve Kuzey Amerika olmak üzere yurtdışı pazarlar
    ve yurtiçi pazara satışı yapılacak YG güç transformatörlerinden tam 1 (bir) yılda en az 200.000.000 USD’lik (İki yüz milyon, Amerikan Doları) hasılat elde
    edilmesi öngörülmektedir.

��2025 yılı ilk yarısında faaliyete geçmesi hedeflenen tesiste
    550 kV 330 MVA güce kadar YG Güç Transformatörü İmalatı yapılacaktır. Tesiste ayrıca ARGE/ÜRGE çalışmalarında da kullanılacak Türkiye'nin konusunda önde gelen Akredite YG Ekipmanları Test Laboratuvarı da bulunacaktır.

��Test Laboratuvarı kurulması için konusunda dünyanın lider
    kuruluşlarından Alman HIGHVOLT firması ile anlaşılmış olup, laboratuvarda trifaze 1000 MVA güce kadar test gerçekleştirilebilecektir.

��Kerosen vakumlu kurutma fırınları (VPD) İsviçreli MICIVAC AG firmasından, nüve kesim makineleri ise Alman GEORG firmasından sipariş edilmiştir.

��Fabrika inşası için çelik konstrüksiyon ve prefabrik imalat
    süreçleri tüm hızıyla devam etmektedir.

��Daha önce bildirilen 40.000.000 USD’lik (Kırk milyon,
    Amerikan Doları) yatırım tutarı, üretim hatlarının çoğunlukla Avrupa menşeili makinelerden oluşması nedeni ile 50.000.000 USD’ye (Elli milyon, Amerikan
    Doları) yaklaşabilecektir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,063
    Europower'ın bağlı ortaklığı ve Girişim Elektrik'in dolaylı bağlı ortaklığı olan Europower World Enerji'nin Yüksek Gerilim Güç Transformatörü üretim faaliyetini üstlenmesine karar verildi

Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan şirket açıklaması aşağıda bulunuyor:

Yönetim Kurulumuzun 29/03/2024 tarihinde almış olduğu 2024/1 Sayılı karar ile, şirketimizin %70 bağlı ortaklığı ve Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Tic. A.Ş.'nin dolaylı bağlı ortaklığı olan Europower World Enerji A.Ş.'nin Yüksek Gerilim Güç Transformatörü üretim faaliyetini üstlenmesine karar verilmiştir.

Dünyada son yıllarda hızla artan elektrik tüketimi nedeni ile YG Güç Transformatörleri için ciddi talep artışı olmuştur. Tedarik termin sürelerinin de aşırı uzaması nedeni ile bu konudaki yatırım planlarımız grubumuz açısından stratejik öneme sahiptir.

Başta Avrupa ve Kuzey Amerika olmak üzere yurtdışı pazarlar ve yurtiçi pazara satışı yapılacak YG güç transformatörlerinden tam 1 (bir) yılda en az 200.000.000 USD'lik (İki yüz milyon, Amerikan Doları) hasılat elde edilmesi öngörülmektedir.

2025 yılı ilk yarısında faaliyete geçmesi hedeflenen tesiste 550 kV 330 MVA güce kadar YG Güç Transformatörü İmalatı yapılacaktır. Tesiste ayrıca ARGE/ÜRGE çalışmalarında da kullanılacak Türkiye'nin konusunda önde gelen Akredite YG Ekipmanları Test Laboratuvarı da bulunacaktır.

Test Laboratuvarı kurulması için konusunda dünyanın lider kuruluşlarından Alman HIGHVOLT firması ile anlaşılmış olup, laboratuvarda trifaze 1000 MVA güce kadar test gerçekleştirilebilecektir.

Kerosen vakumlu kurutma fırınları (VPD) İsviçreli MICIVAC AG firmasından, nüve kesim makineleri ise Alman GEORG firmasından sipariş edilmiştir.

Fabrika inşası için çelik konstrüksiyon ve prefabrik imalat süreçleri tüm hızıyla devam etmektedir.

Daha önce bildirilen 40.000.000 USD'lik (Kırk milyon, Amerikan Doları) yatırım tutarı, üretim hatlarının çoğunlukla Avrupa menşeili makinelerden oluşması nedeni ile 50.000.000 USD'ye (Elli milyon, Amerikan Doları) yaklaşabilecektir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1264427
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

8. Europower, 'UEDAŞ 2024 Yılı 6. Etap Yatırım Malzemeleri Alımı (Beton Köşk-Hücre) İşi' konulu ihale için sözleşme imzalayacak

Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan şirket açıklaması aşağıda bulunuyor:

20/03/2024 tarihli Kamu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yapmış olduğumuz bildirimde, şirketimizin ULUDAĞ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. tarafından gerçekleştirilen UEDAŞ 24-110 ihale kayıt numaralı ‘'UEDAŞ 2024 YILI 6. ETAP YATIRIM MALZEMELERİ ALIMI (BETON KÖŞK-HÜCRE) İŞİ'' konulu ihaleye girdiği ve en avantajlı fiyatı vererek ihalede 1. olduğu bildirilmişti.

ULUDAĞ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. Satınalma ve Sözleşmeler Direktörlüğü, ilgili iş için şirketimize sözleşme davetinde bulunmuştur. Kurum ile sözleşme 5 (Beş) iş günü içerisinde imzalanacaktır.

Sözleşme baz bedeli KDV hariç 2.920.000, -USD'dir. (İki milyon dokuz yüz yirmi bin, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile ihale baz bedeli 93.440.000, -TL'dir.)

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1265201
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 153/155 İlkİlk ... 53103143151152153154155 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •